پنجره آلومینیومی

انواع پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی (Aluminum profiles for window)

 

پنجره آلومینیومی دوجداره (Aluminuim window)

در دهه ی اخیر نوع جدیدی از پروفیل جهت تولید درب و پنجره دوجداره آلومینیومی به صورت اختصاصی و با محاسبات دقیق فنی- مهندسی توسط متخصصین و مهندسین  صنعت درب و پنجره دوجداره آلومینیومی طراحی گردید که علیرغم ظرافت زیبایی و دوام بدلیل طراحی خاص مهندسی سبک می باشد و به سبب استفاده از قطعات و یراق آلات مخصوص در پنجره دوجداره آلومینیومی نیازی به تقویت با آرماتور ندارد.

امروزه سیستم های قدیمی مانند ST و کرنت که در گذشته متداول بود بدلیل نداشتنن هوابندی کامل و زیبایی از رده خارج شده و مشاوران معماران و مهندسین ساختمان جهت بهینه سازی مصرف سوخت صدا و زیبایی نما تاکید زیادی مبنی بر جایگزینی سیستم های جدید اختصاصی به جای این سیستم های قدیمی دارند.

در سیستم های قدیمی مقاطع المان های عمودی وافقی پنجره دوجداره آلومینیومی با هم متفاوت بود که در نتیجه روی زیبایی و هوابندی پنجره تاثیر بسزایی می گذاشت .

به طورکل آلومینیوم فلزی است قابل بازیافت، سبک ، بادوام ، مقاوم ، دوست دار محیط زیست و از نظر زیست محیطی سازگار با بدن انسان که به سبب ویژگی و قابلیت های خاص در زمان های طولانی مورد توجه قرار گرفته است بطوریکه هم اکنون در صنایع مختلفی همچون صنعت هواپیما سازی کابل های برق ، تولید ورق های کامپوزیت درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ساختمان و نماهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پروفیل‌های پنجره آلومینیومی Thermal break  (با شکست حرارتی) پروفیل‌هایی هستند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه‌های پلی‌آمید به هم متصل می‌شوند، تشکیل شده‌اند.پلی‌آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یو وی حفظ می‌کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه‌های پلی‌آمید هستند.

تیغه پلی آمید در پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می‌شود. نتیجه استفاده از پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس است.

پروفیل پنجره‌ آلومینیومی نرمال

پروفیل‌های پنجره آلومینیومی نرمال، پروفیل‌های پنجره آلومینیومی با همه ویژگی‌های ذکر شده درباره آلومینیوم است که فاقد قطعات پلی‌آمید است و در مقایسه با نوع ترمال ویژگی‌های عایق بودن را کمتر داراست. همچنین استقامت کمتری در مقایسه با پروفیل‌های پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارند.

 ویژگی‌های پنجره  آلومینیومی

مقاومت:
پنجره آلومینیومی فریم آلومینیومی مقاوم‌تر از فریم‌های ساخته شده از چوب‌های و یا آهن و یو‌پی‌وی‌سی و همچنین ارزان‌تر است. و میزان انقباض و انبساط کمتری در مقایسه با متریال نام‌برده داراست. همچنین پنجره آلومینیومی در مقابل تغییر رنگ و تابش آفتاب وبارش باران و آلودگی هوا و گرد و غبار مقاوم است و غیر قابل اشتعال است.

پنجره  آلومینیومی پنجره دوجداره از نظر مقاومت در برابر رطوبت، در و پنجره دوجداره آلومینیومی قابل رقابت با فولاد ضد زنگ و یا فایبرگلاس است. در و پنجره‌ دوجداره آلومینیومی عایق صوتی و حرارتی مناسبی هم محسوب می‌شوند.پنجره آلومینیومی پنجره دوجداره  تا ۶۰ درصد در مقابل گرما و سرما عایق حرارتی هستند.

همه این عوامل باعث می‌شود طول عمر پنجره‌ آلومینیومی افزایش پیدا کند و همین عوامل، تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی را با پنجره دوجداره upvc به صرفه می‌کند.

اکثر فریم‌های آلومینیومی با پوششی از اکسید به فروش می‌رسند. این پوشش قادر به از بین بردن مشکل خوردگی و سوراخ شدن فریم می‌شود که موجب می‌شود فریم پروفیل نسبت به رطوبت، ایمن شود. لذا در و  پنجره آلومینیومی انتخابی ایده‌آل برای درهای بیرونی است که باید در برابر شرایط آب و هوایی خارجی مقاومت کنند. همچنین چارچوب در‌های چوبی در مقابل رطوبت ایمن نیست و در فلزی نیز دچار خش و خوردگی می‌شود.

