خصوصیات پنجره دوجداره upvc
22
مرداد

مقالات تخصصی پروفیل UPVC

چگونه می‌توانیم یک پروفیل با کیفیت و مرغوب انتخاب کنیم؟

مشخصات کیفیت پروفیل دوجداره:

وزن پروفیل دوجداره UPVC

اولین مشخصه کیفیت پروفیل دوجداره upvc وزن پروفیل در هر متر طول است که این وزن نشانه ضخامت لایه‌های بیشتر در پروفیل است و هر اندازه این ضخامت بیشتر باشد استقامت و عمیق بودن پروفیل هم بیشتر خواهد شد.

کانال‌های پروفیل دوجداره UPVC

دومین عامل در عایق بودن و استقامت پروفیل، کانال‌های پروفیل است. هر چه تعداد این کانال‌ها بیشتر باشد  استقامت و عایق‌ بودن پروفیل افزایش می‌یابد.

سطح پروفیل دوجداره UPVC

یکی دیگر از مشخصه‌های کیفیت پروفیل، سطح آن است. سطح صاف و بدون خط و خش یکی از نشانه‌های پروفیل با کیفیت است قالب‌های اکسترودر  نامناسب می‌توانند باعث ایجاد ناصافی بر روی پروفیل‌ها شوند.

عایق‌بندی و لاستیک‌های پروفیل دوجداره UPVC

لاستیک به نوعی عایق‌بندی پروفیل محسوب می‌شود. لاستیک‌ها یا در زمان ساخت پروفیل روی آن نصب می‌شود و غیر قابل تعویض است و یا بعد از ساخت پنجره که در این حالت آنها قابل تعویض هستند. استفاده از لاستیک‌هایی که در محل کارخانه ساخت در و پنجره بر روی پروفیل‌ها بصورت دستی نصب می‌شوند یکی دیگر از موارد بسیار مهم در انتخاب برند پروفیل است. همچنین استفاده از لاستیک ای‌پی‌دی‌ام (EPDM) که از ارتجاع بالایی نیز برخوردار است نیز اهمیت دارد.

دارا بودن استانداردهای جهانی و ضمانتنامه:

یکی دیگر از شاخص‌های پروفیل با کیفیت دارا بودن استانداردهای جهانی به ویژه استاندارد رال آلمان است. همچنین داشتن ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه برای پروفیل یکی دیگر از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

چرا باید در پروفیل upvc  از گالوانیزه استفاده کنیم؟

استفاده از گالوانیزه برای استحکام بخشی و همچنین تحمل بارهای دینامیکی و استاتیکی وارد شده (شامل بارهای خارج و بارهای مستقیم) به پنجره از الزامات غیر قابل انکار سیستم پنجره‌های دوجداره است و این ادعا که می‌توان برای پروفیلی خاص از گالوانیزه استفاده نکرد، بی‌پایه و اساس بوده و هیچ پشتوانه فنی علمی و یا استانداردی ندارد و در هیچ یک از استانداردهای تدوین شده چه در ایران و چه در سایر کشورها چنین موضوعی وجود ندارد.

پروفیل‌های آهنی، چوبی، آلومینیومی و upvc هرکدام میزان انقباض و انبساط متفاوتی دارند.  که این میزان در پروفیل‌های upvc ، چهار میلیمتر در هر متر طول است. نصب پروفیل‌های گالوانیزه در پروفیل‌های upvc باعث می‌شود استقامت پروفیل افزایش یافته و میزان اقباض و انبساط پروفیل به حداقل برسد. البته استفاده از پروفیل گالوانیزه الزاماتی دارد که شامل:

استفاده حداقل ضخامت یک و نیم میلیمتری گالوانیزه برای جلوگیری از خم شدن، تغییر حالت و جلوگیری از انقباض و انبساط پروفیل، امری الزامیست.

این گالوانیزه می‌بایست بصورت کیپ و با حداقل بادخور داخل پروفیل upvc  نصب شود تا بتوان انقباض و انبساط را به حداقل رساند.

