بیشتر بدانیم

قیمت درب و پنجره های دوجداره آلومینیوم – شرکت چهلستون

افراد در هنگام تصمیم به تعویض درب و پنجره های قدیمی ، با گزینه های مختلفی مواجه هستند. در بسیاری از موارد، پنجره های آلومینیومی گزینه مناسبی می باشد زیرا پنجره های دوجداره  دوام بالایی داشته و از لحاظ ظاهری جذاب است.هرچند قیمت پنجره آلومینیوم نسبت به برخی پنجره های دیگر بالاتر است اما دلایلی وجود دارد که همچنان بسیاری از افراد به انتخاب این نوع پنجره ها برای منازل یا محل کار خود می پردازند.

 

aluminum windows12

قیمت پنجره های دوجداره آلومینیوم و هزینه نصب آن

قیمت پنجره آلومینیوم به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل می تواند شامل مواد اولیه، نوع شیشه استفاده شده، ضخامت فریم آلومینیوم، اتصالات اضافه و تعداد جداره های شیشه باشد. همچنین برای نصب این در و پنجره ها، دستمزد نیروی کار نیز مورد محاسبه قرار می گیرد. مسلم است این هزینه ها، شامل تعبیه قاب مناسب پنجره در دیوار نمی شود.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که هزینه کلی پرداختی توسط سفارش دهنده، می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی، نظیر نوع مواد اولیه یا متریال مورد استفاده، اندازه و نوع پنجره، نوع بازشو، مهارت فرد نصاب و موقعیت جغرافیایی پروژه تغییر کند. اما باید بدانیم که هیچگاه، نباید کیفیت فدای قیمت شده و مشتریان عزیز باید توجه داشته باشند، کسب کیفیت مطلوب از پنجره های آلومینیومی، مستلزم پرداخت هزینه بیشتر است و این هزینه، با کاهش اتلاف انرژی ذاتی توسط پنجره های دوجداره آلومینیومی، جبران می شود.

 

عوامل تاثیر گذار در انتخاب پنجره های آلومینیومی

profile

در حالیکه پروفیل پنجره های آلومینیومی معمولی، تماماً از آلومینیوم ساخته شده است، نوعی دیگر از پروفیل ها وجود دارد که از یک لایه آلومینیوم کشیده شده بر روی چب تشکیل می شوند. این نوع پنجره ها، نمای چوبی زیبایی را در داخل ساختمان ایجاد کرده و در خارج از ساختمان با استفاده از پوشش آلومینیوم، به نفوذناپذیری در برابر هوا و دوام پنجره کمک می کنند. از این رو، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

همچنین انواع مختلفی از بازشو ها برای پنجره های آلومینیومی وجود دارد که شامل باز شوها یک طرفه، دو طرفه، چرخشی و ریلی، ثابت، سایبانی و … می شود. قیمت پنجره های آلومینیومی با بازشوهای مختلف، متفاوت می باشد.

از طرف دیگر شکل و اندازه در و پنجره های آلومینیومی نیز بسته به نظر مشتری قابل تغییر است. رایچ ترین شکل برای پنجره ها، مستطیلی، مربعی و به ندرت منحنی می باشد.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر انتخاب پنجره های آلومینیومی ، پرداخت و رنگ آن ها می باشد. انتخاب رنگ در این پروفیل ها بسیار متنوع است. دو نوع پرداخت رایج در پروفیل های آلومینیومی، پرداخت های برونزی و آلومینیومی میباشد. ارزان ترین پنجره آلومینومی اغلب عایق بندی مناسبی برای انرژی و حرارت ندارند. در مقابل پنجره های دوجداره و سه جداره آلومینیومی، می توانند عایق مناسب تری برای هوا و حرارت و صوت بوده و در مقابل هزینه گران تری دارند.

آخرین عامل تاثیر گذار بر انتخاب پنجره های آلومینیوم –که مهمترین عامل نیز است- اندازه پنجره می باشد. پنجره های آلومینیومی در ابعاد مختلفی ساخته می شوند که برای تهیه بهترین پنجره آلومینیوم با اندازه مناسب، می توانید با شرکت درب و پنجره دوجداره چهلستون تماس حاصل فرمایید.

