پنجره‌های ثابت
07
آذر

تمام چیزی که نیاز دارید در مورد پنجره‌های ثابت بدانید!!

تمام چیزی که نیاز دارید در مورد پنجره‌های ثابت بدانید!!  پنجره‌ی ثابت چیست؟ چه تفاوتی با پنجره‌های معمولی دارند؟

پنجره‌‌های ثابت پنجره‌هایی قدی هستند که نمای بیرون خانه را به حداکثر می‌رسانند. از آنجایی که این پنجره‌ها، ثابت هستند، قابلیت باز شدن ندارند.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این پنجره‌ها وسعت زیادی دارند و معمولا وسط قرار می‌گیرند. گاهی پنجره‌های کوچکی هم در هر طرفشان قرار می‌گیرد. اگر منظره‌ی زیبایی از بیرون دارید و می‌خواهید قسمت بیشتری از حیاطتان را ببینید، یا اینکه نور و زیبایی خانه‌تان را بیشتر کنید، پنجره‌های ثابت می‌توانند بهترین راه‌حل باشند.

در اینجا اطلاعات مورد نیاز در مورد پنجره‌های ثابت و بهترین نحوه‌ی به کار بردن آن در خانه را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

پیکربندی‌های رایج پنجره‌های ثابت

این پنجره‌ها گاهی به تنهایی قرار می‌گیرند اما به طور معمول، برای ایجاد یک پیکربندی زیبا، در ترکیب با پنجره‌های دیگری استفاده می‌شوند.

تمام چیزی که نیاز دارید در مورد پنجره‌های ثابت بدانید!!
تمام چیزی که نیاز دارید در مورد پنجره‌های ثابت بدانید!!

در مورد پنجره‌های ثابت باید گفت که محبوب‌ترین پیکر بندی، به صورت XOX است که در آن، پنجره‌ی میانی از دو پنجره‌ی جانبی بزرگ‌تر است.

پنجره‌های جانبی که به آن اشاره شد می‌توانند انواعی از پنجره‌ها مانند، دو لنگه، کشویی، لولایی یا سایبانی. پنجره‌های دو لنگه محبوب‌ترین انتخاب مشتریان برای تهویه‌ی بهتر است.

در ترکیب پنجره‌های خلیجی، به طور معمول از یک پنجره‌ی ثابت که پنجره‌های جانبی در دو ضلع عرضی آن قرار می‌گیرند،‌ برای بیشینه کردن نما استفاده می‌شود. پنجره‌های خلیجی به جذابیت و زیبایی می‌افزاید زیرا از ساختمان بیرون می‌زند و تصور فضای اضافی را به وجود می‌آورد.

مکان نصب پنجره‌های ثابت

همانطور که برای این پنجره‌های ترکیب‌های متفاوتی وجود دارد،‌ مکان‌های متفاوتی نیز هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بیشتر به نمای بیرون و پنجره‌هایی که در حال حاضر نصب هستند بستگی دارد. قسمت‌های کمی هستند که پنجره‌های ثابت بهترین کارایی را اعمال می‌کنند.

ما اغلب، پنجره‌ی دولنگه‌ی لولایی بالای سینک آشپزخانه را برمی‌داریم و به جایش یک پنجره‌ی سایبانی با یک پنجره‌ی ثابت می‌گذاریم. در این صورت نمای بیرون از داخل آشپزخانه افزایش پیدا می‌کند، چون چارچوبی در وسط قرار نمی‌گیرد که مانع دید شود.

او علاوه‌بر آشپزخانه، نصب پنجره‌های ثابت در اتاق نشیمن و اتاق خواب را نیز برای بیشینه کردن نور و نما پیشنهاد می‌کند.

سایزهای پنجره‌ی ثابت

از آنجایی که پنجره‌های ثابت به شیوه‌های مختلف در خانه استفاده می‌شوند، در اندازه‌های مختلف موجود هستند.

پنجره‌ی ثابت را در ترکیب با پنجره‌های یک لنگه یا دو لنگه استفاده می‌کنید، رنج اندازه‌ی آن از ۲۸ اینچ تا ۳۶ اینچ عرض و ۵۲ اینچ تا ۷۴ اینچ طول است. اگر می‌خواهید پنجره‌ی سایبانی یا لولایی استفاده کنید، رنج اندازه از ۲۰ تا ۲۴ اینچ عرض و ۲۴ تا ۴۸ طول متفاوت است. پنجره‌های ثابت بزرگ یا پنجره‌های فریم ثابت حداکثر به “۴ ‘۹ در “۰ ‘۸ می‌رسند.

با این حال این پنجره‌ها متناسب با نیازهای شما قابل سفارش‌اند بنابراین می‌توانید پیکربندی مناسب برای فضای خود را داشته باشید.

مزایای پنجره‌های ثابت

پنجره‌های ثابت مزایای بسیاری دارند که اولین آن‌ها نمای گسترده است. از آنجایی که خط اتصالی بین آن‌ها وجود ندارد می‌توانند یک تصویر کامل  از حیاط پشتی، رو به رو یا کناری به شما بدهند. راه مناسبی برای به نمایش گذاشتن منظره‌ی فضای بیرون است. این پنجره‌ها همچنین نور زیادی را به داخل می‌آورد که اتاق شما را بسیار روشن‌تر و زیباتر می‌کند.

پنجرهای ثابت به جلوه‌های بصری نیز می‌افزایند، خصوصاً اگر در ترکیب با پنجره‌های دیگر به کار برده شوند. شیوه‌ی مناسبی برای به حداکثر رساندن تأثیر، تعویض پنجره می‌باشد.

جایگزینی در با پنجره‌ی ثابت

پنجره‌های ثابت هیچ قطعه‌ی متحرکی ندارند. به عبارتی، مانند پنجره‌های معمولی باز و بسته نمی‌شوند.

معایب پنجره‌های ثابت

قابل‌توجه‌ترین عیب پنجره‌های ثابت فقدان تهویه است.

چون این پنجره‌ها ثابت‌اند، قابلیت باز شدن برای نظافت یا تهویه را ندارند. به همین دلیل، بسیاری از صاحبان خانه‌ها ترجیح می‌دهند از پنجره‌های سایبانی، لولایی یا دو لنگه در اطراف پنجره‌ی ثابت استفاده کنند. پیکربندی چند پنجره‌ای نه‌تنها به شما اجازه‌ی تهویه می‌دهد، بلکه با تشکیل دیواری از پنجره، به زیبایی بصری می‌افزاید.

تمام چیزی که نیاز دارید در مورد پنجره‌های ثابت بدانید!!
تمام چیزی که نیاز دارید در مورد پنجره‌های ثابت بدانید!!

برای صاحبان خانه‌هایی که به دنبال پنجره‌ای که می‌تواند زیبایی و نور طبیعی خانه‌شان را بیشتر کند و نما را گسترش بدهد، پنجره‌های ثابت یک گزینه‌ی عالی هستند.

اگر به فکر نصب یک پنجره‌ی ثابت در خانه‌تان هستید، برای دیدن نمونه‌هایی از خانه‌های واقعی سری به قسمت پروژه‌های سایت بزنید.