تعویض پنجره قدیمی

طرح تعویض پنجره های قدیمی آهنی، آلومینیومی و چوبی : بدون هیچ تخریب و تغییر در نما!!!

تعویض پنجره قدیمی

چگونه یک پنجره با کیفیت انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک پنجره دوجداره مناسب جهت تعویض پنجره قدیمی برای خانه و محل کارتان باید به چند مورد دقت کنید. شرکت در و پنجره دو جداره چهلستون  با معرفی مهم‌ترین موارد به شما در انتخاب یک پنجره دوجداره مناسب جهت تعویض پنجره قدیمی مشاوره خواهد داد، این موارد شامل: پروفیل پنجره دوجداره ، شیشه دوجداره ، یراق‌آلات ، نصب  و خدمات است.

پروفیل با کیفیت
وزن پروفیل:

در انتخاب یک پروفیل مناسب و با کیفیت برای پنجره دوجداره جهت تعویض پنجره قدیمی ابتدا به وزن پروفیل توجه داشت وزن پروفیل در هر متر طول نشانه ضخامت لایه‌های بیشتر در پروفیل است و هر اندازه این ضخامت بیشتر باشد استقامت و عمیق بودن پروفیل هم بیشتر خواهد شد. عامل بعدی تعداد کانال‌های پروفیل است هر چه تعداد این کانال‌ها بیشتر باشد  استقامت و عایق‌ بودن پروفیل افزایش می‌یابد.

سطح پروفیل:

یکی دیگر از مشخصه‌های کیفیت پروفیل است. سطح صاف و بدون خط و خش یکی از نشانه‌های پروفیل با کیفیت محسوب می‌شود.

عایق‌بندی و لاستیک‌های پروفیل:

عامل بعدی در انتخاب پروفیل مناسب عایق‌بندی و لاستیک‌های پروفیل است. لاستیک‌ها یا در زمان ساخت پروفیل روی آن نصب می‌شود و غیر قابل تعویض است و یا بعد از ساخت پنجره دوجداره که در این حالت آنها قابل تعویض هستند. استفاده از لاستیک‌هایی که در محل کارخانه ساخت در و پنجره دوجداره بر روی پروفیل‌ها بصورت دستی نصب می‌شوند یکی دیگر از موارد بسیار مهم در انتخاب برند پروفیل است. همچنین استفاده از لاستیک ای‌پی‌دی‌ام (EPDM) که از ارتجاع بالایی نیز برخوردار است نیز اهمیت دارد.

یکی دیگر از شاخص‌های پروفیل با کیفیت دارا بودن استانداردهای جهانی به ویژه استاندارد رال آلمان است.

شیشه :

  یکی از راه‌های اصلی نفوذ سر و صدا از طریق لرزش و ویبراسیون روی سطح شیشه است. استفاده از شیشه‌های استاندارد در عایق کردن بسیار مهم است. در انتخاب یک شیشه مناسب برای تعویض پنجره دو جداره باید به ضخامت و اسپیسرهای شیشه توجه کنیم

شیشه‌هایی به ضخامت ۴،۵ و ۶ میلی که با توجه به درخواست مشتری مشخص می‌شود.  هر چه این ضخامت بیشتر باشد صداگیری بهتری صورت خواهد گرفت. همچنین با توجه به تحقیقات صورت گرفته توصیه می‌شود در شیشه‌های دوجداره، دو لایه ضخامت شیشه با یکدیگر تفاوت داشته باشد تا صداگیری بیشتری صورت گیرد.

عامل دیگری که در انتخاب شیشه مناسب برای پنجره دو جداره  و تعویض پنجره قدیمی مورد اهمیت است ، اسپیسر یا  قاب آلومینیوم بین دو شیشه  است که ضخامت آن از ۶ تا ۱۶ میل بوده و نسبت به ضخامت شیشه‌ها و پهنای جایگاه نصب شیشه انتخاب می‌شود. اسپیسر شیشه سیلیکاژل رطوبت‌گیر را داخل خود نگه می‌دارد و از روزنه‌هایی که در زیرش قرار دارد رطوبت ما بین دو شیشه توسط این سیلیکاژل جذب می‌شود.

