جام وال (جلو بالکنی شیشه ای)

بالکن شیشه ای (جام وال)

جام وال چیست
جام_وال که به نام‌ تراس شیشه‌ای یا بالکن شیشه‌ای هم شناخته می‌شود، سیستمی است که در راستای پوشش فضای باز بالکن‌ها یا تراس‌های ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در سازه بالکن شیشه‌ای  از یک ریل آلومینیومی در کف و سقف به عنوان جایگاه نگهدارنده بازشو استفاده می‌شود و در داخل آن نیز قطعات یا پانل‌های شیشه‌ای از جنس سکوریت، سندبلاست و… قرار می‌گیرد که پانل یا شیشه اول در این سیستم به صورت ثابت و باقی پانل‌ها به صورت متحرک بر روی ریل قابل جابجایی هستند.
از جمله مزایای این سیستم به دلیل استفاده از شیشه سکوریت و درز‌گیر، جلوگیری از ورود صدا، مصرف بهینه انرژی، جلوگیری از ورود حشرات، گرد و خاک و برف و باران به بالکن است.
بالکن شیشه ای (موسوم به تراس شیشه‌ای، بالکن شیشه‌ای، ایوان شیشه‌ای، درب بالکنی، درب تراسی، درب تاشو، درب جمع شونده، سکورریت متحرک، شیشه کشویی، شیشه ریلی و…) بالکن شیشه ای سیستمی است که در راستای پوشش فضای باز بالکن‌ها یا تراس‌های ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نوعی نسل جدیدی از سیستم‌های نما به شمار می‌رود. در سازه بالکن شیشه ای  از یک ریل آلومینیومی در کف و سقف به عنوان جایگاه نگهدارنده بازشو استفاده می‌گردد و در داخل آن نیز با قطعات یا پانل‌های شیشه‌ای از جنس سکوریت، سندبلاست و… با عر‌ض‌های یکسان تقسیم‌بندی می‌گردد که کلیه این شیشه‌ها به آسانی قابل حرکت و جمع شدن از طریق ریل هستند. در واقع پانل یا شیشه اول در این سیستم به صورت ثابت و باقی پانل‌ها به صورت متحرک بر روی ریل قابل جابجایی هستند.
سیستم جام بالکنی  یا بالکن شیشه ای علاوه بر ایجاد فضایی یکدست، نامحدود (از نظر متراژ)، مفید در چهار فصل سال و زیبایی دوچندانی که به نمای خارجی ساختمان می‌بخشد، بالکن شیشه ای نقش بی‌بدیلی را در بهینه‌سازی مصرف انرژی، جلوگیری از ورود حشرات و حیوانات، نفوذ باد، باران، برف، گرد و خاک و به صورت کلی آلودگی‌ها ایفا می‌نماید. همچنین به دلیل قرارگیری درزگیرهای لاستیکی در حد فاصل میان پانل‌های شیشه‌ای، شاهد افزایش ضریب بهینه‌سازی این سیستم‌ها از نظر حرارتی و صوتی هستیم که دستاورد آن برای شما، فراهم آوردن محیطی آرام و همچنین کاهش هزینه‌های مصرف انرژی است. علاوه بر این نگهداری و شستشوی شیشه‌های تراس نیز به دلیل خاصیت متحرک بودن و جابجایی به سهولت قابل انجام است.
شیشه بالکن یا بالکن شیشه ای ، علاوه بر جلوگیری از ورود حشرات ،حیوانات شهری، لانه گذاری پرندگان در بالکن و همچنین نفوذ باد ،برف ، باران،گردو خاک و سایر آلودگیهای موجود در هوا به داخل ، به دلیل استفاده از شیشه سکوریت ۸ میلی متری و درزگیر هر قطعه شیشه با ۴ عدد فیتیل مویی و ۲ فیتیل لاستیکی موجب کاهش محسوس صدای مزاحم بیرون شده و همچنین از اتلاف انرژی در فصول سرما جلوگیری کرده محیطی آرام را برای ساکنین فراهم می آورد .
از جمله موارد کاربرد جام بالکنی می‌توان به استفاده در بالکن‌ها و تراس‌های خانه‌های ویلایی و آپارتمانی، نمای پنت هاوس، فضای خارجی (دیوار و سقف) گلخانه‌ها، پارتیشن‌بندی دفاتر و منازل، سالن کنفرانس، استخر، ویترین فروشگاه‌ها، مراکز خرید، سالن‌های ورزشی، فرهنگی و… استفاده نمود.

مزیت های شیشه بالکن یا بالکن شیشه ای

۱- مانع عبور صدای مزاحم اعم از خیابان،بزرگراه،ساختمان سازی های مجاور و ..
۲-استفاده مفید از فضای بالکن در چهار فصل سال
۳-مانع عبور گرد و غبار به داخل
۴-جلوگیری از ورود ولانه گذاری پرندگان و حشرات
۵-مانع ورود باران،برف و رطوبت به داخل بالکن
۶-تبدیل بالکن به فضایی مناسب جهت نگهداری گیاهان آپارتمانی
۷- عایق حرارتی مناسب جهت فصول سرد سال

مطالب کلیدی
جلو بالکن شیشه ای – بالکن شیشه ای – درب تاشو – شیشه ریلی – بالکن – تراس – شیشه سکوریت پنجره با شیشه دوجدارهپنجره با شیشه لمینتپنجره آلومینیومی ریلی پنجره دوجدارهپنجره دوجداره عایق صوتیبهترین پنجره عایق صدابهترین پنجره برای ساختماناطلاعات درباره شیشه دوجداره اطلاعات درباره پنجره دوجدارهنمایندگی پنجره دوجدارهپنجره با یراق استانداردبهترین برند پنجره یو پی وی سی اطلاعات پنجره upvcاطلاعات پنجره دوجدارهبهترین پروفیل پنجرهپنجره آلومینیومی ریلیپنجره آلومینیومی ترمال بر یک صداگیرپنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجداره ویستابسترگلاژ پنجره upvc پنجره تعمیر پنجره آلومینیومیپروفیلپنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجداره ویستابسترگلاژ پنجره upvc پنجره تعمیر پنجره آلومینیومیپروفیل– قیمت پنجره upvc -پنجره دوجداره – قیمت توری پنجرهقیمت شیشه ضد سرقت توری پنجره دوجدارهپنجره دوجداره کشوییقیمت تعویض پنجره– بهترین پنجره دوجداره