تعویض پنجره‌‌ها به صورت جداجدا یا همزمان؟
07
آذر

تعویض پنجره‌‌ها به صورت جداجدا یا همزمان؟

تعویض پنجره‌‌ها به صورت جداجدا یا همزمان؟ هر خانه‌‌ای ایرادات خود را دارد که ممکن است برخی از آن‌‌ها را به دلیل جذابیت‌‌شان دوست داشته باشید. با بقیه‌‌ی ایرادات نیز یاد می‌‌گیرید که چگونه زندگی کنید. اما آن پنجره‌‌های قدیمی جزو مواردی هستند که حتما باید از منزل بیرون بروند. باید قبل از تصمیم‌‌گیری برای اقدام به تعویض پنجره‌‌ها یا استخدام کارگر مواردی را در نظر بگیرید. آیا باید تنها یک پنجره را عوض کنید؟ آیا پنجره‌‌ی مذکور شما تمام فضای خانه را در بر گرفته است؟ شاید هم تعویض مورد نظر شما چیزی میان این دو باشد.

از کجا بدانم کدام پنجره را باید عوض کنم؟

سه دلیل عمده برای صاحبان منزل وجود دارد که باعث می‌‌شود آن‌‌ها تصمیم به تعویض پنجره‌‌ها بگیرند. ممکن است تنها یکی از این سه دلیل یا تمامی آن‌‌ها را دارا باشید. پس از انتخاب دلیل‌‌های‌‌تان، تصمیم به تعویض یک یا چند پنجره کاری بسیار آسان‌‌تر خواهد بود.

جذابیت بصری

لذت بردن از خانه‌‌ی جدیدتان در اولویت است. اگر مشکلات به‌‌وجودآمده حین خرید خانه و نقل مکان را در نظر نگرفته و نسبت به آن‌‌ها بی‌‌توجه باشید، از خرید خود پشیمان خواهید شد. اگر ایرادی وجود دارد که در هر ورودتان به منزل متوجه‌‌ی آن می‌‌شوید، باید سریعا برای از بین بردن آن اقدام کنید؛ اگر این کار را انجام ندهید، تا مدت‌‌ها شما را اذیت خواهد کرد.

پنجره‌‌های تک: جایگزین کردن پنجره‌‌های قدیمی با پنجره‌‌های جدیدی که شما را به وجد می‌‌آورند باعث افزایش جذاب بصری منزل شما می‌‌گردد. این تغییر ساده که بر اساس سبک موردعلاقه‌‌ی شما صورت می‌‌گیرد می‌‌تواند باعث جلب نظر افراد دیگر حاضر در منزل نیز بشود.

پنجره‌‌های متعدد: عوض کردن پنجره‌‌های جلویی می‌‌تواند ظاهر منزل شما را تا حد زیادی تغییر دهد. این تعویض می‌‌تواند بسته به سلیقه‌‌ی شما تنها دارای یک وجه یا کل نمای منزل شود. می‌‌توانید از پنجره‌‌های منطبق استفاده کرده و سبکی استوار ایجاد کنید. با افزایش هزینه، پاداشی که دریافت می‌‌کنید نیز زیاد می‌‌شود.

کاربرد پنجره

احتمالا تنها به دلیل سبک نیست که تمایل به تعویض یک پنجره دارید؛ شاید پنجره‌‌ی شما دیگر عملکرد سابق را ندارد. مشکلاتی که یک پنجره ممکن است به آن دچار شود، عبارتند از: فرسودگی، ناکارآمدی، به سختی باز شدن یا شکستگی. شاید حتی با تعویض آن بتوانید صرفه‌‌جویی مالی کرده و از سردردها‌‌تان کاهش دهید.

پنجره‌‌ی تک: اگر تنها یک پنجره در منزل وجود دارد که مشکلاتی را برای شما فراهم کرده، سریعا آن را تعویض کنید. با این کار می‌‌توانید در مصرف انرژی، هزینه‌‌های نگهداری و استرس صرفه‌‌جویی کنید.

پنجره‌‌های متعدد: اگر یک پنجره باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود، به سراغ پنجره‌‌های دیگر می‌‌روید تا آن‌‌ها را با دقت بررسی کرده و از نیازشان به تعمیر یا تعویض اطمینان حاصل کنید. سایش به عوامل زیادی از جمله نصب، استفاده، نگه‌‌داری و قرار گرفتن در معرض عناصر بستگی دارد؛ حتی اگر سن پنجره‌‌ها یکی باشند. متخصصان پنجره ما می‌‌توانند پنجره‌‌های‌‌تان را بررسی کرده و مشاوره‌‌ای رایگان در منزل برای‌‌تان فراهم کنند. آن‌‌ها می‌‌توانند به شما در تصمیم‌‌گیری راجب تعویض یا عدم تعویض پنجره یا پنجره‌‌های منزل کمک کنند. اگر اتاقی وجود دارد که بیش‌‌تر زمان‌‌تان را در آن سپری می‌‌کنید یا قصد بازسازی آن را دارید، بهتر است تمامی پنجره‌‌های آن را تعویض کنید تا هوای تازه و نور خورشید به راحتی وارد شوند.