مهم‌ترین نشانه شیشه صنعتی، یکپارچه بودن اسپیسرهاست به این معنا که اسپیسرها در گوشه کار به صورت خم باشند و هیچ گونه برشی در گوشه شیشه‌ها نباشد.

یراق آلات:

یکی از مهم‌ترین اجزای در و پنجره دوجداره در تعویض پنجره قدیمی یراق‌آلات به شمار می‌روند. یراق‌آلات شامل؛

لولاها، دستگیره، قفل، زبانه‌ها و … می‌شوند.

لولاها: لولا مهمترین نقش را در یراق‌آلات ایفا می‌کند. چرا که لولاها تمامی وزن لنگه بازشو که حد متوسط بین ۳۰ تا ۷۰ کیلوگرم است را تحمل می‌کنند و در صورتی که از لولاهای استاندارد استفاده نشوداحتمال شکستن لولا بسیار بالاست و باعث به بار آمدن خسارات مالی و حتی جانی خواهد شد. استفاده از لولاهای تنظیمی به جای لولاهای ۷۰ با ۱۰۰ میلیمتری در ساخت در و پنجره الزامی بوده چرا که این نوع از لولاها (لولاهای تنظیمی) قادر خواهند بود تا وزن ۱۳۰ کیلوگرم را به راحتی تحمل کنند.

قفل: 

یکی دیگر از مهمترین قطعات در یراق‌آلات در و پنجره دوجداره  در تعویض پنجره قدیمی، قفل محسوب می‌شود. عدم استفاده از آلیاژ مناسب و استاندارد در ساخت این قطعه موجب از کار افتادن چرخ دنده‌ها و افزایش فشار بر روی دستگیره‌ها و همینطور باعث عدم حرکت فنر قفل(اسپانیولت) شده و در نتیجه باعث از کار افتادن درب و پنجره می شود.

دستگیره:

در انتخاب یک دستگیره خوب به عنوان یکی از اصلی‌ترین یراق‌آلات در و پنجره دوجداره  برای تعویض پنجره قدیمی باید به نکات زیر توجه کرد.

 • . بلند بودن اهرم دستگیره که باعث وارد آمدن فشار کمتر به دستگیره و اسپانیولت شده و باز و بسته کردن در و پنجره را آسان می‌کند. همچنین استفاده از دستگیره با اهرم توپر موجب کارکرد بهتر آن می‌شود.
 • صفحه اصلی دستگیره  که اگر دارای ضخامت غیر استاندارد و از جنس نامرغوب باشد باعث شکسته شدن دستگیره می‌شود.
 • شفت چهار پهلوی دستگیره در و پنجره دوجداره که اگر از آلیاژ مرغوب ساخته نشده باشد در هنگام فشار زیاد، باعث هرز شدن دستگیره خواهد شد.
 • فنر درب و پنجره دوجداره  در تعویض پنجره قدیمی نیز باید از جنس مرغوب باشد تا در حالت ۹۰ درجه عملکرد اهرم تغییر نکند.
 • زوارهای جای پیچ دستگیره در تعویض پنجره قدیمی باید از مقاومت کافی برخوردار باشد که دچار شکستگی نشود.

سیلندر :

یکی دیگر از یراق‌آلات در و پنجره دوجداره سیلندرها هستند. بهترین نوع سیلندر از جنس برنج همراه با روکش آلومینیوم تهیه می‌شود. نوع سیلندر مصرفی بستگی به سایز و آکس و نوع پروفیل در و پنجره دارد..

زبانه : طراحی زبانه در هر دو مدل کوتاه و بلند باید طوری باشد که در موقع باز و بسته شدن در و پنجره زبانه در جای خود قرار گیرد و از فشار به روی لولاها جلوگیری کند.