قدرت پنجره دوجداره آلومینیومی:

با توجه به استحکام کششی بیشتر، قاب آلومینیومی نازک‌تر در مقایسه با دیگر فریم‌ها، درب محکم‌تری را فراهم می کند. وزن پنجره  آلومینیومی یک سوم پنجره‌های آهنی است.همچنین نسبت وزن به استحکام استثنایی است.

نصب آسان پنجره دوجداره  آلومینیومی

درب و پنجره دوجداره آلومینیومی بسیار سبک‌تر از فریم درهای معمولی است. سبک وزن بودن طبیعی این درها نصب آن را آسان‌تر می‌کند.

حفظ و نگهداری آسان درب دوجداره:

نگهداری و حفاظت از در و پنجره دوجداره آلومینیومی راحت است. چنین فریم‌هایی را می توان به طور مرتب با اسفنج مرطوب پاک کرد. معمولا نیازی به نقاشی‌های منظم و یا رنگ‌آمیزی برای حفظ ظاهر سطح آلومینیوم وجود ندارد.

زیبایی و تنوع رنگی پنجره دوجداره

در و پنجره‌های آلومینیومی تنوع بسیار بالایی در رنگ‌آمیزی دارند همچنین در پنجره‌های آنادایز شده از زیبایی بالایی برخوردار هستند.

ویژگی پنجره دوجداره آلومینیومی

پنج چیزی که شما باید درباره‌‌ی پنجره‌‌ی آلومینیومی دو جداره برای خانه‌‌ی خود بدانید:

۱. انتخاب طراحی

تمام خانه‌‌ها از نظر ظاهری به یک شکل نیستند و این در انتخاب طرح‌‌ها برای پنجره‌‌های آلومینیومی‌‌ای که اکنون در دسترس هستند، بازتاب داده می‌‌شود:

انواع پنجره‌‌ی آلومینیومی دو جداره

پنجره‌‌ی لولادار (Casement): این پنجره‌‌ها، از روی لولای خود به سمت بیرون و از هر دو طرف بالا یا پایین باز می‌‌شوند و احتمالا بیشترین طرح پنجره‌‌ی مورد استفاده هستند. پنجره های لولادار در همه جا با انواع سبک‌‌های املاک، از یک کلبه‌‌ی روستایی گرفته تا یک طراحی فوق مدرن، دیده می‌‌شوند. گاهی اوقات، پنجره های لولادار بازشونده از بالا و پایین، به ترتیب پنجره‌‌های سایبان و پنجره‌‌های قیفی نامیده می‌‌شوند.

پنجره‌‌ی ارسی (Sash): این پنجره‌‌ها، یکی از سبک‌‌های مورد علاقه در سبک‌‌های قدیمی‌‌تر است. بسیاری از خانه‌‌های قبل از جنگ جهانی دوم و دوره‌‌های قبل در انگلیس (آن‌‌هایی که در دوران ادواردین و ویکتورین ساخته شدند)، از پنجره‌‌های ارسی استفاده می‌‌کردند. نحوه‌‌ی باز کردن این طرح، بدین صورت است که باید درون قاب پنجره، به بالا یا پایین کشیده شود. پنجره‌‌های ارسی افقی گزینه‌‌های جایگزین هستند.

پیکربندی مرسوم این پنجره‌‌ها، دو بخش دارد که شامل بخش‌‌های بالا و پایین درون یک قاب خارجی می‌‌شود. پنجره‌‌های ارسی آویزان تکی تنها از بخش بالا باز می‌‌شوند، درحالیکه پنجره‌‌های ارسی آویزان دوتایی می‌‌توانند از هر دو بخش باز شوند.

پنجره‌‌ی فرانسوی (French): پنجره‌‌های فرانسوی، یک نوع طراحی لولادار با سبک خاص هستند. این پنجره‌‌های کلاسیک، یک زوج پنجره‌‌ی کنار هم از نوع لولادار هستند که درون یک قاب خارجی قرار دارند. این قاب را می‌‌توان با یک تیرک مرکزی یا بدون آن، تعبیه کرد.

