شیشه چندجداره سفارشی

شیشه دوجداره و سه جداره( double and triple glazing)

 
شیشه به بیش از سه هزار سال قبل، بر می گردد که وجود گوی های شیشه ای شفاف به عنوان تزئیناتی گران قیمت عنوان گردیده است. استفاده شیشه توسط رومی ها در حدود هزار سال قبل از میلاد مسیح رایج بوده است و استفاده عمومی از آن نیز به حدود ۲۰۰ سال قبل باز می گردد که از آن زمان شیشه ها با ابعاد مختلف وارد زندگی عموم مردم گردیده است. در سال ۱۸۶۵ میلادی صاحب مغازه شیشه فروشی در شهر نیویورک با ابتکار خویش حق ثبت و امتیاز بهره برداری از شیشه های عایق دو جداره غیر قابل نفوذ را در ایالات متحده به دست آورد. او با مطالعه و آزمایش اثبات کرد که با استفاده از شیشه های دو جداره می توان از خروج گرما و سرمای داخل ساختمان ها به خارج جلوگیری کرده و هوای داخل محیط را بهتر محافظت نمود. پنجره های دارای دو یا چند جداره استاندارد، از اتصال دو یا چند شیشه که به طور موازی و در مقابل یکدیگر بر روی یک چهارچوب پروفیل قرار گرفته اند تشکیل شده است. هدف از ساختن چنین پنجره هایی قطع ارتباط محیط داخلی و خارجی و تبادل حرارت و برودت این دو محیط است. اساس این شیشه های دو جداره بر مبنای ایجاد یک فضای خالی پر از هوای خشک و یا استفاده از یک گاز بی اثر مانند گاز آرگون بین دو صفحه شیشه ای است. به همین دلیل هدایت گرما و یا سرما بین جداره دو شیشه کاهش یافته و از انتقال گرما یا سرما و همچنین صدا از طریق پنجره بین دو محیط داخل و خارج به نحو چشمگیری کاسته می شود. در پروژه های خاص و با توجه به ابعاد و سایز پروفیل ها ، شیشه های بیش از دوجدار توصیه می شوند. شیشه سه جداره با اسپیسر های کوچک تر از محبوب ترین سفارش ها در این رنج هستند گرچه تولید شیشه با بیش از سه جدار نیز ممکن است. استفاده از انواع شیشه سکوریت و لمینت در محصولات درب و پنجره UPVC با شرایط خاص مرسوم می باشد. از ترکیب چند شیشه می توان به تولید انواع شیشه های دو جداره و چند جداره نشکن و حتی ضد گلوله دست پیدا کرد.

شیشه دوجداره و سه جداره سفارشی

کارفرما در انتخاب رنگ و نوع کار در این سیستم مانند سیستم شیشه دوجداره عمل خواهد کرد و هیچ گونه محدودیتی نخواهد داشت. در این روش شیشه میانی می تواند از حداقل ضخامت ممکن باشد. ضخامت مناسب با توجه طول و عرض کار تعیین می شود.

البته نمودار های حرارتی تفاوت شیشه دوجداره را با شیشه سه جداره نشان می دهد. همانطوری که در تصویر بالا مشاهده می نمایید انتقال حرارتی در شیشه سه جداره (تصویر سمت راست) به میزان قابل توجهی کمتر از شیشه دوجداره (تصویر سمت چپ) می باشد. این تصویر نیز به درستی حساسیت چسب کاری و لبه های کار را نشان می دهد.

مکان هایی از لحاظ صوتی آلودگی بالایی دارد. جهت کم کردن صدا پیشنهادهای مختلفی وجود دارد که یکی از این موارد استفاده از شیشه سه جداره میباشد ولی قبل از اینکه وارد بحث شیشه سه جداره شویم باید خاطر نشان کرد که شیشه سه جداره میبایستی در قابهایی با عایق بالا مانند پروفیل های ۷ سانتیمتری ۵ کاناله (۵ چمبر ) استفاده گردد تا از لحاظ فریم هم عایق بالایی داشته باشد. دلیل اینکه بهتر است از پروفیل هایی با پهنای بیشتر استفاده شود این است که هر چقدر فضای قرارگیری شیشه بیشتر باشد از شیشه هایی ضخیم تر و از اسپیسرهای بزرگتری میتواند استفاده گردد.

مثال: حداقل استفاده از ۳عدد شیشه ۴ میلیمتری میباشد و کوچک ترین اسپیسر ۶ میلیمتر میباشد. پس حداقل شیشه سه جداره نیاز به ۲۴ میلیمتر مکان دارد ولی شیشه های سه جداره به نوع های مختلف ۶*۴*۴ -۴*۶*۶ – ۶*۶*۶* تولید میگردد که اسپیسرهای میانی آنها نیز با ضخامت مختلف ایجاد میگردد.

میتوان گفت حداقل شیشه سه جداره با در نظر گرفتن ضخامت شیشه ۶-۴-۴ و اسپیسر ۱۰ میبایست ۳۴ میلیمتر باشد که این ضخامت شیشه فقط در پروفیل های ۷ سانتی متری قابل اجرا میباشد.