نصب درب و پنجره دوجداره:

نصب پنجره‌های دو جداره  در تعویض پنجره قدیمی هم یک مرحله مهم در داشتن پنجره با کیفیت است چرا که بعد از انتخاب و ساخت یک پنجره خوب، نصب صحیح و دقیق پنجره  در تعویض پنجره قدیمی می‌تواند مراحل قبلی را تکمیل کند. شرکت در و پنجره دو جداره چهلستون برای کسب بهترین نتیجه یک پکیج کاربردی نصب به شما ارائه خواهد داد:

کارشناسی فنی و مشاوره: 

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های موجود در تعویض پنجره قدیمی  و انتخاب پنجره مناسب داشتن اطلاعات لازم درباره پنجره مناسب و مراحل نصب است شرکت در و پنجره چهلستون با تجربه و دانشی که در این حوزه داراست در اولین مرحله کارشناسان فنی مجرب خود را برای ارائه مشاوره فنی و اندازه گیری دقیق  در تعویض پنجره قدیمی اعزام می‌کند تا با توجه به سلیقه و درخواست مشتری، توضیحات لازم درباره ابعاد، بازشوها، روند و فرایند تعویض و  صداگیری و عایق بودن پنجره‌ها در اختیارشان قرار دهد.

مراجعه تیم نصب:

بعد از مشاوره و هماهنگی‌های لازم، تیم نصب  درب و پنجره دوجداره شرکت چهلستون در کمترین زمان ممکن برای نصب کار به محل تعویض پنجره قدیمی  اعزام می‌شود آنچه برای بسیاری از مشتریان باعث نگرانی است میزان تخریب ساختمان  در تعویض پنجره قدیمی است. با توجه به تخصص و تجربه به دست آمده در بیش از نیم قرن فعالیت در ساخت و نصب پنجره توسط شرکت چهلستون، این مرحله با نهایت دقت و در کوتاه‌ترین زمان صورت خواهد گرفت در این مرحله پنجره‌های قدیمی از فریم آهنی جدا می‌شود و پنجره‌های آلومینیومی و  یو‌پی‌وی‌سی جدید با رعایت استانداردهای لازم روی آن نصب می‌شود.

نکات نصب و تعویض پنجره قدیمی

 • ایجاد بادخور جهت تزریق مواد درزبندی، تراز کردن قاب و جلوگیری از تحت فشار بودن پنجره دوجداره در تعویض پنجره قدیمی
 • تعداد فاصله سوراخ‌های نصب از یکدیگر که بستگی به عرض و ارتفاع پنجره‌های دوجداره دارد:
 • فاصله پیچ‌های نصب از هم نباید بیشتر از ۷۰ سانتیمتر باشد
 • فاصله سوراخ‌های نصب در پروفیل سفید از گوشه جوش قاب و کنار پروفیل میانی ثابت ۱۵ ساتیمتر باشد
 • فاصله سوراخ‌های نصب در پروفیل لمینیت از گوشه جوش قاب و کنار پروفیل میانی ثابت ۲۵ سانتیمتر باشد.
 • تراز و شاقول کردن قاب پنجره
 • استفاده از درپوش شیار تخلیه در نمای بیرون در تعویض پنجره قدیمی
 • استفاده از فیلر بین قاب و محل نصب با فاصله دو سانتیمتر از پیچ نصب جهت جلوگیری از تغییر شکل و خمیدگی قاب
 • بررسی نهایی مواد درزبندی از نظر کیفی( هوابندی، آب‌بندی،تمیزکاری)
 • جداسازی لیبل پشت پروفیل قبل از شیشه‌گذاری و بلافاصله نظافت پروفیل با یک دستمال مرطوب
 • قرار دادن پل زیر فیلر قبل از فیلرگذاری شیشه در تعویض پنجره قدیمی
 • فیلرگذاری شیشه‌های لنگه بازشو مطابق با کاتالوگ فنی
 • بررسی نهایی پنجره‌ها از نظر رگلاژ، درزبندی، کیپ شدن لنگه بازشو در تمامی اضلاع در تعویض پنجره قدیمی
 • تنظیم صورتجلسه تحویل با مشتری