پنجره‌‌ی دارای امکان شیب و چرخش (Tilt & turn): این پنجره، یکی دیگر از انواع پنجره‌‌های لولادار است، با این تفاوت که این پنجره‌‌ی لولادار می‌‌تواند به دو طریق مختلف باز شود. اولین روش مانند پنجره‌‌ی لولادار معمولی است، اگرچه این پنجره به سمت داخل باز می‌‌شود. دومین روش، با استفاده از کج کردن بخش باز است.

این پنجره قادر است که به داخل اتاق خم شود که سبب برخورداری از تهویه‌‌ی قابل توجه بدون نیاز به باز کردن کامل پنجره می‌‌شود. برای باز کردن یا کج کردن از دستگیره ای استفاده می‌‌شود که در جهات مختلف حرکت می‌‌کند تا منجر به کارکرد آن شود.

w 2

علاوه بر طراحی بصری، استفاده از آلومینیوم در قاب مزایای دیگری نیز دارد. از آنجا که آلومینیوم فلز است و از مقاومت ساختاری بالایی برخوردار است، می‌‌تواند در قاب‌‌های نازک‌‌تر نیز استفاده شود. این ویژگی سبب ساده سازی طراحی پنجره هایی می‌‌شود و در نهایت، منجر به مرتب‌‌تر و ظریف‌‌تر بودن آن‌‌ها می‌‌شود. آلومینیوم می‌‌تواند برای قاب‌‌های گسترده‌‌تر نیز استفاده شود و به همین دلیل است که برای چیزی مانند یک تصویر پنجره‌‌ی بزرگ، یک انتخاب بی‌‌نقص است.

۲. بازدهی انرژی

آلومینیوم به صورت گسترده‌‌ای برای ویژگی‌‌های رسانایی خوب خود استفاده می‌‌شود که این ویژگی برای یک پنجره‌‌ی دوجداره می‌‌تواند مشکل‌‌ساز باشد. با این حال، این نقص احتمالی با مهندسی یک شکاف گرمایی در طراحی قاب، مورد توجه قرار گرفته‌‌است.

قاب خارجی به وسیله‌‌ی یک شکاف پلی آمید از قاب داخلی جدا می شود که سبب ایزوله شدن و عایق‌‌بندی هر بخش نسبت به دیگری می‌‌شود. این شکاف گرمایی، انتقال گرما و سرما از یک طرف قاب پنجره به طرف دیگر را متوقف می‌‌کند.

Aluminium window cutaway

این شکاف، یک اثر جانبی نیز دارد که اجازه‌‌ی استفاده از مواد مختلف برای قاب داخلی را‌‌ می‌‌دهد. این امر، باعث ایجاد پنجره هایی با قاب خارجی آلومینیومی و قاب داخلی از نواع UPVC شده‌‌است.

مقاطع یا پروفیل‌‌های قابها نیز، چندجداره هستند. این جداره‌‌ها، نه تنها انعطاف‌‌پذیری را کم می‌‌کنند، بلکه هوا را درون قاب به دام می‌‌اندازند که خود شبیه یک فاکتور عایق‌‌بندی عمل می‌‌کند.

گزینه‌‌ی دیگر، استفاده از پنجره‌‌های چوبی با روکش آلومینیومی است. این پنجره‌‌ها از قاب‌‌های چوبی مهندسی‌‌شده که درون یک قاب خارجی آلومینیومی قرار دارند، ساخته می‌‌شوند. این امر، منجر به ایجاد پنجره‌‌ای می شود که از داخل چوبی و از بیرون، چوبی و آلومینیومی است.

بخش دوجداره نیز، یک المان مهم برای بازدهی انرژی در پنجره‌‌های آلومینیومی است.

شما احتمالا واحد‌‌های شیشه‌‌ای ۱۸ یا ۲۰ میلی‌‌متر پیدا می‌‌کنید که در یک پنجره‌‌ی استاندارد نصب می‌‌شوند. این بدین معنی است که شما شیشه‌‌ها‌‌ی با ضخامت ۲*۴ میلی‌‌متر با فاصله‌‌ی ۱۰ یا ۱۲ میلی‌‌متر دارید. بالاترین نرخ انرژی برای پنجره ها A++ است و از یک شکاف ۲۰ میلی‌‌متری با ضخافت کلی ۲۸ میلی متری استفاده می‌‌کند.