 

 

قیمت پنجره دوجداره upvc – شرکت چهلستون

قیمت پنجره دوجداره upvc را نمی توان بدون دانستن ابعاد پنجره و تعداد بازشو های آن بطور دقیق محاسبه کرد چرا که قیمت پنجره دوجداره به میزان پروفیل مصرفی بر اساس متر طول و مقدار شیشه دو جداره بر اساس متر مریع و تعداد بازشوها و یراق آلات آن بستگی دارد. در این مقاله به بررسی محاسبه قیمت انواع پنجره دو جداره با ابعاد مختلف می پردازیم و نحوه محاسبه قیمت و عوامل تاثیر گذار در آن را شرح می دهیم.

ابعاد پنجره بر اساس میلیمتر گزارش شود.

upvc12352

نوع فریم پروفیل مصرفی که ممکن است بازسازی یا نوسازی باشد مشخص شود. زیرا فریم پروفیل مصرفی برای تعویض یک پنجره که قبلا از نوع آلومینیوم ،آهن و یا هر جنس دیگری بوده با فریم پروفیل مصرفی برای ساخت پنجره برای ساختمانی که در حال ساخت می باشد، متفاوت است که در اصطلاح پروفیل مصرفی تعویضی را فریم بازسازی و فریم پروفیل نوع دوم را فریم نوسازی می گویند.

ممکن است تعدادی از فروشندگان پنجره دو جداره یو پی وی سی قیمت این محصول را بر اساس متر مربع معرفی نمایند. در صورتی که این امر کاملا یک سفسطه و مغلطه قیمت است و هدف ارائه یک قیمت مبهم است که بتوانند در فرآیند کاری آن را تغییر داده و محصول را با قیمت دلخواه ارائه نمایند و در نهایت مشتری نباید قیمت پنجره های ثابت را که فاقد هر گونه یرآق و بازشویی است را هم قیمت پنجره های متحرک پرداخت نماید و این مطلب کاملا قیمت را بالاتر برده و به زیان مشتری خواهد بود.

چرا قیمت پنجره دو جداره را نمی توان متر مربعی ارائه کرد؟

در جواب پرسش فوق باید گفت که شما دو عدد پنجره یو پی وی سی را در نظر بگیرید که یکی از آنها پنجره تک لنگه ثابت است و دارای ابعاد ۱ متر در ۱ متر است و دارای متر طول پروفیل مصرفی ۴ متر طول بوده و فاقد بازشو، لولا و یراق آلات است و در طرف دیگر ما پنجره ای در ابعاد ۱ متر در ۱ متر داریم که دارای دو لنگه بازشو و چهار لولا و دو ست یراق آلات دو حالته می باشد. نتیجه در مورد اول متریال مصرفی صرفا ۴ متر پروفیل و ۱ متر مربع شیشه بوده و در مورد دوم حدود ۱۱ متر طول پروفیل، ۲ عدد دستگیره، دو ست یراق دو حالته و ۴ عدد لولا. حال خود قضاوت کنید آیا ۱ متر مربع این محصول در این دو نوع می تواند هم قیمت باشد؟!
لذا قیمت پنجره دو جداره upvc صرفا با محاسبه نوع بازشو، تعداد بازشو، نوع یراق آلات می تواند محاسبه گردد. چرا که در این صورت محاسبه قیمت متر مربعی همیشه قیمت بالاتر محاسبه می گردد و این قضیه کاملا به ضرر مشتری می باشد . لذا مشتریان بایستی آگاه باشند که برای پنجره های ثابت خود که نه یراقی دارند و نه بازشویی، نباید قیمت بالاتری پرداخت نمایند.