divider

مزایای تزریق فوم پلی اورتان دور پنجره‌ها

تزریق فوم پلی اورتان در تعویض پنجره قدیمی

در پنجره‌های دو جداره کوچکترین روزنه باعث خارج شدن پنجره از وکیوم خواهد شد. در زمان نصب پنجره‌ها  در تعویض پنجره قدیمی فضایی چند میلیمتری به دلیل جا رفتن پنجره وجود دارد این فضا در بیشتر موارد با چسب سیلیکون از بیرون و از داخل پر می‌شود اما گاهی به دلیل اینکه چسب سیلیکون خاصیت جذب رنگ را دارد از چسب ماستیک (بتونه) استفاده می‌شود. بهتر است بدانید دوام این چسب حداکثر یکسال است (چراکه فضای زیر آن خالی است). همچنین بر اثر باز و بسته شدن در یا پنجره بتونه ترک خواهد خورد و پنجره از وکیوم خارج می‌شود.

تزریق فوم پلی‌اورتان می‌تواند در بالا بردن استحکام پنجره‌ها نقش مهمی ایفا کند برای درک این مسئله کافیست بدانید  تجربه نشان داده است اگر تعداد پیچ‌های نصب، طبق استاندارد و الزامات، نصب ‌شود این تعداد پیچ در برابر زلزله و فشار بسیار بالا توان مقاومت نخواهد داشت و به مرور زمان پیچ‌ها شکسته خواهد شد و امکان جدا شدن پنجره از دیوار بوجود می‌آید در این شرایط تزریق فوم نقش بسیار مهمی خواهد داشت:

در تزریق فوم پلی اورتان بعد از اینکه فوم مابین دیوار و پنجره تزریق می‌شود بعد از چند دقیقه حجیم خواهد شد و قسمت‌های اضافی برش خورده جدا می‌شود. تزریق این فوم استحکام پنجره را در تعویض پنجره قدیمی به صورت قابل توجهی بالا خواهد برد به صورتی که اگر بعد از تزریق پیچ‌های نصب را برداریم فوم به تنهایی توانایی و استقامت نگاه داشتن پنجره را خواهد داشت. همچنین بعد از خشک شدن فوم و برش، در هنگام استفاده از چسب سیلیکون و بتونه به دلیل چسبیدن این مواد به فوم، امکان ترک خوردن و جدا شدن چسب به حداقل خواهد رسید.

توجه داشته باشید که در زمان تزریق فوم، فضایی حدودا ۶ میلیمتری نیاز است و این فضا باعث می‌شود تا حدودی فشارهای جانبی ساختمان از روی پنجره‌ها برداشته شود و عایق صوتی بسیار خوبی فراهم شود. بنابراین تزریق فوم برای پنجره‌هایی که در محل‌های پرتردد و شلوغ قرار دارند ضروری است.

پروژه تعویض پنجره قدیمی با پنجره های  آلومینیومی و یو پی وی سی در یک پروژه بازسازی در مقایسه با بخش های دیگر، ساده ترین قسمت پروژه می باشد زیرا هیچ گونه تخریب ، آهن کشی ، کچ کاری ، بنایی و … را نمی طلبد!

تعویض پنجره  قدیمی دوجداره ، تعویض پنجره آهنی، تعویض پنجره قدیمی ، تعویض پنجره آلومینیومی قدیمی ، تعویض بدون تخریب پنجره ، تعویض پنجره با پنجره دوجداره upvc و تعویض پنجره های قدیمی با شیوه نوین تخصص شرکت پنجره دوجداره چهلستون می باشد.

جهت دریافت استعلام قیمت تعویض پنجره قدیمی، قیمت پنجره دوجداره ، هزینه تعویض پنجره ، برآورد ریالی خرید پنجره دوجداره upvc ، حدود قیمت پنجره دوجداره و دریافت پیش فاکتور تعویض پنجره آهنی قدیمی با سیستم نوین پنجره دوجداره upvc می توانید با بخش فروش شرکت پنجره دوجداره چهلستون تماس حاصل فرمایید.