در صورتیکه از گالوانیزه استاندارد داخل پروفیل استفاده نشود، پروفیل تغییر حالت خواهد داد و لنگه بازشو نمی‌تواند وزن شیشه را تحمل کند و باعث افت لنگه خواهد شد و در نتیجه پنجره از تنظیم خارج می‌شود. بنابراین دقت داشته باشید پس از انتخاب یک پروفیل با کیفیت، استفاده از گالوانیزه را در اولویت بعدی خود قرار دهید.

استفاده از لاستیک (گسگت) استاندارد چه تاثیری در کیفیت پنجره‌های دو جداره داراست:

پروفیل‌های upvc  به دو صورت تولید می‌شود: پروفیل‌های بدون گسگت و پروفیل‌های گسگت سر خود.

در پروفیل‌های گسگت سر خود، لاستیک در زمان تولید پروفیل توسط دستگاه بر روی پروفیل نصب می‌شود و در پروفیل‌های بدون گسگت، لاستیک‌ها در زمان ساخت پنجره روی آن نصب می‌شوند.

در پنجره‌هایی که از پروفیل‌های لاستیک سر خود استفاده می‌شود پس از مدت کوتاهی به دلیل بی‌کیفیت بودن و استهلاک گسگت‌ها، لاستیک له می‌شود و قادر به وکیوم کردن پنجره نخواهد بود بنابراین عایق‌بندی پنجره برای ورود صدا و گرد و خاک، کاهش پیدا خواهد کرد و از آنجایی که لاستیک قابل تعویض نیست امکان تعمیر، وجود نخواهد داشت. ولی در پنجره‌هایی که لاستیک، پس از ساخت روی آن نصب می‌شود حتی اگر از لاستیک با‌کیفیت استفاده نشود پس از گذر زمان به راحتی می‌توان لاستیک با کیفیتی را جایگزین کرد.

بنابراین در انتخاب پروفیل‌ها باید به نوع نصب لاستیک‌ها هم دقت شود همچنین جنس لاستیک، لاستیک‌های  ای‌پی‌دی‌ام (EPDM)  که دارای چگالی بیشتری هستند و در برابر فرسایش مقاومت دارند و انتقال دما را کاهش می‌دهند نکته دیگری است که در انتخاب پنجره مناسب می‌تواند به شما کمک کند.

 استفاده از پیچ‌های استاندارد چه اهمیتی در ساخت و نصب پنجره دارد

پیچ نگهدارنده اصلی گالوانیزه، یراق‌آلات و پنجره به محل نصب است به همین خاطر استفاده از پیچ‌های استاندارد فولادی آبکاری شده بسیار مهم است.

یکی از الزامات اساسی در ساخت و نصب در و پنجره  UPVC استفاده از پیچ به تعداد کافی است. در استانداردهای جهانی نصب گالوانیزه به پروفیل UPVC فاصله بین هر پیچ را ۴۰ سانتیمتر و در زمان نصب پنجره‌‌ها به فریم انتظار فاصله بین پیچ‌ها را ۷۰ سانتیمتر لحاظ کرده که رعایت آنها بسیار مهم است. تعداد کافی و فاصله پیچ‌های گالوانیزه به پروفیل باعث جلوگیری از انقباض و انبساط پروفیل UPVC می‌شود.

اهمیت پنجره‌های دو جداره  UPVC

نقش پنجره‌های نوین UPVC در کاهش گرمایش زمین:

پدیده گرم شدن کره زمین، مشکل بزرگی است که در حال حاضر نگرانی‌های زیادی را به وجود آورده است. اگرچه در طول حیات این سیاره، آب و هوا به دفعات تغییر پیدا کرده اما پیش بینی شده که سال های نیمه دوم قرن حاضر گرم‌ترین سال های پانصد سال اخیر خواهد بود و در سال ۲۱۰۰ به علت گرمایش فوق العاده، کره زمین؛ خشکسالی شدید، گرمای سوزان، فوران های آتشفشانی، زمین لرزه‌ها و طوفان‌های سهمناکی را تجربه خواهد کرد. با شدت یافتن این پدیده، جنگل ها و مراتع طبیعی فراوانی بر اثر آتش سوزی از بین خواهند رفت. سطح آب دریا به دلیل ذوب شدن سریع و دور از انتظار یخچال‌های قطبی، بین ۱ تا ۲ متر بالا آمده و بسیاری از شهرهای ساحلی و جزایر برای همیشه به زیر آب فرو خواهند رفت.

