انواع درب و پنجره دوجداره

انواع بازشو درب و پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی شرکت چهلستون

 
در انواع درب و پنجره دوجداره ، تنوع یراق آلات سیستم های جدید پنجره دوجداره آلومینیومی و UPVC امکان به وجود آمدن انواع بازشوهای پنجره آلومینیومی و UPVC مناسب با توجه به فضاهای مختلف ساختمان را صورت داده اند.

پنجره های باز شو آلومینیومی و  UPVC تک حالته
از بغل به کمک لولاها به داخل و یا بیرون باز می شود و تهویه مناسب هوا را به وجود می آورد. بازشوی پنجره به نحوی به قاب پنجره متصل است که پس از بسته شدن پنجره حداکثری عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی را به وجود می آورد. در طراحی پنجره برای ساختمان ها از کنارهم قرار دادن لنگه های بازشو و لنگه های ثابت ترکیب های زیبایی بدست می آید. در ساخت پنجره های اتاق خواب ها و دیگر بخش های ساختمان استفاده از این نوع بازشو رایج است.

پنجره های باز شو آلومینیومی و  UPVC  دو حالته ( Tilt & Turn)
از مشخصه های این حالت از پنجره یو پی وی سی باز شدن بر روی دو محور عمودی و افقی با یک دستگیره میباشد. از مزایای این حالت بازشو عایق بودن در برابر نفوذ گرد و غبار، آلودگی هوا و صدا نسبت به یراق آلات پنجره یو پی وی سی تک حالته  را نام برد و همینطور با استفاده از باز شوی عمودی میتوان از بدون جابجایی پرده  جریان هوای بیرون استفاده کرد.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC  کشویی (Silding)
سیستم بازشوی این نوع پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی به صورت ریلی در هر دو جهت چپ و راست می‌باشد. از ویژگی های منحصر به فرد این نوع درب و پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی می توان عدم مزاحمت برای پرده های نصب شده، عدم اشغال فضای خانه هنگام باز وبسته شدن  نام برد. پنجره دوجداره  آلومینیومی کشویی خود به دو نوع، پنجره دو جداره آلومینیومی کشویی تک ریل و جفت ریل تقسیم بندی می شود. در مواردی که عایق بودن در برابر نفوذ آلودگی هوا، صدا و انتقال دما اهمیت ویژه ای دارد، پنجره تک حالته و دو حالته بیشتر توصیه میشود.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC سوئیچی
لنگه بازشو درب یو پی ‎وی سی ممکن است به سمت داخل و یا به سمت بیرون باز شود. داخل باز شدن و یا بیرون باز شدن لنگه درب با توجه به سلیقه مشتری و موقعیت مکانی درب تعیین می شود. از درب سوئیچی دوجداره  آلومینیومی و UPVC ، جهت درهای داخلی ساختمان‌های اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC  دوحالته هلالی

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC  سیستم فرانسوی
این بازشوها بدون اینکه ستون یا مولیونی در وسط درب و پنجره آلومینیومی و  یو پی وی سی باشد، باز و بسته میشوند. زیبایی مناظر را به سبک فرانسوی نشان می دهد.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC  فولکس واگنی
این بازشو پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی جایگزین مناسبی برای پنجره های کشویی میباشد. از لحاظ عایق بودن نسبت به سر و صدا و گرد و غبار واتلاف انرژی فوق العاده بوده ، پروفیل UPVC مورد استفاده در پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی مانند سایر پنجره ها بوده اما یراق آلات آن نسبت به نمونه های دیگر گرانتر میباشد. حالت بازشوی آنها همانند دربهای ون میباشد. این نوع پنجره ها زیبایی وعایق بندی بهتری نسبت به پنجره یو پی وی سی کشویی دارند.

پنجره های بازشو آلومینیومی و UPVC  (آسان بازشو – Comfort)
این نوع بازشو (آسان بازشو – Comfort) مناسب جهت استفاده در محل هایی می باشد که امکان دسترسی به ضلع عمودی بازشو دشوار بوده و با قرارگرفتن دستگیره روی ضلع پایینی بازشو دستگیره جهت باز و بسته کردن پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی  به آسانی در دسترس می باشد. ضمناً جهت استفاده از حالت مورب بازشو در هنگام بستن پنجره نیاز به اعمال فشار به بازشو جهت بسته شدن نمی باشد و فقط با چرخاندن دستگیره پنجره بسته خواهد شد.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC  کتابی (سرویسی)