در شکاف بین صفحات، شما می‌‌توانید هوا را جایگزین گازهای نجیب، مانند آرگون، کریپتون یا زنون کنید. آرگون تنها حدود ۶۰ درصد مشصات انتقال گرمایی هوا و کریپتون، تنها ۵۰ درصد از آرگون را دارد. با این حال، شما واحدهای پر شده با گاز، خصوصا زنون را بسیار گران‌‌تر خواهید یافت.

۳. رنگ و بافت

یکی از مزایای استفاده از پنجره‌‌های آلومینیومی، محدوده‌‌ی گسترده‌‌ی انتخاب رنگ است. بعضی تولیدکنندگان بیش از ۲۰۰ RAL ترکیبات پودری در کاتالوگ خود دارند. اگر شما این عدد را با بافت چوبی نهایی ترکیب کنید، و همچنین این واقعیت که شما می‌‌توانید یک رنگ در داخل و یک رنگ در بیرون داشته باشید، در نهایت یک انتخاب تقریبا نامحدود برای پنجره های آلومینیومی رنگی خواهید داشت.

w 1

محبوب‌‌ترین نوع خروجی این است که پوشش قاب‌‌ها را با یک رنگ پودر کرد. این کار با اعمال رنگ در قالب پودر انجام می شود. پوشش نهایی از نظر الکتریکی شارژ می‌‌شود تا به آلومینیوم بچسبد و سپس، با گرما تصفیه شده تا از نظر شیمیایی به سطح بپیوندد و یک نتیجه‌‌ی غیرمحو با پوشش فوق‌‌العاده سخت می‌‌دهد.

۴. ایمنی و امنیت

داشتن پنجره‌‌های زیبا یک چیز است، اما اگر آن‌‌ها ایمن نباشند، نوعی هدر دادن پول هستند. پنجره‌‌های آلومینیومی دوجداره‌‌ی مدرن تعداد زیادی مشخصه‌‌ی امنیتی دارند.

اولا استفاده از دو صفحه‌‌ی شیشه‌‌ای که توسط یک لایه از گاز یا هوا لایه‌‌گذاری شده‌‌اند، سبب می‌‌شود که شکستن این پنجره ها بسیار دشوارتر از پنجره‌‌های تکی باشد. حتی اگر یکی از آن صفحات محکم باشد، همچنان شکستن آن‌‌ها کار بسیار سختی است. اگر یک حمله‌‌ی هدفمند و قاطع انجام شود تا به موفقیت برسد، موجب ایجاد سروصدای بسیار زیادی می شود که در واقع، به طریق دیگری بازدارنده‌‌ی سارقان خواهد بود.

جداره‌‌سازی از داخل به صورت استاندارد انجام می‌‌شود و در نتیجه، از برداشت از خارج جلوگیری می‌‌کند. از آنجا که پنجره‌‌ها از فلز ساخته شده‌‌اند، محکم‌‌تر از چوب یا UPVC هستند.

قاب‌‌های آلومینیومی بسیار مقاوم‌‌تر از چوب یا UPVC در مقابل ضربه هستند.

دستگیره‌‌های پنجره‌‌ها به قفل‌‌ها تعبیه شده‌‌اند و در نقاط مختلف در سراسر قاب قرار دارند. این فرایند قفل چند نقطه‌‌ای، اطمینان حاصل می‌‌کند که زمانی که قفل یا بسته است، پنجره قفل یا بسته بماند.

 

w

۵. قیمت پنجره‌‌های آلومینیومی

هزینه‌‌ی پنجره‌‌های آلومینیومی چقدر است؟

اگر شما پنجره‌‌ی دوجداره‌‌ی ارزان می‌‌خواهید،پنجره‌‌های آلومینیومی، پنجره‌‌هایی نیستند که شما بایستی به دنبال آن باشید.

از آنجایی که فرایند تولید، پیچیده‌‌تر است، قیمت پنجره‌‌های دوجداره‌‌ی آلومینیومی معمولا بیشتر از پنجره‌‌های چوبی نرم و UPVC است. با این حال، آنها را می‌‌توان با پنجره‌‌های چوبی سخت مقایسه کرد.

چرا از آلومینیوم برای پنجره‌‌های دوجداره استفاده می‌‌کنند؟

دلایل خوب زیادی برای استفاده از آلومینیوم در ساخت قاب پنجره وجود دارد.