همچنین گفته شده که تا سال ۲۰۵۰ بیش از یک میلیون گونه از موجودات زنده اعم از گیاهان و جانوران ناپدید شده و تقریبا از هر ده گونه، یکی از آنها منقرض خواهد شد. حتی به عقیده محققان، در قرن آینده بخش‌هایی از کره زمین به دلیل گرمای بیش از حد غیر قابل سکونت خواهد شد.

گرمایش زمین، جدی‌ترین شکل تغییرات آب و هوایی است که دنیا تاکنون به خود دیده است. . بر اساس تحقیقات محققان مؤسسه تکنولوژی ماساچوست MIT، از دهه ۱۹۷۰ شدت و طول مدت تندبادها و گردبادها افزایش بی سابقه ای داشته است. و این موضوع به خاطر افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای است که منجر به افزایش میانگین درجه حرارت زمین شده و به همین دلیل میزان بارش برف کاهش یافته است. در کل می‌توان گفت که تمامی ساکنان کره زمین از تاثیرات منفی ناشی از گرمایش جهانی متضرر شده‌اند.

اما دلایل این گرمایش چیست؟

بخشی از انرژی خورشید که پس از برخورد با سطح زمین به فضا پراکنده می‌شود، توسط مولکول‌های گازهای گلخانه ای (بخار آب، دی اکسید کربن، متان، اوزون و …) به سرعت جذب می‌شود که همین امر سبب افزایش انرژی این مولکول‌ها و جنبش آنها می‌شود. از طرفی به دلیل غلظت گازها به علت عوامل طبیعی (فعالیت‌های خورشیدی یا آتشفشانی) و عوامل انسانی ( تولید گازهای گلخانه‌ای)، حرارت تولید شده نمی‌تواند از جو زمین خارج شود و در نتیجه دمای کل نواحی زمین افزایش می‌یابد، گویی که دور تا دور زمین توسط پتویی احاطه شده است.

حال این سوال مطرح می‌شود که چگونه می‌توانیم در جلوگیری از گرم شدن کره زمین مشارکت کنیم؟

یکی از عوامل مهمی که در گرمایش زمین و به دنبال آن افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای موثر است، استفاده نادرست و گسترده از انرژی گرمایی است. به عنوان مثال در بیشتر کشورهای صنعتی حدود ۳۵ درصد از کل انرژی مصرفی در بخش ساختمان‌های مسکونی و تجاری به کار می‌رود و بیش از نیمی از این مقدار صرف گرمایش و سرمایش ساختمان در فصول گوناگون می‌شود که می‌بایست این میزان مصرف انرژی به حداقل رسانیده شود. یکی از روش‌های موثر در این زمینه، استفاده از عایق دمایی در ساختمان‌هاست. بدون شک، پنجره‌های عایق ( پنجره های UPVC) به علت میزان ظرفیت گرمایی و مقاومتی که در برابر انتقال گرما و سرما دارند، در کاهش بار حرارتی و برودتی و در نتیجه عدم نیاز به استفاده بیشتر از سوخت‌های فسیلی در ساختمان‌ها نقش عمده ای را ایفا می‌کند.

پنجره‌ها مهم‌ترین عوامل مصرف انرژی در ساختمان‌ها هستند، چرا که بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از حرارت داخل ساختمان از طریق در و پنجره‌های نامناسب اتلاف می‌شود. در مقایسه با دیوار، عموما دمایی که توسط یک پنجره منتقل می‌شود، بسیار بیشتر است. بنابراین، پنجره سنتی به منزله حفره‌ای در دیوار است و انتقال دما توسط این نوع پنجره حدود ۱۰ برابر یک دیوار بتنی معمولی است. علاوه بر این، فریم‌ها نیز که بخش عمده‌‌ای از پنجره را تشکیل داده‌اند سهم بسزایی در انتقال دما دارند.