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC  آکاردئونی (folding)
مکانیزم بسیار پیچیده بازشو و اندازه هایی که می توان این پنجره را در آن اجرا کرد ، پنجره آکاردئونی را به انتخابی ویژه و خاص بدل کرده است. پنجره ای آکاردئونی ، بسیار عریض و چندین لنگه است که لنگه ها در هنگام باز شدن یکی یکی بر روی همدیگر قرار می گیرند و در گوشه پنجره قرار می گیرد. پس از باز شدن پنجره نمای ساختمان بسیار زیباست و بیننده منظره ای عریض و کامل را در مقابل چشمان خود می بیند. از نظر کارایی و بهره وری در مقابل اتلاف انرژی و ورود اصوات بیرون به داخل نیز این پنجره عملکردی بسیار عالی دارد. این نوع از پنجره های خاص خصوصا جهت نصب در ویلاها که معماری های خاصی دارند بسیار مناسب است و می تواند جلوه ای خیره کننده به نمای ساختمان چه از داخل چه از نمای بیرون ببخشد.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC لیفت اند اسلاید  (Lift & slid)
در واقع پنجره بازشو آلومینیومی مدل لیفت اند اسلاید در دو حالت بسته و باز به صورت Lift عمل می کند. مکانیزم حرکت به این شکل است، هنگامی که دستگیره به سمت بالا چرخیده می شود یراق بازشو را به سمت بالا کشیده و پنجره بازشو آلومینیومی مدل لیفت اند اسلاید را از روی فریم تا حدود ۵ میلی متر بلند می کند. در زمانی که پنجره در حالت قفل قرار می گیرد، مجدداً پنجره بر روی فریم نشسته و لاستیک ها از هر چهار طرف درگیر می شوند که این امر باعث می شود تا هوابندی از طریق لاستیک انجام گیرد در کل یراق Lift & Slide پنجره را به صورت عمودی بلند نموده و به صورت افقی حرکت می دهد.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC  بادبزنی
معمولا به دربی که به صورت رفت و برگشتی و با نیروی کم باز و بسته شود درب بادبزنی گفته میشود. در مکانهای مختلفی میتوان از آنها استفاده کرد. گونه بسیار رایج درب بادبزنی، درب بادبزنی بیمارستانی میباشد. نکته ی حائز اهمیت در این درب ها لزوم داشتن مقاومت و عمر بالا میباشد. یکی از بخشهای مهم یک درب دوطرفه، لولا می باشد.

پنجره های باز شو آلومینیومی و  UPVC محوری (pivot windows)
پنجره بازشو آلومینیومی مدل محوری دارای مزایای زیر می باشد:
پنجره بازشو آلومینیومی مدل محوری امکان چرخش در دو محور افقی یا عمودی می باشد.
قابلیت تنظیم باز شو
پنجره بازشو آلومینیومی مدل محوری مناسب برای پنجره هایی با ابعاد بزرگ و ایجاد دید شیشه ایی یک پارچه و بدون مانع است.
در پنجره باز شو آلومینیومی محوری دسترسی آسان به نمای خارجی پنجره برای نظافت امکان پذیر است.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC  قیچی بیرون بازشو
پنجره بیرون بازشو بیشترین مصرف را در اروپا دارد.اکثر منزل ها از این پنجره استفاده می کنند. پنجره بیرون بازشو می تواند تک لنگه یا دو لنگه باشد که هر لنگه می تواند تا ۹۰ درجه باز شوند.مزایای پنجره بیرون بازشو در نگهداری و تمیز کردن آسان آن می باشد. پنجره بیرون بازشو از دو دستگیره بسیار مناسب برای قفل کردن استفاده می شود.هر دستگیره می تواند در ۲ نقطه , پنجره را قفل کند و همچنین دستگیره ها دارای کید های قفل کننده می باشند.علاوه بر آن  پنجره بیرون بازشو می توان از انواع رنگ های پروفیل استفاده کرد و تنوع زیادی دارند.می توان در خانه هایی که محدودیت فضا برای بازشدن پنجره از داخل دارند این نوع پنجره را بیرون بازشو ساخت.

پنجره های باز شو آلومینیومی و UPVC پاراللی
از مزایای این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:
تست BRE : تائید عالی ابعاد بازشو جهت تسویه هوا
ایجاد فاصله مناسب برای بازشو تا قاب (بالارفتن امنیت برای مصرف کنندگان)
بههترین انتخاب برای پنجره های بزرگ و سنگین در نمای ساختمان
طول عمر بسیار بالا
تولید شده از فولاد ضد زنگ، برای مقاومت در برابر فشار بالا
تحمل وزن ۲۰۰ کیلو گرم
ابعاد بازشو:
حداقل و حداکثر عرض: ۴۰۰ میلی متر  تا ۲۰۰۰ میلی متر
حداقل و حداکثر ارتفاع: ۷۵۰ میلی متر  تا ۳۰۰۰ میلی متر

کلمات کلیدی
یراق درب و پنجره – انواع یراق درب و پنجره – قیمت یراق پنجره – پنجره با یراق استانداردپنجره با یراق ترکنمایندگی پنجره دوجدارهیراق پنجره یو پی وی سییراق پنجره آلومینیومیبهترین پنجره دوجداره ایرانیاستاندارد پنجره هابهترین پنجره دوجداره upvcاطلاعات درباره پنجره دوجدارهبهترین پنجره عایق صدابهترین پنجره برای ساختمانبهترین برند پنجره آلومینیوم پنجره چندجدارهپنجره آلومینیومی پنجره عایقبهترین پروفیل پنجرهپنجره آلومینیومی قیمت عایق صداقیمت پنجره دوجداره اطلاعات پنجره دوجداره اطلاعات پنجره upvcبهترین برند پنجره یو پی وی سیپنجره با یراق استانداردپنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجداره ویستابسترگلاژ پنجره upvc پنجره تعمیر پنجره آلومینیومیپروفیلپنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره دوجداره ویستابسترگلاژ پنجره upvc پنجره تعمیر پنجره آلومینیومیپروفیل– قیمت پنجره upvc -پنجره دوجداره – قیمت توری پنجرهقیمت شیشه ضد سرقت توری پنجره دوجدارهپنجره دوجداره کشوییقیمت تعویض پنجره– بهترین پنجره دوجداره