شیشه دوجداره استاندارد

شیشه دوجداره صنعتی پنجره دوجداره (Industrial double glazing)

پس از ساخت پنجره های دوجداره با شرایط ذکر شده در بخش های مختلط سایت شرکت چهلستون ، مهمترین بخش انتخاب شیشه مناسب برای پنجره ها می باشد. کارشناسان مجرب شرکت پس از بررسی شرایط محل نصب از نظر رطوبت ، درجه هوا در فصول مختلف ، ارتفاع از سطح دریا ، نوع و رنگ پروفیل ها و رنگ نمای ساختمان اقدام به پیشنهاد شیشه دوجداره صنعتی پنجره دوجداره و شیشه دوجداره و یا چند جداره مناسب می نمایند.

فاکتور هایی از جمله سایز شیشه تک جدار بیرونی ، سایز شیشه تک جدار درونی، سایز اسپیسر ، درصد شفافیت شیشه و در نهایت رنگ شیشه در گزارش نهایی کارشناسان با جزئیات کامل موجود می باشد. برای دیدن استاندارد های نصب شیشه دوجداره به صفحه “استاندارد های شیشه دوجداره” مراجعه فرمایید. ضخامت شیشه های ساختمانی ساخت داخل کشور از ۳.۵ میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر می باشد. کیفیت تولید این شیشه ها نیز از A+ , A , B , C و متغییر می باشد. این تقسیم بندی از جهت شفافیت شیشه ، عدم وجود لکه و موج در شیشه می باشد.

شیشه دوجداره استاندارد

رنگ شیشه های دوجداره بر حسب شرایط محیطی و معماری می باشد. رنگ های موجود در بازار ایران شامل:

  • شیشه ساده
  • شیشه برنز
  • شیشه دودی
  • شیشه سبز
  • شیشه نقره ای

همچنین مدل های قابل اجرای شیشه در اندازه های مختلف و با توجه به نظر کارفرما تولید می شود.

  • شیشه دوجداره ساده در اندازه های ۴*۶ و ۶*۶
  • شیشه دوجداره یک طرف لمینت در اندازه های ۴*۶ و ۶*۶ (شیشه سکوریت حداقل ۶ میلیمتری می باشد)

تفاوت شیشه های رنگی و رفلکس در دید داشتن فضای داخل ساختمان می باشد.

نقش گاز آرگون در شیشه های دوجداره

گاز آرگون نسبت به هوا سنگین تر است لذا در موقع تزریق گاز،عمودی بودن شیشه و فشار تزریق بسیار مهم می باشد.کاهش شدت صوت توسط گاز آرگون به میزان ۳-۵ دسیبل می باشد (دسیبل واحد صوت می باشد و ۶۰ دسیبل به بالا برای شنوایی مضر است). کاهش صدا در دو شیشه ۶ میلیمتر با فاصله ۱۲ حدودا ۳۵ دسیبل می باشد و جهت مقایسه بین شیشه ۶ میلیمتر و ۱۰ میلیمتر افت صدا ۵ دسیبل می باشد و ضریب انتقال گاز آرگون۶۵% هوا است، تزریق گاز آرگون باعث خروج هوا از بین دو شیشه شده و نبود هوا در شیشه باعث جلوگیری از رد و بدل شدن صدا و سرما و گرما است. استفاده از اسپیسر های خم (اسپیسر آلومینیوم که به صورت قاب بین دو لایه شیشه فاصله می اندازد) بسیار مهم بوده به صورتی که اسپیسر های کات (گوشه های خم نشده و توسط گونیا به هم مرتبط می شود) در ضلع ها باعث هدر رفتن گاز داخل شیشه می شود.