در ساختار پروفیل های UPVC حفره‌هایی وجود دارد که باعث کاهش هدایت حرارت می‌شود. این پنجره‌ها عایق بسیار مناسبی برای سرما و گرما هستند که با استفاده از آنها، غیر از جلوگیری از انتشار دی اکسید کربن، تا ۴۰ درصد از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد شد.

در کشورهای جهان سوم، پنجره‌ها اغلب دارای شیشه‌های معمولی با فریم‌های چوبی یا فلزی است. این موضوع که به ظاهر کم اهمیت به نظر می‌رسد، باعث هدر رفتن مقدار زیادی از انرژی گرمایی می‌شود. اگر پنجره‌ها در ابعاد استاندارد، با فریم‌های استاندارد و شیشه‌های دوجداره ساخته شوند، قطعا اتلاف انرژی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. برای کاهش تبادل حرارتی از طریق پنجره، استفاده از پنجره‌های با پروفیل‌های UPVC که ضریب انتقال حرارتی بسیار پایینی دارند و در آنها نوارهای عایق‌بندی لاستیکی به شکل استاندارد در فضای مابین قسمت‌های بازشو و چارچوب ثابت پنجره‌ها موجود است، توصیه می‌شود. چنانچه فریم‌های استاندارد UPVC با یراق آلات مناسبی نیز به کار برده شوند، از اتلاف حرارت بیشتری جلوگیری خواهد شد. پنجره های نوین UPVC هم آسایش حرارتی را تامین می‌کنند و هم با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع، محیطی آرام و زیبا را در داخل خانه فراهم می‌آورند.

اکنون می‌بینید که چگونه با رعایت اصول اولیه استاندارد در ساخت خانه‌ها، از جمله نصب پنجره‌های UPVC (چه در ساخت خانه های جدید و چه در جایگزینی پنجره های قدیمی) می‌توانیم خودمان انرژی را مدیریت کرده و در جلوگیری از مصرف بی‌رویه انرژی و در نتیجه پیشگیری از گرم شدن روز افزون کره زمین و خطرات ناشی از آن سهیم باشیم.

نقش پنجره های UPVC در کاهش گرمایش جهانی

پدیده گرم شدن کره زمین، مشکل بزرگی است که در حال حاضر نگرانی های زیادی را به وجود آورده است. اگرچه در طول حیات این سیاره، آب و هوا به دفعات تغییر پیدا کرده اما پیش بینی شده که سال های نیمه دوم قرن حاضر گرم ترین سال های پانصد سال اخیر خواهد بود و در سال ۲۱۰۰ به علت گرمایش فوق العاده، کره زمین؛ خشکسالی شدید، گرمای سوزان، فوران های آتشفشانی، زمین لرزه ها و طوفان های سهمناکی را تجربه خواهد نمود. با شدت یافتن این پدیده، جنگل ها و مراتع طبیعی فراوانی بر اثر آتش سوزی از بین خواهند رفت. سطح آب دریا به دلیل ذوب شدن سریع و دور از انتظار یخچال های قطبی، بین ۱ تا ۲ متر بالا آمده و بسیاری از شهرهای ساحلی و جزایر برای همیشه به زیر آب فرو خواهند رفت.

همچنین گفته شده که تا سال ۲۰۵۰ بیش از یک میلیون گونه از موجودات زنده اعم از گیاهان و جانوران ناپدید شده و تقریبا از هر ده گونه، یکی از آنها منقرض خواهد شد. حتی به عقیده محققان، در قرن آینده بخش هایی از کره زمین به دلیل گرمای بیش از حد غیر قابل سکونت خواهد شد.

گرمایش زمین، جدی ترین شکل تغییرات آب و هوایی است که دنیا تاکنون به خود دیده است. طبق اطلاعات ناسا NASA)) زمین، گرم ترین دوران خود را در دهه اخیر تجربه نموده و سال ۲۰۰۵ گرم ترین سال این دهه بوده است. بر اساس تحقیقات محققان مؤسسه تکنولوژی ماساچوست MIT، از دهه ۱۹۷۰ شدت و طول مدت تندبادها و گردبادها افزایش بی سابقه ای داشته است. و این موضوع به خاطر افزایش انتشار گازهای گلخانه ای است که منجر به افزایش میانگین درجه حرارت زمین شده و به همین دلیل میزان بارش برف کاهش یافته است. در کل می توان گفت که تمامی ساکنان کره زمین از تاثیرات منفی ناشی از گرمایش جهانی متضرر شده اند.

