راهنمای خرید پنجره الومینیومی
29
شهریور

راهنمای خرید پنجره آلومینیومی

هنگام خرید در و پنجره های آلومینیومی، انتخاب های بسیار زیادی دارید و ممکن است اطلاعات گوناگون شما را کمی گیج کند.

ما در این مقاله در مورد چگونگی تامین آلومینیوم و صنعت شیشه سازی توضیح می دهیم و به شما کمک می کنیم تا با کسب و کارهایی مختلف در زمینه تهیه، تولید و ارائه درب و پنجره های زیبا آشنا شوید.

در و پنجره های آلومینیومی از کجا آمده اند؟

شرکت های در و پنجره آلومینیومی زیادی در ایران فعالیت می کنند. از شرکتهای ساده نصب گرفته تا شرکتهای متخصص ساخت و طراحی پنجره های آلومینیومی، درب های آلومینیومی و درب های تاشو. در حقیقت، وقتی صحبت از پنجره های آلومینیومی می شود، خریدار گزینه های زیادی برای انتخاب دارد.

اگر به دنبال پنجره های آلومینیومی جدید هستید احتمالا اول از یک شرکت محلی برای خرید بازدید خواهید کرد. اما اگر به دنبال گزینه ای خاص باشید چگونه پنجره دلخواه و مناسب خود را پیدا می کنید؟

 امروزه، چه پنجره های آلومینیومی وجود دارند؟

پنجره های الومینیومی موجوداغلب پنجره های آلومینیومی که در بازارهای محلی پیدا می کنید توسط شرکت های مختلف طراحی و توسط تولید کننده های پنجره های بزرگ و پروفیل های آلومینیومی تولید می شوند. این پروفیل ها و سایر قسمت های تشکیل دهنده در و پنجره یا در خود این شرکت ها به در و پنجره تبدیل می شوند یا برای این منظور به کارخانه های تولید کننده فرستاده می شوند.

بعلاوه ممکن است تعدادی از پنجره های موجود در بازار توسط شرکت های کوچک تولید شده باشند. این شرکت ها اگرچه سهم زیادی از بازار ندارند اما پنجره هایی با کیفیت و طراحی عالی تولید می کنند.

پنجره های الومینیومی از کجا می آیند؟

DSC 0171با این گستردگی در انتخاب، چرا خریدار نباید بتواند همه محصولات را در یک فروشگاه ببینید؟ معمولا در مورد سایر محصولات مثل لوازم آشپزخانه، حمام، اتاق خواب و غیره این امکان برای خریدار وجود دارد که از طیف وسیعی از مارک ها و برندهای مختلف در یک نمایشگاه بازدید کند.

به عنوان مثال، برای خرید لوازم آشپزخانه، مشتری می تواند نمونه هایی از برندهای مگنت، هاوودنز، سیمفونی، پوگن پول یا اسمال بون را در یک فروشگاه ببیند. اما برای انتخاب پنجره آلومینیومی اغلب بیش از دو یا شاید سه محصول مختلف برای انتخاب نیست.

برای درک چرایی این موضوع، مصرف کننده باید درباره نحوه تولید در و پنجره های آلومینیومی اطلاعات داشته باشد.

شرکت های تولید شیشه دوجداره، پنجره های خود را از کجا می‌آورند؟

به طور کلی دو نوع شرکت تولید شیشه دو جداره وجود دارد که پنجره های آلومینیومی را به مصرف کننده عرضه می کنند.

 • شرکتی که تمام محصولات خود را از طریق سایر شرکت های تولید کننده تهیه می کند.
 • شرکت تولید کننده ای که محصولات تولیدی خودش را نصب می کند.

محصولات خریداری شده

اکثر قریب به اتفاق فروشگاه های پنجره دو جداره در خیابان های بزرگ و همینطور خرده فروش ها، خودشان درب و پنجره تولید نمی کنند بلکه آن را به صورت آماده خریداری و برای فروش عرضه می کنند.