دستور العمل های اقدامات لازم قبل از تعویض پنجره قدیمی و یو پی وی سی ویستابست

اصولا بیشتر واحد ها مد نظر جهت تعویض پنجره بدون هرگونه تخریب نیاز به جابجایی پنجره ها دارند به همین دلیل فریم های آهنی ، چوبی و یا آلومینیومی پنجره های قدیمی که داخل دیوار می باشند دست نخورده باقی مانده و فقط تمام قید های داخل آن جدا شده و پنجره ای با قاب لبه دار (لبه دار به این دلیل که بتواند فریم قبلی را کاور کند) داخل آن نصب می گردد ولی در صورتی که واحد های مسکونی در حال نوسازی و بنایی داخل ساختمان می باشند بهتر است که فریم آهنی قدیمی از داخل دیوار خارج کرده و پنجره استاندارد ساختمانی نصب گردد.

در پنجره های تعویضی با توجه به حساس بودن کار در منزلی که ساکن بوده و برشکاری آن ، هزینه های خاصی نسبت به پروژه های ساختمانی برخوردار است. در صورت تماس با کارشناسان مجرب شرکت پنجره دوجداره چهلستون از جزئیات مراحل و هزینه های مربوط به تعویض پنجره های قدیمی مطلع شوید.

اصولا بیشتر واحد ها بدون هرگونه تخریب نیاز به جابجایی پنجره ها دارند به همین دلیل فریم های آهنی ، چوبی و یا آلومینیومی پنجره های قدیمی که داخل دیوار بود دست نخورده باقی مانده و فقط تمام قید های داخل آن جدا شده و پنجره ای با قاب لبه دار (لبه دار به این دلیل که بتواند فریم قبلی را کاور کند) داخل آن نصب می گردد ولی در صورتی که واحد های مسکونی در حال نوسازی و بنایی داخل ساختمان می باشند بهتر است که فریم آهنی قدیمی از داخل دیوار خارج شده و پنجره استاندارد ساختمانی نصب گردد.

در پنجره های تعویضی با توجه به حساس بودن کار در منزلی که ساکن بوده و برشکاری آن ، هزینه های خاصی نسبت به پروژه های ساختمانی برخوردار است.

شرکت درب و پنجره دوجداره چهلستون مجری تعویض بدون تخریب انواع پنجره های قدیمی با شیوه نوین || شرکت چهلستون UPVC

پس از عنوان نمودن مزایای بیشمار استفاده از پنجره های دوجداره PVC و لزوم استفاده از این سیستم در شرایط امروز، نصب این نسل از پنجره های دوجداره برای ساختمان های جدید امری جدی و معمول شده است. اما دوستانی که در حال حاضر در ساختمان های قدیمی تر با هر تعداد واحدی اقامت دارند و از پنجره های قدیمی خود ناراضی هستند چه کنند ؟

یکی از مزیت های مهم درب و پنجره های دوجداره upvc امکان نصب بر روی ساختمان هایی با درب و پنجره های قدیمی میباشد . شرکت چهلستون از سالها قبل اقدام به تعویض پنجره های قدیمی بدون هیچ گونه تخریبی در نما و داخل ساختمان کرده است. در این روش ابتدا گروه کارشناسی شرکت جهت بازدید و اندازه گیری به محل مورد نظر اعزام می شوند. پس از اندازه گیری نمونه طرح ها ممکن، انواع رنگ شیشه دوجداره، انواع بازشو، انواع یراق آلات و نحوه کار هرکدام و انواع رنگ پروفیل با کارفرما هماهنگ و یادداشت می شود. در کوتاه ترین زمان ممکن نقشه های اولیه و حدود قیمت پنجره دوجداره و شیشه دوجداره برای کارفرما ارسال می شود.

جهت دیدن مزایای و نقات قوت بی نظیر پنجره های دوجداره جهت شرکت در طرح تعویض پنجره دوجداره با پنجره های قدیمی بدون هیچ تخریب و به سرعت از این صفحه بازدید نمایید.