 • مقاومت سازه: بدین معنا که شما می‌‌توانید قاب‌‌های ظریف‌‌تر از چوب یا UPVC داشته باشید. هر چه شیشه بیشتر باشد، قاب کمتر است. این همچنین اجازه می‌‌دهد که قاب‌‌های گسترده‌‌تر و بلندتر استفاده شود تا بتوانید یک محدوده‌‌ی بزرگتری از گزینه‌‌های طراحی داشته‌‌باشید. قاب‌‌های آلومینیومی می‌‌توانند هرجایی که چوب یا UPVC مناسب نیستند، استفاده شوند.
 • ماندگاری: آلومینیوم مانند چوب یا UPVC از بین نمی‌‌رود و مانند بعضی قاب‌‌های UPVC تغییر رنگ نمی‌‌دهد.
 • نگهداری کم: کارهای زیادی برای مراقبت از پنجره‌‌های آلومینیومی به جز تمیز نگه داشتن آنها وجود ندارد.
 • طول عمر: پنجره‌‌های دوجداره‌‌ی آلومینیومی می‌‌توانند برای چندین دهه دوام آورند. قاب‌‌های آلومینیومی تا حد زیادی تحت تاثیر محیط قرار نمی‌‌گیرند و توسط حشرات آسیب نمی‌‌بینند، لذا می‌‌توانند برای مدتی طولانی عالی به نظر برسند.
 • دوستدار محیط زیست: آلومینیوم به آسانی می‌‌توان چندین و چندبار بازیافت شود. در مقایسه با تولید فلز اصلی، هزینه‌‌ی بازیافت از نظر مالی و همچنین انرژی کمتر است.

یکی از مهم‌‌ترین برتری‌‌های آلومینیوم نسبت به پنجره‌‌های UPVC یا چوبی مقاومت سازه است.

تعبیه‌‌ی پنجره‌‌های دوجداره‌‌ی آلومینیومی

قاب‌‌های پنجره‌‌های آلومینیومی می‌‌توانند بسیار نازک‌‌تر از چوب یا UPVC باشند و ظاهری ظریف و براق به خانه‌‌ی شما بدهند. هیچ چیزی ظاهری بدتر از یک قاب بزرگ که اطراف یک ناحیه‌‌ی کوچکی از شیشه را گرفته‌‌است، ندارد.

این مزیت برای فضاهای باز گسترده‌‌تر یا بلندتر، برجسته‌‌تر است.

مزایای آلومینیوم چه هستند؟

پنجره‌‌های آلومینیومی مدرن که از نظر گرمایی پربازده هستند، روشی مقرون به صرفه و زیبا برای جایگزینی چوب یا واحدهای قدیمی‌‌تر PVC هستند.

با وجود صدها سبک پنجره‌‌ی آلومینیومی برای سفارش، محدوده‌‌‌‌ی گسترده‌‌ی ما شامل یک سیستم پنجره‌‌ی معماری است به صورت یکپارچه، با سایر محصولات آلومینیومی ما مطابقت دارد.

اما مزایای پنجره‌‌های آلومینیومی چه هستند؟ در سال‌‌های اخیر، محبوبیت پنجره‌‌های آلومینیومی به دلایل زیادی، افزایش پیدا کرده‌‌است.

فراتر از کلیه‌‌ی درجه‌‌های بازدهی انرژی، محصولات ما قابلیت‌‌هایی مانند نیاز به نگهداری کم، ماندگاری بالا، مقرون به صرفه بودن و انعطاف‌‌پذیری فوق‌‌العاده در هنگام طراحی و اتمام طرح را دارند. همچنین، طول عمری بیشتر از ۴۵ سال دارند که آنها را به یک سرمایه‌‌گذاری درست تبدیل می‌‌کند.

از سال های گذشته، ما تجربه‌‌ی گسترده‌‌ای در تهیه‌‌ی پنجره‌‌های آلومینیومی هوشمند با کارآیی بالا به دست آورده‌‌ایم و به خود برای ارائه‌‌ی پنجره‌‌های آلومینیومی و خدمات آن که در اطراف شما و زندگی شلوغتان است، می‌‌بالیم.

هدف تیم متخصص و ماهر ما این است که پنجره‌‌های آلومینیومی جدید شما را در چند روز نصب کنند. با این حال، در برخی موارد ممکن است با توجه به مقیاس پروژه‌‌ی در دست، بیشتر طول بکشد. البته اگر این مورد را پیش‌‌بینی کنیم، قبل از شروع فرایند نصب، این مورد را به شما اطلاع خواهیم داد.