 

تاثیر طراحی در قیمت پنجره upvc

 

tarahi

طراحی در پنجره های دو جداره یو پی وی سی مهم است و بهتر است در انتخاب طرح قاب ها و بازشوها دقت بیشتری کرد، چرا که پنجره های یو پی وی سی در قابهای ثابت و متحرک ( بازشوها) دارای قیمت های متفاوتی هستند و می شود با دقت در طراحی و در نظر گرفتن کاربرد هر پنجره از صرف هزینه های اضافی در قاب هایی که ما نیاز به بازشوی آنها نداریم، جلوگیری کرد و همچنین نمایی استاندارد و صحیح به پنجره ها بخشید. از طرفی نیز در قاب هایی که ما نیاز به بازشوی ضروری داریم، می توانیم با قرار دادن بازشو کاربری مورد نیاز را تامین نماییم . چرا که عدم دقت در طراحی اولیه، موجب صرف هزینه های مجدد می شود . یکی دیگر از مواردی که در طراحی اولیه مهم است و بایستی در نظر گرفته شود، توجه به حریم بازشوی هر قاب می باشد تا با طراحی صحیح در عرض و ارتفاع، حریم پنجره تداخلی با پیرامون خود اعم از پرده، شیرهای سینک آشپزخانه و دیگر موانع احتمالی نداشته باشد تا ما دچار هزینه های ترمیمی و تغییرات آتی نگردیم.

 

استفاده از یراق آلات غیر استاندارد برای کم کردن قیمت پنجره های دو جداره upvc

 

yaragh

یکی دیگر از مواردی که در مقایسه قیمت دو محصول بایستی در نظرگرفت، یراق آلات پنجره ها می باشد. چرا که برخی از تولید کنندگان برای آنکه قیمت برآورد پنجره دو جداره یوپی وی سی را پایین جلوه دهند، از یراق آلات متفرقه و غیر استاندارد استفاده می نمایند و این ضربه ی زیادی به کیفیت محصول خواهد زد. زیرا یراق آلات در پنجره یو پی وی سی صرفا در لولاها و دستگیره ها خلاصه نمی شود بلکه بصورت کمربندی دور تمامی قاب را احاطه کرده تا بالاترین کیفیت بسته شدن را داشته باشد و اگر از محصولات متفرقه استفاده گردد، نه تنها کیفیت لازم را به هیچ وجه تامین نمی نماید، بلکه در کوتاهترین زمان کل قاب را نیز دچار مشکل کرده و ما را دچار صرف هزینه های مجدد می

نماید. لذا از بکارگیری یراق آلات متفرقه جدا خودداری کنید.

 

 

شیشه های دو جداره استاندارد و تاثیر آن در قیمت پنجره upvc

یکی دیگر از عواملی که در قیمت پنجره شاید تاثیر اندکی داشته باشد، عدم استفاده از شیشه های دو جداره استاندارد پنجره دو جداره یو پی وی سی می باشد. این شیشه ها بطور استاندارد بایستی دارای اسپیسر و کیفیت مرغوبی باشند و بصورت مکانیزه تولیدگردد تا خطای انسانی موجب کاهش کیفیت در آن نشود. البته قیمت شیشه های دو جداره مرغوب تاثیر زیادی در هزینه های کل محصول ندارد ولی لزوم استفاده از استاندارد بالا بسیار مهم می باشد، این شیشه ها بایستی دارای گاز استاندارد آرگون میانی بوده و خود شیشه ها نیز از شفافیت بالایی برخوردار باشند. چرا که شیشه های نا مرغوب دارای موج سطحی و خم جانبی می باشند که این امر موجب می گردد تا شفافیت پنجره کم شده و ما تصویر را با موج های درهم آمیخته داشته باشیم و از طرفی گاز آرگون یکی از اصلی ترین عامل عایق سازی پنجره های دو جداره upvc می باشد. لذا در انتخاب محصول و تولید کننده بایستی به این موارد توجه کرد تا از قابلیت کامل محصول بهره مند شویم و از انتخاب شرکت تولیدکننده ای که با استفاده از متریال شیشه نامرغوب، محصولی فاقدکیفیت ارائه می دهد، پرهیز کنیم.