عایق تراز شیشه های سه جداره معمولی شیشه های دو جدراه و یا سه جداره با شیشه های لمینت است . در شیشه های لمینت اصولا ۲ عدد شیشه با ضخامت ۴ میلیمتر با چسب و یا طلق خاصی که در بین این دو شیشه قرار میگیرد به هم چسبیده میشود و شیشه ای با ضخامت ۸ میلیمتر ، بسیار مستحکم ایجاد مینماید .

شیشه لمینت مانند شیشه جلوی خودرو بوده که در صورت شکست ، چسب و طلق ما بین دو شیشه اجازه فرو ریختن شیشه را نمیدهد . در این حالت شیشه های دو یا سه جداره با استفاده از یک لایه شیشه لمینت شیشه را سنگین ولی بسیار عایق مینماید .

این نوع شیشه به دلیل قیمت بالا استفاده کمتری نسبت به شیشه سه جداره معمولی دارد.

شیشه های دوجداره خم ( Curved double glazing)

شیشه خم با استفاده از انواع شیشه های موجود در کشور پس از فرآیندهای قالب سازی در کوره های مخصوص با فرآیند گرمایشی منظم به اشکال و ابعاد گوناگون با قوس های مختلف تولید می شود.موارد استفاده شیشه های خم در کلیه ساختمانهای تجاری،مسکونی،دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمانها بوده ، شیشه های خم در کلیه موارد قابلیت دو جداره ،سکوریت ،ویندو فیلم، ضد گلوله و لمینت شدن را نیز دارد.

در ساختمانهای مسکونی در مکانهایی که جهت زیبا سازی یا استحکام بنا از دیواره هایی به شکل خم استفاده می شود مهندسین همیشه نگران نور پردازی به قسمتهای خم ساختمان هستند که با تکنولوژی اخیر در فرآیند شیشه های خم این مسئله به کلی رفع گردیده است. در ساخت نمای بیرونی ساختمانها (فریم لس) ما میتوانیم از شیشه های خم در اشکال مختلف جهت زیبا سازی و ایجاد قوس های گوناگون استفاده نماییم.همچنین از شیشه های خم در دکوراسیون داخلی منازل ،ویترین داخلی و خارجی مغازه ها و فروشگاه ها،کلاهک های شیشه ای مسیر آسانسور ،پوشش استخرها،سقف پاسیو ،پارتیشن شیشه ای ،کیوسک اطلاعات ،ویترین های مدور ،نرده های شیشه ای و نور گیر ساختمانها جهت ایجاد زیبایی ،استحکام و جلوه های خاص استفاده می شود.

شیشه های دوجداره با اشکال هندسی خاص ( Non-geometric double glazing)

تمام درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی (UPVC) از اشکال هندسی مربع و مستطیل تشکیل نشده اند. انعطاف پذیری تولید پنجره های دوجداره منجر به تولید درب و پنجره هایی با اشکال غیر هندسی شده است. این اشکال از محبوبیت خاصی میان مشتریان ما برخوردار است. متناسب با پنجره های دوجداره تولید شده، شیشه هایی هم شکل پنجره ها تولید می شوند که بهترین پوشش آب بندی و هوا بندی را ایجاد نمایند. تولید این نوع شیشه معمولا پس از اتمام ساخت پنجره ها و با الگو برداری از پنجره نهایی انجام می شود.

شیشه دوجداره با اشکال هندسی

کلمات کلیدی
شیشه دوجدارهقیمت شیشه دوجدارهپنجره با شیشه دوجدارهپنجره با شیشه لمینت – مراحل نصب پنجره دوجداره – مراحل نصب پنجره آلومینیومیتعویض پنجره قدیمیپروفیل ویستابستنمایندگی پروفیل ویستا بستپروفیل رها آلماننمایندگی پروفیل رهاپروفیل وکا پنجرهنمایندگی پروفیل پنجره وکاپنجره آلومینیومی پنجره دوجدارهپنجره الومینیومی قیمت عایق صداپنجره آلومینیومی دوجداره عایق صوتینمای پنجره بزرگ پنجره استانداردپنجره با شیشه دوجدارهپنجره با شیشه لمینتپنجره با نهایت صداگیریپنجره با یراق استانداردپنجره با یراق ترکبهترین پنجره دوجداره upvc اطلاعات پنجره دوجداره اطلاعات پنجره upvcبهترین برند پنجره یو پی وی سیبهترین پروفیل پنجره بهترین مارک پنجره -مزایای استفاده از پنجره آلومینیومیویژگی پنجره دوجداره آلومینیومیمقایسه پنجره دوجداره آلومینیومی با upvcپنجره با نهایت صداگیرینمایندگی پنجره دوجدارهپنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجداره ویستابسترگلاژ پنجره upvc پنجره تعمیر پنجره آلومینیومیپروفیل– قیمت پنجره upvc -پنجره دوجداره – قیمت توری پنجرهقیمت شیشه ضد سرقت توری پنجره دوجدارهپنجره دوجداره کشوییقیمت تعویض پنجره– بهترین پنجره دوجداره