در نمودار فوق، روند افزایش دمای زمین در طول یک قرن اخیر به تصویر کشیده شده است. این گونه اطلاعات به ما کمک می کنند تا ببینیم که به تدریج چه بر سر محیط زیست می آوریم، همچنین کسانی که در قبال گرمایش جهانی بی تفاوت هستند را متقاعد سازیم که طبق آمارهای موجود، این پدیده به شدت رو به افزایش است.

اما دلایل این گرمایش چیست؟

بخشی از انرژی خورشید که پس از برخورد با سطح زمین به فضا پراکنده می شود، توسط مولکول های گازهای گلخانه ای (بخار آب، دی اکسید کربن، متان، اوزون و …) به سرعت جذب می شود که همین امر سبب افزایش انرژی این مولکول ها و جنبش آنها می شود. از طرفی به دلیل غلظت گازها به علت عوامل طبیعی (فعالیت های خورشیدی یا آتشفشانی) و عوامل انسانی ( تولید گازهای گلخانه ای)، حرارت تولید شده نمی تواند از جو زمین خارج شود و در نتیجه دمای کل نواحی زمین افزایش می یابد، گویی که دور تا دور زمین توسط پتویی احاطه شده است.

حال این سوال مطرح می شود که “چگونه می توانیم در جلوگیری از گرم شدن کره زمین مشارکت نماییم؟”

یکی از عوامل مهمی که در گرمایش زمین و به دنبال آن افزایش انتشار گازهای گلخانه ای موثر است، استفاده نادرست و گسترده از انرژی گرمایی است. به عنوان مثال در بیشتر کشورهای صنعتی حدود ۳۵ درصد از کل انرژی مصرفی در بخش ساختمان های مسکونی و تجاری به کار می رود و بیش از نیمی از این مقدار صرف گرمایش و سرمایش ساختمان در فصول گوناگون می شود که می بایست این میزان مصرف انرژی به حداقل رسانیده شود. یکی از روش های موثر در این زمینه، استفاده از عایق دمایی در ساختمان هاست. بدون شک، پنجره های عایق ( پنجره های نوین UPVC ) به علت میزان ظرفیت گرمایی و مقاومتی که در برابر انتقال گرما و سرما دارند، در کاهش بار حرارتی و برودتی و در نتیجه عدم نیاز به استفاده بیشتر از سوخت های فسیلی در ساختمان ها نقش عمده ای را ایفا می نمایند.

نقش پنجره های نوین UPVC در کاهش گرمایش زمین

پنجره ها مهم ترین عوامل مصرف انرژی در ساختمان ها هستند، چرا که بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از حرارت داخل ساختمان از طریق در و پنجره های نامناسب اتلاف می شود. در مقایسه با دیوار، عموما دمایی که توسط یک پنجره منتقل می شود، بسیار بیشتر است. بنابراین، پنجره سنتی به منزله حفره ای در دیوار است و انتقال دما توسط این نوع پنجره حدود ۱۰ برابر یک دیوار بتنی معمولی است. علاوه بر این، فریم ها نیز که بخش عمده ای از پنجره را تشکیل داده اند سهم بسزایی در انتقال دما دارند.

در ساختار پروفیل های UPVC حفره هایی وجود دارد که باعث کاهش هدایت حرارت می شوند. این پنجره ها عایق بسیار مناسبی برای سرما و گرما هستند که با استفاده از آنها، غیر از جلوگیری از انتشار دی اکسید کربن، تا ۴۰ درصد از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد شد.

