شیشه های سکوریت

شیشه سکوریت (Tempered double glazing)

شیشه های سکوریت نوعی شیشه است که با اعمال شوک حرارتی بر شیشه معمولی تولید می شود که در قیمت شیشه سکوریت تاثیر بسزایی دارد . برای تهیه شیشه سکوریت ابتدا جام های شیشه در اندازه های مورد نظر برش خورده و پس از انجام عملیات دیاموند بر روی لبه های آن بر روی غلطک کوره قرار گرفته و به صورت افقی وارد کوره شده و تا دمای خمیری حدود ۶۵۰ درجه سلسیوس حرارت داده می شود ، پس از هدایت به قسمت بعدی در این مرحله توسط هوای پرفشار به سرعت سرد می گردد . این سرد شدن سریع در سطح شیشه سکوریت تنش فشاری بالایی ایجاد می نماید و باعث افزایش استحکام حرارتی و مکانیکی شیشه سکوریت می گردد . شیشه های سکوریت در مقایسه با شیشه های معمولی با مشخصات یکسان در مقابل بارهای مکانیکی ، ضربه و تنشهای حرارتی تا پنج برابر مقاوم تر می باشد . نحوه خرد شدن شیشه سکوریت به قطعات ریز و غیر برنده ، مانع از بروز جراحت ناشی از شکستگی شیشه ها می گردد . از این لحاظ شیشه سکوریت محصولات مناسبی جهت استفاده در نماهای خارجی ساختمانها و فضاهای داخلی اماکن عمومی و بطورکل در کلیه مکانهایی که شیشه در مساحت زیاد مورد استفاده قرار می گیرد به صورت تک جداره و یا جدار خارجی شیشه های دوجداره و لمینت می باشد . شیشه سکوریت در مقابل تنش های حرارتی ناشی از جذب انرژی خورشید و همچنین تنش های مکانیکی مانند ضربه ، فشار باد و فشارهای ناشی از وزن برف مقاومت مناسبی دارد و در رنج دمایی ۷۰- تا ۳۰۰ درجه سلسیوس مقاومت نموده و نمی شکند.

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسان، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی شیشه سکوریت مقاومت بیشتری دارد، به صورتی که می‌توان گفت مقاومت مکانیکی شیشه سکوریت بیش از ۵ برابر می‌گردد.در صورت شکست شیشه سکوریت، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه‌های صیقلی تبدیل می‌شود که قدرت برش ندارند. این امر خطر صدمه را کاهش می‌دهد.

موارد استفاده از شیشه سکوریت در شرکت چهلستون

در ساختمان سازی شیشه سکوریت برای سازه‌های بدون قاب مانند در ورودی و یا هر مکانی که احتمال صدمه زدن به انسان را داشته باشد از شیشه سکوریت می توان استفاده کرد.

از دیگر موارد استفاده از شیشه سکوریت در جائیکه استحکام، مقاومت در مقابل حرارت و ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده می‌باشد. عموماً شیشه سکوریت در صنعت خودرو سازی برای مقابله از خورد شدن شیشه به قطعات بزرگ از شیشه سکوریت در سمت‌ها و عقب خودرو استفاده می‌گردد.در جلو از شیشه لمینیت استفاده می‌گردد چرا که در هنگام ضربه نمی‌شکند.هنگامی که پارامترهایی نظیر مقاومت مکانیکی و ایمنی اهمیت قابل ملاحظه پیدا می‌کند، شیشه سکوریت مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولترین مورد استفاده این شیشه سکوریت بدین خاطر که پس از شکست، بصورت قطعات ریز در می‌آید در صنعت اتومبیل برای شیشه‌های جانبی و عقب از شیشه سکوریت مورد استفاده قرار می‌گیرد (برای شیشه جلو در عوض از شیشه لمینیت که هنگام شکست جدا نمی‌شود استفاده می‌گردد). در لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی همچون سی ان سی‌ها و برش‌های تمام اتومات ، دستگاهای واترجت ، دستگاهای تراش با قابلیت تنظیم هر نوع برداشت ، دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک ،کوره‌هایی از نوع کانوکشن و غیره می‌تواند انواع شیشه‌های سکوریت هود طرح دار با هر نوع برش اعم از پنل و بدنه، سینک‌های شیشه‌ای با طرح‌های کار شده بر روی شیشه سکوریت ، اجاق گاز رومیزی و فر توکار و یخچال ، شیشه‌های سکوریت تزیینی را تولید نمود.

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت
شیشه سکوریت

کلمات کلیدی
پنجره با شیشه سکوریت – شیشه دوجدارهقیمت شیشه دوجدارهپنجره با شیشه دوجداره – قیمت شیشه سکوریت  – پنجره با شیشه لمینت – مراحل نصب پنجره دوجداره – مراحل نصب پنجره آلومینیومیتعویض پنجره قدیمیپروفیل ویستابستنمایندگی پروفیل ویستا بستپروفیل رها آلماننمایندگی پروفیل رهاپروفیل وکا پنجرهنمایندگی پروفیل پنجره وکاپنجره آلومینیومی پنجره دوجدارهپنجره الومینیومی قیمت عایق صداپنجره آلومینیومی دوجداره عایق صوتینمای پنجره بزرگ پنجره استانداردپنجره با شیشه دوجدارهپنجره با شیشه لمینتپنجره با نهایت صداگیریپنجره با یراق استانداردپنجره با یراق ترکبهترین پنجره دوجداره upvc اطلاعات پنجره دوجداره اطلاعات پنجره upvcبهترین برند پنجره یو پی وی سیبهترین پروفیل پنجره بهترین مارک پنجره -مزایای استفاده از پنجره آلومینیومیویژگی پنجره دوجداره آلومینیومیمقایسه پنجره دوجداره آلومینیومی با upvcپنجره با نهایت صداگیرینمایندگی پنجره دوجداره – پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجداره ویستابسترگلاژ پنجره upvc پنجره تعمیر پنجره آلومینیومیپروفیل– قیمت پنجره upvc -پنجره دوجداره – قیمت توری پنجرهقیمت شیشه ضد سرقت توری پنجره دوجدارهپنجره دوجداره کشوییقیمت تعویض پنجره– بهترین پنجره دوجداره