پنجره دوجداره چیست؟

پس از عقد قرارداد اجرای پروژه و ساخت و حمل پنجره ها از کارخانه ، نیرو های مجرب شرکت به محل اعزام می شوند. سپس پنجره های قدیمی از محل کلاف اصلی بریده می شوند. چنانچه کلاف قدیمی از استقامت مناسبی برخوردار نباشد، تقویت خواهد شد. پس از خارج نمودن تمام قطعات داخلی پنجره کلاف اصلی پنجره دوجداره با طرح مورد نظر کارفرما و در صورت اجرایی بودن که از قبل ساخته شده است در محل کلاف آهنی محکم می شود. سپس سایر درب های بازشو و شیشه های دوجداره و یا سه جداره در محل خود نصب می شوند.

پروژه تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های یو پی وی سی در یک پروژه بازسازی در مقایسه با بخش های دیگر، ساده ترین قسمت پروژه می باشد زیرا هیچ گونه تخریب ، آهن کشی ، کچ کاری ، بنایی و … را نمی طلبد!

تعویض پنجره دوجداره ، تعویض پنجره آهنی، تعویض پنجره قدیمی ، تعویض پنجره آلومینیومی قدیمی ، تعویض بدون تخریب پنجره ، تعویض پنجره با پنجره دوجداره upvc و تعویض پنجره های قدیمی با شیوه نوین تخصص شرکت پنجره دوجداره چهلستون می باشد.

جهت دریافت استعلام قیمت تعویض پنجره قدیمی، قیمت پنجره دوجداره ، هزینه تعویض پنجره ، برآورد ریالی خرید پنجره دوجداره upvc ، حدود قیمت پنجره دوجداره و دریافت پیش فاکتور تعویض پنجره آهنی قدیمی با سیستم نوین پنجره دوجداره upvc می توانید با بخش فروش شرکت پنجره دوجداره چهلستون تماس حاصل فرمایید.

مراحل ذکر شده در یک روز کاری انجام می شود. جهت آشنایی بیشتر شما با مراحل تعویض پنجره های قدیمی، فیلم نمایش تصویری تعویض پنجره توسط شرکت چهلستون آماده شده است که می توانید در این صفحه مشاهده نمایید:

فیلم مراحل تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

با ساده ترین روش ممکن تعویض پنجره، جلوی هزینه های جاری و اتلاف انرژی با ارزش را بگیرید.

جهت دریافت مشاوره و صدور پیش فاکتور تعویض پنجره در اولین فرصت، با ما تماس بگیرید.

ارسال عکس و نقشه به شرکت پنجره دوجداره upvc چهلستون توسط پیام رسان تلگرام …

telegram2

آدرس دفتر مرکزی شرکت پنجره دوجداره چهلستون

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر (محسنی) ، خیابان بهروز – کوچه هشتم – پلاک ۲ – واحد ۳

تلفن : ۲۲۹۰۱۸۰۷ | ۲۲۲۲۱۹۲۰

نمابر : ۲۶۴۲۳۷۶۴

مطالب کلیدی

تعویض پنجره قدیمیفیلم تعویض پنجره قدیمی – تعویض پنجره قدیمی با قیمت مناسب – ۷ گام در انتخاب پنجرهپنجره آلومینیومیشیشه دوجدارهبهترین برند پنجره آلومینیومی پنجره چند جدارهنمایندگی پنجره دوجدارهبهترین پنجره عایق صداپنجره با نهایت صداگیریبهترین پنجره دوجداره ایرانیپنجره با شیشه لمینتاطلاعات پنجره upvcقیمت پنجره دوجدارهبهترین پروفیل پنجرهنمای کرتین وال پنجره دوجداره آلومینیومی عایق صوتیاطلاعات پنجره دوجداره اطلاعات پنجره upvcبهترین برند پنجره یو پی وی سیپنجره با یراق استانداردپنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجداره ویستابسترگلاژ پنجره upvc پنجره تعمیر پنجره آلومینیومیپروفیل – قیمت پنجره upvc -پنجره دوجداره – قیمت توری پنجرهقیمت شیشه ضد سرقت توری پنجره دوجدارهپنجره دوجداره کشوییقیمت تعویض پنجره– بهترین پنجره دوجداره