در کشورهای جهان سوم، پنجره ها اغلب دارای شیشه های معمولی با فریم های چوبی یا فلزی می باشند. این موضوع که به ظاهر کم اهمیت به نظر می رسد، باعث هدر رفتن مقدار زیادی از انرژی گرمایی می شود. اگر پنجره ها در ابعاد استاندارد، با فریم های استاندارد و شیشه های دوجداره ساخته شوند، قطعا اتلاف انرژی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. برای کاهش تبادل حرارتی از طریق پنجره، استفاده از پنجره های نوین با پروفیل های UPVC که ضریب انتقال حرارتی بسیار پایینی دارند و در آنها نوارهای عایق بندی لاستیکی به شکل استاندارد در فضای مابین قسمت های بازشو و چارچوب ثابت پنجره ها موجود می باشد، توصیه می شود. چنانچه فریم های استاندارد UPVC با یراق آلات مناسبی نیز به کار برده شوند، از اتلاف حرارت بیشتری جلوگیری می کنند. پنجره های نوین UPVC هم آسایش حرارتی را تامین می کنند و هم با رنگ ها و طرح های متنوع، محیطی آرام و زیبا را در داخل خانه فراهم می آورند.

اکنون می بینید که چگونه با رعایت اصول اولیه استاندارد در ساخت خانه ها، از جمله نصب پنجره های نوین UPVC (چه در ساخت خانه های جدید و چه در جایگزینی پنجره های قدیمی) می توانیم خودمان انرژی را مدیریت نموده و در جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی و در نتیجه پیشگیری از گرم شدن روز افزون کره زمین و خطرات ناشی از آن سهیم باشیم.

 • تفاوت فریم تعویض پنجره و ساختمانی نوساز در چیست؟

فریم‌های تعویض پنجره، قاب بازسازی و فریم‌های ساختمانی، قاب معمولی یا فریم معمولی نام دارد. در تعویض پنجره‌های قدیمی با توجه به اینکه عملیات بدون تخریب انجام می‌شود، فریم قبلی پنجره باقی می‌ماند و فریم جدید روی آن نصب می شود. فریم بازسازی یک لبه اضافه دارد که باعث کاور کردن فریم قبلی می‌شود و در نتیجه فریم قبلی از داخل ساختمان دیده نمی‌شود ولی فریم‌های معمولی هیچ گونه لبه‌ای ندارد.

 • تفاوت لنگه بازشو در و پنجره‌ای چیست؟

لنگه بازشو در و پنجره با توجه به ابعاد لنگه بازشو مشخص می‌شود. در لنگه‌های بازشو با ارتفاع بالاتر از ۱۷۰ سانتی‌متر و عرض بیشتر از ۹۰ سانتی متر بهتر است از پروفیل در استفاده شود. پروفیل پنجره پهنای ۶ سانتی‌متر و  پروفیل در پهنای ۹ سانتی‌متر  دارد و گالوانیزه داخل آن نیز بزرگتر است و به همین دلیل در ارتفاع و عرض‌های بزرگتر، پروفیل‌های مخصوص در، به دلیل عدم افتادگی لنگه پیشنهاد می‌شود.

 • کدام برند پروفیل بهتر است و کدام را انتخاب کنیم؟

چندین عامل عمده شامل وزن پروفیل در هر متر طول و ضخامت گالوانیزه و همچنین جنس لاستیک‌های درزگیر باعث تفاوت در کیفیت پروفیل‌هاست. (اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت مطالعه کنید)

 • چه پنجره‌ای عایق صوتی و حرارتی بهتری ایجاد می‌کند؟

پنجره‌هایی که با استفاده از پروفیل با لاستیک و گالوانیزه استاندارد و همچنین یراق‌آلات با کیفیت مناسب و شیشه‌های تولید شده صنعتی ساخته شده باشد، می‌تواند عایق بندی لازم را فراهم کند.

 • چه نوع پنجره‌ای می‌تواند بازشو بزرگتری داشته باشد؟

در پنجره‌های تک حالته و دو حالته نهایت عرض بازشو ۱۱۰ سانتی‌متر و در پنجره‌های کشویی و فولکس واگنی upvc نهایتا ۱۵۰ سانتی متر و در پنجره‌های آلومینیومی کشویی دوریل تا ۳ متر و سه ریل تا ۶ متر می‌توان دهانه ورودی مفید داشته باشیم.