ما همچنین، ساخت پایه‌‌ی درب‌‌ها و پنجره‌‌های آلومینیومی که تامین آنها به خوبی تعبیه و تامین پنجره‌‌های آلومینیومی است، پیشنهاد می‌‌دهیم که به شما اطمینان می‌‌دهد که پنجره‌‌های دوجداره‌‌ی آلومینیومی شما به صورت بی‌‌نقص مستقر شده‌‌اند.

بنابراین، اگر درباره‌‌ی نحوه‌‌ی مونتاژ پنجره‌‌های آلومینیومی به کمک نیاز دارید، با ما در تماس باشید.

تفاوت بین پنجره‌‌های آلومینیومی و پنجره‌‌های UPVC در چیست؟

آیا تا به حال به دنبال خرید چند پنجره‌‌ی دوجداره‌‌ یا سه‌‌جداره‌‌ی جدید برای خانه‌‌ی خود بوده‌‌اید و دیده‌‌اید که شرکت‌‌ها مختلف درباره‌‌ی آلومینیوم و UPVC صحبت می‌‌کنند؟ همیشه برای شما کاملا واضح نبوده که تفاوت آنها در چیست، درست است؟ خب، این به همان دلیل است که ما این وبلاگ را راه انداخته‌‌ایم تا مزایای هر یک از پنجره‌‌ها را بیان کنیم تا به شما کمک کند که انتخابی آگاهانه داشته‌‌باشید.

مزایای پنجره‌‌های UPVC چیست؟

پنجره‌‌های UPVC، یک انتخاب عالی هستند اگر شما به دنبال پنجره‌‌های دوجداره یا سه‌‌جداره برای عایق‌‌بندی خانه‌‌ی خود هستید. برخی از مزایا عبارتند از:

 • نگهداری و تمیز کیردن پنجره‌‌های UPVC بسیار آسان است، با کشیدن یک پارچه‌‌ی تر، آنها شبیه به یک پنجره‌‌ی جدید خواهند بود.
 • UPVC به صورت ذاتی، ماده‌‌ای گرم است و قاب‌‌های چندجداره‌‌ی آن برای عایق‌‌بندی عالی هستند و به شما کمک می‌‌کنند تا هزینه‌‌ی قبض‌‌های خود را در طول زمستان کم کنید. پنجره‌‌های ساخته‌‌شده از UPVC عموما عایق کننده‌‌های گرمایی بهتری نسبت به آلومینیوم هستند.
 • UPVC ماده‌‌ای سبک است که سبب می‌‌شود پنجره‌‌های دو یا سه جداره‌‌ی UPVC به سرعت و به آسانی نصب شوند.
 • در شرایط خوب، می‌‌تواند بیش از ۲۰ سال عمر کند که بدین معناست که سرمایه‌‌گذاری شما طولانی‌‌مدت خواهد بود. همچنین، آنها در طول عمر خود، رنگ خود را از دست نمی‌‌دهند یا محو نمی‌‌شوند.
 • ما نقش‌‌های برجسته‌‌ی ساختگی روی چوب در پنجره‌‌های شما ارائه می‌‌دهیم که باعث می‌‌شود بدون هزینه های بالا، زیبا به نظر برسند. همچنین، تنوع رنگ‌‌های بسیاری نیز وجود دارد.
 • ما تمام پنجره‌‌های UPVC شما را برای چند سال سال گارانتی می‌‌کنیم، زیرا آن‌‌ها پوسیده نخواهند شد، پوست آنها کنده نخواهد شد و تاب برنخواهند داشت.
 • UPVC ارزان‌‌تر از آلومینیوم است.

مزایای پنجره‌‌های آلومینیومی چیست؟

موارد بالا، پنجره‌‌های UPVC را بسیار باارزش می‌‌کند، اینطور نیست؟ البته مزایای منحصربه‌‌فرد دیگری برای پنجره‌‌های آلومینیومی وجود دارد که ارزش دانستن دارند:

