ایمنی پنجره‌‌های آلومینیومی چه‌‌قدر است؟
07
آذر

ایمنی پنجره‌‌های آلومینیومی چه‌‌قدر است؟

ایمنی پنجره‌‌های آلومینیومی چه‌‌ قدر است؟  از نظر امنیت در برابر حملات خارجی بهترین هستند. برخلاف برخی از پنجره‌‌های UPVC، که در صورت برخورد با جسم تیز ترک نمی‌‌خورند. همیچنین برخلاف قاب های چوبی آنها را نمی‌‌توان برید یا اره کرد.

با این‌‌حال، امنیت پنجره فقط مربوط به قاب نیست. به عنوان مثال، استحکام قفل پنجره و نوع لعاب مورد استفاده نیز بسیار مهم است:

قفل پنجره: استحکام قفل پنجره تعیین می‌‌کند که چه مقدار نیرو برای شکستن آن و ورود به داخل لازم است. برخی قفل‌‌ها آن قدر محکم هستند که اصلاً شکسته نمی‌‌شوند. در‌‌عوض، قاب یا دیوار ممکن است بشکند یا فرو بریزد.

چند جداره بودن پنجره: علاوه بر یک، دو و یا سه جداره بودن، باید به جنس شیشه که سکوریت است یا چند لایه، توجه‌‌کنیم. شیشه‌‌های سکوریت محکم و مقاوم هستند، این در‌‌حالی‌‌ است که شیشه‌‌های چند لایه خرد نمی‌‌شوند و شکل خود را حفظ می کنند.

با توجه به دلایل ذکر شده، یک پنجره آلومینیومی ارزان قیمت و بدون مارک تجاری که معلوم نیست در کجا تولید می شود ممکن است به اندازه یک پنجره UPVC معمولی ایمن نباشد، زیرا ممکن است حداقل استانداردهای امنیتی را نداشته‌‌ باشد.

مقررات ساختمانی

استانداردهای پنجره، استانداردهای امنیتی معقولی را برای پنجره ها تعیین می‌‌کند تا از مقاومت آنها در برابر حملات خاص اطمینان حاصل کند. این‌‌ها حداقل استانداردهایی هستند که برای نصب پنجره‌‌ها در املاک جدید در کشور باید رعایت شوند. استانداردها برای همه پنجره‌‌ها و درها صرف نظر از جنسشان، اعمال می شوند.

 بنابراین همه انواع مختلف پنجره‌‌ها، با حداقل استانداردهای ایمنی یکسانی تولید می شوند. با این حال، برخی از تولیدکنندگان از حداقل الزامات فراتر می‌‌روند و پنجره‌‌های ایمن‌‌‌‌تری نسبت به سایرین می‌‌سازند.

 مزیت دیگر پنجره آلومینیومی، جنس مواد است. (آلومینیوم از چوب مقاوم تر است و مانند UPVC یا سایر پلاستیک‌‌ها ترک نمی خورد). همچنین باید در نظر داشت که پنجره‌‌های آلومینیومی ماندگاری نامحدودی دارند. طی استفاده معمولی فرسوده نمی‌‌شوند و از پنجره‌‌های چوبی و UPVC بیشتر عمر می‌‌کنند.

اگر امنیت برایتان اهمیت بالایی دارد، پنجره‌‌های آلومینیومی انتخابی عالی هستند. با این حال، نوع قفل و تعداد جداره مورد استفاده همیشه باید در ارزیابی‌‌ امنیتی لحاظ شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پنجره‌‌های آلومینیومی و امنیت آن، با ما در ارتباط باشید تا با اعضای تیم ما جهت مشاوره گفت‌‌و‌‌گو کنید.