 • برای در و پنجره‌های سونا خشک و بخار از چه جنسی استفاده کنیم؟

برای در و پنجره‌های سونا خشک باید از جنس چوب استفاده کرد ولی برای در و پنجره‌های سونا بخار می‌توان از پروفیل upvc و آلومینیومی هم استفاده کرد.

 • نحوه رگلاژ پنجره‌های upvc و آلومینیومی چگونه است؟

اگر نصب شیشه در و پنجره‌ها صحیح باشد و از لولای رگلاژی استفاده شده باشد، می‌توان با استفاده از آچار آلن نقاط مختلف لولا (بالا و پایین و حتی قفل جلو) را رگلاژ کرد.

 • برای پوشاندن جلو بالکن از چه نوع پنجره ای استفاده کنیم؟

برای این منظور می توان با پنجره آلومینیوم و upvc و به دو صورت لولایی و کشویی جلو بالکن را پوشاند ولی بهترین روش برای اینکه نمای ساختمان حفظ شود، استفاده از جلو بالکن‌های تمام شیشه بنام جام وال هست (که اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه مربوطه مطالعه نمایید).

 • فرق بین پنجره‌های upvc و آلومینیومی در چیست؟

اگر از دو پنجره با کیفیت بالا صحبت کنیم، پنجره های upvc از عایق‌بندی بالا و پنجره‌های آلومینیومی از زیبایی و تنوع بیشتری برخوردارند. به همین دلیل می‌توان برای نمای ساختمان از پنجره آلومینیومی و برای قسمت پاسیو و پشت ساختمان از پنجره های upvc استفاده کرد.

 • تفاوت قیمت پنجره‌های آلومینیومی نرمال و ترمال بریک و upvc چقدر است؟

با در نظر گرفتن یک شکل مشابه، پنجره‌های upvc با پروفیل ویستابست و پنجره‌های آلومینیومی نرمال تولید داخلی حدودا هم قیمت و پنجره‌های ترمال بریک آلومینیومی حدودا ۵۰ درصد گرانتر است.

 • آیا تعویض پنجره‌ها تخریب دارد؟

در تعویض پنجره‌ها فقط قید‌های داخلی پنجره‌ها بریده می‌شود و فریم داخل دیوار باقی می‌ماند. به همین دلیل خسارتی به منزل وارد نمی‌شود. در بعضی مواقع تنها ترک‌های بسیار کمی در کنار فریم‌های آهنی قدیمی بوجود می‌آید.

 • زمان تحویل پنجره‌ها چقدر است؟

در تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های upvc زمان تحویل ۷ الی ۱۰ روز و زمان تحویل پنجره‌های نوساز ۱۰ الی ۲۰ روز است.

زمان تحویل پنجره‌های آلومینیومی نیز ۶۰ روزه است بجز رنگ سفید که زمان تحویل کمتری دارد.

 • نصب پنجره‌ها در پروژه‌های تعویض پنجره تا چه حد زمان می‌برد ؟

برای تعویض و نصب پنجره با تعداد حدودی ۷ عدد، فقط یکروز زمان نیاز دارد.

 • چه نوع بازشویی عایق بندی بیشتری دارد؟

برای عایق‌بندی بهتر است از بازشو کشویی استفاده نشود. در پنجره‌های لولایی، بازشو دو حالته و در پنجره‌های کشویی، مدل فولکس واگنی عایق بندی بهتری دارند.

 • نقش تزریق فوم پلی اورتان در عایق بندی چقدر است؟

تزریق فوم پلی اورتان باعث عایق بندی بیشتر پنجره و استحکام آن می‌شود،  زیرا با گذشت زمان فاصله بین فریم پنجره و دیوار که بتونه کاری و چسب‌گیری شده باز می شود و از عایق بندی پنجره کاسته می شود.

چرا پنجره‌های upvc بعد از مدتی دچار افتادگی می شوند؟

پروفیل‌هایی با وزن پایین و مخصوصا پروفیل‌هایی که گالوانیزه داخلی آنها استاندارد نباشد به دلیل سنگینی وزن شیشه و همینطور پنجره‌هایی که در زمان نصب به صورت استاندارد نصب نشده باشند به مرور زمان دچار افتادگی می‌شوند.