10 نکته برای پنجره‌‌ی جایگزین شما
18
شهریور

۱۰ نکته برای پنجره‌‌ی جایگزین شما

۱۰ نکته برای پنجره‌‌ی جایگزین شما ، پنجره‌‌های جدیدی که جایگزین پنجره‌‌های کهنه و قدیمی منزل شما می‌‌شوند تاثیر زیادی در روشنایی، دکوراسیون، و صرفه‌‌‌‌جویی در انرژی داشته و باعث بهبود این موارد می‌‌شوند. وقتی نوبت به این قسمت از نوسازی منزل می‌‌رسد (که البته کاری بسیار پرطرفدار است)، باید به ده نکته توجه کنید تا نتیجه‌‌ای عالی به دست آورید.

  1. به دنبال تولیدکنندگانی باشید که ضمانت‌‌نامه را بر روی پنجره چسبانده و به آن متعهد هستند. یک تولیدکننده‌‌ی شخصی و مورد اعتماد، چیزی‌‌ست که شما می‌‌خواهید.
  2. چیزهایی که در اطراف‌‌تان وجود دارند را یادداشت کنید. شیشه‌‌ی مقاوم در برابر ضربه به نظر خریدی عاقلانه می‌‌آید؛ چه در محیط شلوغ و شهری زندگی کنید و چه در مکانی که مستعد طوفان بوده و یا نزدیک زمین گلف است، این مورد برای شما مفید واقع خواهد شد زیرا هیچ چیزی به آن نفوذ نکرده و باعث شکستنش نیز نمی‌‌شود. با شرکت بیمه‌‌ی خود مشورت کنید؛ ممکن است محیطی که شما در آن زندگی می‌‌کنید واجد شرایط بوده و باعث شود برای خرید چنین پنجره‌‌ای تخفیف خوبی دریافت کنید.
  3. اگر پنجره‌‌های جایگزین کم‌‌مصرف را انتخاب کنید، نه تنها سرمایه‌‌ی خود را ذخیره می‌‌کنید بلکه باعث کاهش قیمت قبض‌‌های سرمایشی و گرمایشی‌‌تان نیز می‌‌شوید.
  4. به دنبال برندهایی باشید که از محصولات‌‌شان پشتیبانی کرده و ضمانت‌‌نامه نیز ارائه می‌‌دهند؛ چنین تولیدکنندگانی برای شما ارزش قائل هستند. پس از تحقیقات اولیه، با شرکت مورد نظر خود تماس بگیرید و درخواست مشاور طراحی کنید. این مشاور به منزل شما آمده و اندازه‌‌گیری‌‌ها را انجام می‌‌دهد. او هم‌‌چنین گزینه‌‌ها را نیز پیش روی شما گذاشته و رنج قیمتی را نیز برای‌‌تان مشخص می‌‌کنند.
  5. گزینه‌‌های شبکه‌‌ی خود را بررسی کنید. بسیاری از تولیدکنندگان طرح‌‌های شبکه‌‌ای را انتخاب می‌‌کنند که استعماری بوده و به سبک سفید نیز بنا شده‌‌اند. علاوه بر این، تولیدکنندگان پنجره از مواد اولیه‌‌ی گوناگونی مانند برنج یا روی تیره استفاده می‌‌کنند.
  6. بسیاری از صاحب‌‌خانه‌‌ها تعجب می‌‌کنند که تعویض و نوسازی پنجره‌‌ها عموما ۵۰۰ دلار برای هر کدام خرج می‌‌برد که این مبلغ شامل سبک، اندازه، مشکل نصب و حتی موارد دیگر نیز می‌‌شود. در پِلا، هر پنجره به صورت سفارشی ساخته شده و از محل دقیق قرارگیری آن اطمینان حاصل می‌‌شود.
  7. برای اطمینان از این‌‌که همه‌‌ی کارها منظم بوده و پنجره نیز ویژگی‌‌هایی هم‌‌چون ضد آب و ضد خش را دارا می‌‌باشد، باید تمامی آن‌‌ها را تک به تک بررسی کنید. هوایی که وارد منزل‌‌تان می‌‌شود ممکن است باعث پایین آمدن دما شود، اما آبی که به منافذ نفوذ می‌‌کنند در صورت یخ زدن مشکلات جدی‌‌تری را نیز ایجاد می‌‌کنند.
  8. دستورالعمل‌‌ها را با دقت بخوانید. دستورالعمل‌‌های خاص مونتاژ، که شامل اجزای جانبی مانند پوشاننده‌‌ی طوفان وینیل می‌‌شوند، در دستورالعمل سازنده‌‌ی پنجره یافت می‌‌شوند. این جزء به شما کمک می‌‌کند بتوانید پنجره را به درستی در دیافراگم جای دهید.
  9. می‌‌توانید با استفاده از صفحه‌‌هایی که قابلیت جابه‌‌جایی داشته و به راحتی تمیز می‌‌شوند پنجره‌‌های‌‌تان را برای مدت طولانی‌‌تری نو نگه دارید. این صفحه‌‌های پنجره را می‌‌توانید به راحتی و طبق دستورالعمل‌‌ها از قاب جدا کرده و تمیز کنید.
  • در مورد مزایای خاص پنجره‌‌های مختلف تحقیق و بررسی انجام دهید. پنجره‌‌های جدید به افزایش ایمنی، کاهش صدا، بهبود زیبایی و افزایش بازدهی کمک می‌‌‌‌کنند.