 • آلومینیوم محکم‌‌تر از UPVC است. این بدین معناست که پنجره‌‌های آلومینیومی می‌‌توانند ظاهر ظریف‌‌تری همراه با سطح بزرگتری از شیشه به دلیل مقاومت قاب‌‌ها داشته‌‌باشند. به همین دلیل، آنها در ساختمان‌‌های تجاری و عمومی مانند مدارس، دفاتر و ساختمان‌‌های دولتی محبوب هستند. اگر شما در جستجوی یک طراحی بزرگ به خصوص هستید، این می‌‌تواند یک مزیت خوب برای خانه‌‌های مسکونی نیز باشد.
 • آلومینیوم با روکش پودری به شدت مقاوم است که به این معناست که هر پایانی را شما انتخاب کنید، برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند. پنجره‌‌های آلومینیومی می‌‌توانند بیش از ۴۰ سال دوام آورند.
 • پنجره‌‌های آلومینیومی، دوستدار محیط زیست هستند. آلومینیوم، به طور نامحدود قابل بازیافت است، زمانی‌‌که شما آن را بازیافت می‌‌کنید، آلومینیوم جدید با کیفیت بسیار بالا ساخته می‌‌شود و این فرایند، تنها ۵% انرژی مورد نیاز برای تولید فلز اولیه را استفاده می‌‌کند.
 • آلومینیوم، انعطاف‌‌پذیری بسیار بالایی نسبت به UPVC دارد و محدوده‌‌ی رنگ‌‌های در دسترس (از جمله رنگ‌‌های دوگانه) شگفت‌‌انگیز است.
 • پنجره‌‌های آلومینیومی طراحی می‌‌شوند تا شرایط بسیار غیرعادی را تحمل کرده و در آزمایش‌‌های در دسته‌‌ی ضربات شدید سالم بماند.

هر دو گزینه، مزایای بسیاری دارند، اما باید دید که آیا آنها برای شما با توجه به نیازهای منحصر به فرد شما مناسب هستند یا خیر. با ما در ارتباط باشید و ما یک مشاوره‌‌ی طراحی برای شما برگزار خواهیم کرد، جایی که درباره‌‌ی تمام گزینه‌‌های در دسترس صحبت خواهیم کرد.

جمع بندی

از نظر ما، پنجره‌‌های دوجداره‌‌ی آلومینیومی در بالای لیست قرار می‌‌گیرند، زمانی‌‌که ظاهر، طول عمر، سهولت مراقبت، ذخیره ی انرژی و امنیت خانواده مطرح می‌‌شود.

مسلما آنها ارزان‌‌ترین پنجره‌‌های دوجداره‌‌ی موجود در بازار نیستند، اما شما ویژگی‌‌ها و مزایای بسیاری برای پول خود، با خرید آنها به دست خواهید آورد.

استفاده از یک راهنمای قیمت به شما ایده‌‌ی تقریبی از هزینه‌‌های احتمالی‌‌ای که در جایگزینی پنجره‌‌های آلومینیومی با آن درگیر خواهید شد، می‌‌دهد.

تنها راه فهمیدن هزینه‌‌ی واقعی پروژه این است که توسط یک فرد حرفه‌‌ای اندازه‌‌گیری شود و سپس، قرارداد کتبی که تمام جوانب کار، از تامین تا نصب را پوشش می‌‌دهد، داشته‌‌باشید و تمام ضمانت‌‌نامه‌‌ها را در بر گیرد.

سوالات متداول

انتخاب پنجره‌‌های آلومینیومی جدید می‌‌تواند کاری طاقت‌‌فرسا باشد، بنابراین برای کمک به شما، تعدادی از سوالات متداول که ممکن است برای شما مفید باشد، آورده شده‌‌‌‌است.

آیا پنجره‌‌های آلومینیومی می‌‌توانند رنگ شوند؟

از نظر تئوری بله، اما از آنجا که بهترین ظاهر از خروجی اصلی به دست می‌‌آید، ما این کار را توصیه نمی‌‌کنیم. پنجره‌‌های ما با پودر پوشش داده شده‌‌اند که سبب ایجاد خروجی بسیار سخت و مقاوم می شود که به آسانی برای ۴۰ سال یا بیشتر دوام می آورد.

آیا پنجره‌‌های آلومینیومی بهتر از پنجره‌‌های UPVC هستند؟

آلومینیوم محکم‌‌تر از UPVC است که به این معناست که یک قاب آلومینیومی مقطعی ظریف‌‌تر و سطح شیشه‌‌ای بزرگ‌‌تری در مقایسه با UPVC دارد. با این حال، آلومینیوم گرما و سرما را هدایت می‌‌کند و به همین دلیل، به اندازه‌‌ی چوب یا UPVC که در کاهش انتقال دمای قاب بهتر هستند، موثر نیست.