برای شرکتی که همه کالای فروشی خود را از تولید کننده دیگری خریداری می‌کند، انتخاب محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • سطح خدمات شرکت تولیدی
 • قیمت کالا
 • تنوع در مجموعه درب و پنجره، مانند انواع مدرن و سنتی
 • چگونگی نصب
 • بسته های پشتیبانی فروش و اطلاعات فنی کالا

محصولات تولید شده

 شرکتی که پنجره ها و درهای آلومینیومی را خودش تولید و نصب می کند، به عوامل مختلفی توجه می کند از جمله:

 • هزینه مواد اولیه برای تولید صفحات الومینیومی
 • سهولت در ساخت. اگر ساخت پنجره راحت تر باشد، تولید کننده انتخاب های بیشتری دارد.
 • سطح خدمات شرکت تولید کننده مواد اولیه. اگر با گذشت زمان، شرکت ساخت در و پنجره مواد مورد نیاز خود را دیر تحویل بگیرد یا خدمات ضعیفی دریافت کند این موضوع ممکن است روی خدمات خود او به مشتریان تاثیر بگذارد. بنابراین امکان دارد به منظور حفظ منافع تجاری خود، شرکت دیگری را برای همکاری انتخاب کند.

در سال های اخیر، آلومینیوم از شهرت زیادی برخوردار شده است و عده بیشتری از مردم متوجه مزایای پنجره های آلومینیوم نسبت به یو پی وی سی شده‌اند.

ضمانت نامه پنجره آلومینیومی

شرکت ها در انتخاب محصول به منظور تولید و ارائه در بازار، معمولا به تجربه های گذشته و همچنین نظر متخصصان امر در طرح و نصب پنجره دقت می کنند. برای مثال اگر یک تکنسیسن به طور مداوم با نصب نوعی پنجره مشکل داشته باشد یا پنجره ای با مشکلات پس از نصب همراه باشد، ممکن است شرکت از تولید آن صرف نظر کند.

شرکت های با تجربه تماس های خدماتی را به دقت کنترل کرده و محصولات خود را تضمین می کنند.

چرا شرکت های تولید کننده، پنجره ها را در طرح ها و مدل های متنوع تولید نمی کنند؟

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد. یک شرکت معمولی تولید کننده پنجره دو جداره می خواهد کارها در در نهایت سادگی انجام دهد. برای او تعداد و تنوع محصولات بیشتر به منزله فروش سخت تر است.

هر نوع پنجره از نظر فنی متفاوت است و شناخت همه جنبه های انوع مختلف پنجره‌ها می تواند خودش برای شرکت تولید کننده چالش بزرگی باشد.

 شرکت های تخصصی پنجره سازی دیگری نیز هستند که دانش بیشتری درباره انواع مختلف محصول داشته و طیف وسیعتری از پنجره ها را ارائه می دهند. آنها به خوبی می دانند که یک نوع پنجره نمی تواند پاسخگوی همه نیاز بازار باشد. بنابراین معمولا براساس بازخورد مشتری و تجربیات خود، مناسب ترین محصولات را عرضه می کنند.

توصیه ما این است. اگر از “پنجره های جدید” که به راحتی جایگزین پنجره های چوبی یا pvc قدیمی خانه شما می شوند راضی هستید، پنجره های معمول موجود در بازار جوابگوی نیاز شما خواهد بود، اما اگر به دنیال پنجره ای خاص هستید یا طرح به خصوصی را مد نظر دارید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ویژگی های عمومی در و پنجره های آلومینیومی

Schuco Windowsآیا با وجود انواع بسیار گوناگون پنجره‌های آلومینیومی در بازار، برای مصرف کننده واقعا مهم است که چه محصولی را خریداری کند؟ آیا همه آن‌ها اغلب، شبیه به یکدیگر به نظر نمی‌رسند؟

زیبایی شناسی پنجره

اکثر پنجره های مدرن با قاب معمولی ۷۰ یا ۷۵ میلی متری جلو به عقب طراحی شده اند که مستقیما و به راحتی جایگزین پنجره های قدیمی می‌شوند.

امروزه اکثر پنجره ها دارای ویژگی های مشابه هستند به جز تعداد بسیار کمی از آنها که دارای خصوصیات منحصر به فرد بوده و با بقیه تفاوت دارند.

در مورد برخی از آنها استثنائاتی وجود دارد. این نوع پنجره ها سفارشی هستند. حتی در صورت نیاز به صورت شیشه های ضد صوت یا ضد گلوله ساخته می شوند.