استفاده از گاز آرگون در پنجره های دوجداره دارای مزایای بسیار زیادی می باشد، آرگون گازی نجیب است بدین معنی که با هیچ ماده ای ترکیب شیمیایی به وجود نمی آورد، آرگون گازی بی رنگ و بی بو و بدون مزه و غیر آتش زاست. آرگون علاوه بر کاهش رسانایی گرمایی بین دو شیشه پنجره دوجداره با کمتر کردن مقدار همرفت در فضای دو شیشه از اتلاف گرمایی بیشتر جلوگیری می کند. علاوه بر این تهیه آرگون علاوه بر آسان بودن ارزان نیز می باشد. بنابراین می توان به صورت گسترده و صنعتی از آن استفاده کرد، به صورت یک قانون عمومی می دانیم که غلظت گاز درون پنجره دوجداره باید بیش از ۹۰ درصد باشد که البته در طول زمان از غلظت فوق کم خواهد شد، کیفیت پنجره دوجداره استاندارد با شیشه های استاندارد تا زمانی که غلظت گاز آرگون به کمتر از ۷۵ درصد نرسد کاهش پیدا نخواهد کرد، بنابراین طبق گزارشات اعلام شده از آزمایشگاه های معتبر تعیین کیفیت جهانی پنجره های دوجداره ای که به صورت استاندارد با گاز آرگون پر شده باشند حداقل ۲۰ سال رسانایی عالی خواهند داشت.

گاز اس اف۶ و گاز هگزافلوراید گوگرد با تاثیر عایق صورت در صنعت شیشه نیز همانند گاز آرگون کاربرد دارد، خاصیت خنک کنندگی و انتقال حرارت گاز هگزافلوراید سولفور نسبت به اکسیژن سه برابر می باشد ، از همین رو تنها در موقعیت های خاص مانند فرودگاه ها از این فرایند ها استفاده می کنند.

گاز کریپتون نیز گازی است که برای استفاده در شیشه های چند جداره مناسب است با توجه به اینکه کریپتون گازی است که فاصله های کوچک کمتر از ۸ میلیمتر بهتر عمل می کند، به همین دلیل از این گاز در شیشه های سه جداره و چهار جداره های خاص بیشتر استفاده می شود، گاز کریپتون حدود ۲۰۰ برابر از گاز آرگون گرانتر است بنابراین استفاده از آن در پنجره های یو پی وی سی دوجداره معمولی دارای صرفه اقتصادی نمی باشد.

کلمات کلیدی
شیشه دوجدارهقیمت شیشه دوجدارهپنجره با شیشه دوجداره – شیشه دوجداره صنعتی پنجره دوجداره – پنجره با شیشه لمینت – مراحل نصب پنجره دوجداره – مراحل نصب پنجره آلومینیومیتعویض پنجره قدیمیپروفیل ویستابستنمایندگی پروفیل ویستا بستپروفیل رها آلماننمایندگی پروفیل رهاپروفیل وکا پنجرهنمایندگی پروفیل پنجره وکاپنجره آلومینیومی پنجره دوجدارهپنجره الومینیومی قیمت عایق صداپنجره آلومینیومی دوجداره عایق صوتینمای پنجره بزرگ پنجره استانداردپنجره با شیشه دوجدارهپنجره با شیشه لمینتپنجره با نهایت صداگیریپنجره با یراق استانداردپنجره با یراق ترکبهترین پنجره دوجداره upvc اطلاعات پنجره دوجداره اطلاعات پنجره upvcبهترین برند پنجره یو پی وی سیبهترین پروفیل پنجره بهترین مارک پنجره -مزایای استفاده از پنجره آلومینیومیویژگی پنجره دوجداره آلومینیومیمقایسه پنجره دوجداره آلومینیومی با upvcپنجره با نهایت صداگیرینمایندگی پنجره دوجداره – بهترین پنجره عایق صدابهترین پنجره برای ساختمانبهترین برند پنجره آلومینیوم پنجره چند جدارهپنجره آلومینومی ریلی پنجره سه جدارهپنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجداره ویستابسترگلاژ پنجره upvc پنجره تعمیر پنجره آلومینیومیپروفیل– قیمت پنجره upvc -پنجره دوجداره – قیمت توری پنجرهقیمت شیشه ضد سرقت توری پنجره دوجدارهپنجره دوجداره کشوییقیمت تعویض پنجره– بهترین پنجره دوجداره