زیبایی داخلی

پروژه‌‌هایی که به افزایش جذابیت بصری منزل شما می‌‌پرازند، بسیار جذاب هستند. اما باید آگاه باشید که شما زمان‌‌تان را داخل منزل می‌‌گذرانید نه خارج آن. خانه باید احساس شادی و راحتی را برای شما به ارمغان آورده و بیان‌‌گر سبک و سلیقه‌‌ی شما باشد.

پنجره‌‌های تک: بسیاری از اتاق‌‌ها تنها دارای یک پنجره هستند که می‌‌توانید با تعویض آن، زیبایی اتاق را افزایش دهید. اضافه کردن پنجره‌‌ی شاه‌‌نشین یا پنجره‌‌ی هلالی باعث اضافه شدن فضای کمی به اتاق شما شده و نور آن را نیز افزایش می‌‌دهد. پنجره‌‌های تخصصی و پنجره‌‌هایی که شکل، شخصیت و سبک فرهنگی خاص دارند باعث منحصربه‌‌فرد شدن منزل شما می‌‌شوند.

پنجره‌‌های متعدد: تعویض چند پنجره در یک اتاق یا کل منزل نکته‌‌ی مثبتی برای شما دارد: می‌‌توانید سبکی ثابت ایجاد کرده و برای سال‌‌ها از آن لذت ببرید. فرض کنید پنجره‌‌های شما ظاهری قدیمی به خود گرفته‌‌اند؛ حال اگر تنها یکی از آن‌‌ها را عوض کنید، باقی جلوه‌‌ی بدی به خود می‌‌گیرند. تعویض پنجره‌‌های اتاق‌‌های جلویی هم به جذابیت بصری و هم به زیبایی داخلی منزل شما کمک می‌‌کند. به این ترتیب، با یک تیک دو نشان خواهید زد.

کدام یک از پنجره های جایگزین‌ ارزان‌‌تر هستند؟

این سوال مانند بسیاری از موارد دیگر زندگی شما، تنها یک پاسخ دارد: بستگی دارد. پروژه‌‌ی پنجره‌‌های هر منزل با دیگری متفاوت است. موارد بسیاری وجود دارند که بر هزینه‌‌ی تعویض پنجره تاثیر می‌‌گذارند؛ برای مثال: سبک، اندازه، مواد و بسیاری عوامل دیگر. اگر تصمیم دارید پنجره‌‌ی شاه‌‌نشین، پنجره‌‌ی هلالی یا پنجره‌‌های خاص که اشکال گوناگونی دارند را انتخاب کنید، باید بدانید که در حال انجام دادن پروژه‌‌ای یک‌‌بار مصرف هستید. چنین پنجره‌‌هایی منحصربه‌‌فرد بوده و در نقاط کانونی زیبایی منزل شما قرار می‌‌گیرند. در چنین شرایطی لازم نیست نگران ست بودن آن‌‌ها با پنجره‌‌های دیگر منزل باشید. تعویض پنجره باید بتواند نیازهای شما را برآورده کند.

در نهایت این‌‌که تصمیم‌‌گیری درباره‌‌ی نوع پنجره ارتباط زیادی با مقدار بودجه‌‌ی شما دارد. اگر احساس می‌‌کنید ممکن است دچار کمبود بودجه شوید، بهتر است تنها پنجره‌‌ی فرسوده را تعویض کنید. اگر از پس هزینه‌‌های آن بر می‌‌آیید، چند پنجره را به صورت همزمان تعویض کنید. به این ترتیب می‌‌توانید زیبایی‌‌شناسی و بهره‌‌وری انرژی را در درازمدت بهبود ببخشید. می‌‌توانید با استفاده از پکیج‌‌های جایگزینی کل پنجره‌‌های منزل که توسط شرکت‌‌های باکیفیت ارائه‌‌ شده‌‌اند، تنوعی بزرگ در منزل‌‌تان ایجاد کنید. کار دیگری که می‌‌توانید انجام دهید این است که کار را به صورت مرحله‌‌ای انجام داده و در هر سال پنجره‌‌های یک قسمت‌‌ از منزل را تعویض کنید. در هر دو حالت، ممکن است واجد شرایط دریافت تخفیف یا تبلیغ از طرف تامین‌‌کننده باشید.

هنوز مطمئن نیستید آیا باید تمامی پنجره‌‌ها را عوض کنید یا تنها به تعویض یکی از آن‌‌ها قانع شوید؟ از مشاوره‌‌ی رایگان در منزل استفاده کرده و با یک متخصص صحبت کنید. به این ترتیب، می‌‌توانید تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما و منزل‌‌تان مناسب‌‌تر است.