روکش پنجره

اکثر پنجره های آلومینیوم با پودری از پلی استر پوشانده می شوند. این پنجره ها با بیش از ۲۰۰ رنگ ممکن، از جمله رنگ های متالیک در دسترس هستند. همچین پنجره هایی با رنگ های مختلف از سمت داخل و خارج نیز موجود است. با وطیف وسیعی از رنگ های مختلف، خریدار انتخاب های زیادی دارید.

امنیت پنجره

همه پنجره‌های مدرن موجود، امروزه مطابق استانداردهای امن ساخته می‌شوند. چه این استاندارد، استاندارد BS7950 انگلیس باشد و چه Secure by Design، می توانید اطمینان داشته باشید که از بهترین محصولات در قفل، دستگیره ها و سایر قسمت های پنجره استفاده شده است.

مقدار U پنجره

U مقیاسی است که بازدهی انرژی پنجره را نشان می دهند. اندازه گیری این مقیاس از اکتبر ۲۰۱۰ به عنوان قانون به اجرا درامده است. این رتبه بندی شبیه رتبه بندی مصرف انرژی در لوازم خانگی است.

پنجره های آلومینیومی مدرن، امروزه با درجه بندی انرژی پنجره A ، B و C و با مقادیر U بسیار کم در دسترس هستند. برای بعضی از افراد این درجه بندی بسیار اهمیت دارد درحالی که برخی فقط پنجره ای را انتخاب می کنند که به نظر آنها بهترین است، حتی اگر رتبه بندی انرژی آن C باشد.

انتخاب شیشه

فناوری شیشه در سالهای اخیر به طرز چشمگیری پیشرفت کرده است. ویژگی های مختلف انواع شیشه از جمله میزان کنترل نور ورودی، انتخاب های متنوعی را پیش پای شما می گذارد. امروزه شیشه ها می توانند در حفظ حرارت، حفظ حریم خصوصی، کنترل نور و حفظ امنیت به شما کمک کنند.

آیا مشتری می تواند از همه انواع پنجره در یک مکان و زیر یک سقف بازدید کند؟

پاسخ این سوال منفی است. اکثر شرکتهای تولید پنجره های دو جداره، دامنه فعالیت محدودی دارند(همانطور که در بالا توضیح داده شد). مشاهده طیف وسیع انواع پنجره، به معنی ساعت ها تحقیق و جستجو در اینترنت و بازدید از نمایشگاه های مختلف است.

اگر نمی خواهید خودتان با تولیدکننده های پنجره آلومینیوم در تماس باشید، برای کسب اطلاعات لازم میتوانید با ما تماس بگیرید.

خریداری که قصد تحقیق درباره انوع پنجره های آلومینیومی را دارد از چند طریق می تواند اقدام کند:

 • اولاً، مستقیماً با شرکتهای تولید کننده تماس بگیرید
 • اگر محصول خاصی در ذهن دارد، با یک شرکت معتبر و باتجربه شیشه دو جداره صحبت کند. معمولا آنها به سایر تولیدکنندگان دسترسی دارند و ممکن است بتوانند محصول مورد نظر شما را فراهم کنند.
 • با یک معمار صحبت کنید. آنها سابقه همکاری با بسیاری از شرکتهای پنجره های آلومینیومی را دارند.

آیا “بهترین” پنجره آلومینیومی وجود دارد؟

بهترین پنجره های الومینیومیمحصولات برخی شرکت های تولید کننده پنجره مانند چهلستون به طور گسترده ای در خانه های سطح بالا و پروژه های برتر استفاده می شود.

اگرچه احتمالا محصولات برخی از برندها طراحی و کیفیت بهتری دارند اما همه آنها برای پروژه های مسکونی مناسب هستند. شاید زیبایی ظاهری، کمی از یک پنجره تا پنجره دیگر متفاوت باشد اما همه آنها با استادنداردهای امنیتی، حرارتی و سایر عوامل مطابقت دارند. بعلاوه بودجه شما عامل مهمی در انتخاب خواهد بود.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر برای خرید در و پنجره های آلومینیومی با ما تماس بگیرید.