آیا پنجره‌‌های آلومینیومی از منظر انرژی پربازده هستند؟

اگرچه پنجره‌‌های آلومینیومی محکم و بسیار جذاب هستند، مواد آن به دلیل رسانایی دارای یک ضعف است. در چهلستون، ما از سالها تجربه‌‌ی خود استفاده می‌‌کنیم تا این مشکل را کم کنیم. یک پنجره‌‌ی آلومینیومی، با شکاف گرمایی پلی‌‌آمید، فضای گرم بین صفحات و شیشه، مهندسی می‌‌شود (تا انتقال گرما را کاهش دهد).

آیا من می‌‌توانم پنجره‌‌های آلومینیومی برای املاک خاص خود داشته باشم؟

اگر شما در یک ملک تحت مقررات شدید زندگی می‌‌کنید، برای جایگزنی هر نوع پنجره‌‌ای، شما باید از مقامات محلی خود، موافقت نامه بگیرید. آیین‌‌نامه‌‌های مشروطی درباره‌‌ی نوع مواد، مانند قاب‌‌های چوبی وجود خواهد داشت. معمولا شرط‌‌ها جایگزین موارد مشابه می‌‌شوند. ضمنا تعدادی پنجره‌‌ی آلومینیومی وجود خواهد داشت که برای ویژگی‌‌های خاص ساخته شوند. قدم اول این است که با مقامات محلی خود چک کنید.

آیا می‌‌توانید برای پنجره‌‌های آلومینیومی، سه جدار تعبیه کنید؟

متاسفانه خیر. پنجره‌‌های آلومینیومی در سال‌‌های اخیر توسعه یافته‌‌اند و طراحی‌‌های شیک و صیقلی‌‌ای را فراهم کرده‌‌اند. اگر ملک شما سرد یا حساس به شرایط آب و هوایی ناخوشایند است، ما به شما پیشنهاد می‌‌کنیم که پنجره‌‌ی سه جداره‌‌ی UPVC نصب کنید.

مقایسه پنجره دوجداره آلومینیومی با پنجره دوجداره UPVC

مزایای استفاده از پنجره دوجداره upvc

اگر به دنبال شیشه‌های دوجداره و سه جداره برای عایق‌بندی ساختمان خود هستید، پنجره‌ دوجداره upvc گزینه خوبی برای شما هستند. برخی از مزایای این پنجره‌ها:

 • این پنجره‌ها عایق خوبی برای حرارت محسوب می‌شوند، می‌توانید با این انتخاب در هزینه‌های حرارتی خود در تابستان و زمستان صرفه‌جویی کنید.پنجره آلومینیومی پنجره عایق ، پنجره آلومینومی دوجداره عایق صوتی
 • پنجره‌ دوجداره upvc به سرعت و آسان، نصب می‌شوند.
 • Upvc دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی است؛ طرح چوب، لمینیت و رنگ‌آمیزی متنوع به شما امکان طراحی و انتخاب بیشتری خواهد داد.
 • قیمت پنجره‌ دوجداره upvc در مقایسه با پنجره دوجداره آلومینیوم ارزانتر است.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره آلومینیوم

 • آلومینیوم متریال قویتری در مقایسه با پنجره دوجداره upvc است به این معنا که پنجره‌ دوجداره آلومینیومی با ظاهر باریکتر می‌تواند با توجه به فریم‌های مختلف سطح بالایی از شیشه را تحمل می‌کند. به همین دلیل در ساختمان‌های تجاری و اداری بسیار محبوب است. همچنین برای پنجره‌های وسیع در خانه گزینه مناسبی است.
 • پنجره‌ دوجداره آلومینیومی سازگار با محیط زیست هستند. به گونه‌ای قابل بازیافت هستند که آلومینیوم بازیافت شده بسیار با کیفیت است.
 • آلومینیوم انعطاف‌پذیری بیشتری در مقایسه باپنجره دوجداره upvc داراست.
 • طیف رنگ‌های موجود در آلومینیوم شگفت‌انگیز است و امکان انتخاب را برای شما فراوان کرده است.
 • با توجه به آزمایش‌های متعددی که روی آلومینیوم انجام گرفته است این ماده مقاومت بسیار بالایی در شرایط خاص جوی داراست.

اطلاعات بیشتر در مورد پنجره های عایق را در وب سایت ویکی پدیا بررسی نمایید.