5 نکته قابل توجه در انتخاب جنس پنجره
20
مهر

۵ نکته قابل توجه در انتخاب جنس پنجره

۵ نکته قابل توجه در انتخاب جنس پنجره  صرف نظر از این که می‌‌خواهید پنجره قدیمی‌‌تان را جایگزین کنید یا قصد انجام پروژه ساختمانی جدیدی را دارید، تصمیم‌‌گیری در مورد اینکه کدام جنس پنجره برای فضای شما مناسب است ساده نیست. باید انواع پنجره‌‌ها را از نظر عملکرد، طراحی و مقرون به صرفه بودن ارزیابی کنید.

در ادامه برخی از رایج‌‌ترین مصالح ساخت پنجره(چوب، فایبرگلاس و وینیل) را بررسی می‌‌کنیم و نکات کلیدی در باره هر جنس را ارائه می‌‌دهیم تا بتوانید ماده مناسب خود را پیدا کنید.

5 نکته قابل توجه در انتخاب جنس پنجرهپنجره‌‌های چوبی

پنجره‌‌های چوبی جلوه طبیعی تری به فضای شما می‌‌بخشد. می‌‌توانید فریم‌‌های چوبی را متناسب با دکوراسیون خانه خود رنگ‌‌آمیزی کنید یا اینکه آنها را طوری رنگ‌‌آمیزی کنید که به فضای شما رنگ بدهند. علاوه بر این، پنجره‌‌های چوبی عایق خوبی هستند و در طول سال به حفظ دمای درون خانه در محدوده مناسب، کمک می‌‌کند.

هنگام انتخاب پنجره‌‌های چوبی، حتماً کیفیت چوب را بررسی کنید و مطمئن شوید که در مقابل آسیب رطوبت و لکه‌‌های ناشی از کپک و سفیدک مقاوم است. رنگ آمیزی یا ضد زنگ زدن به قاب پنجره‌‌های چوبی می‌‌تواند از آنها در برابر رطوبت و حشرات محافظت کند.

پنجره‌‌های چوبی طراحی متنوع تری نسبت به سایر پنجره‌‌ها دارند. هر نوع چوب ویژگی‌‌‌‌های خاص خود را دارد و تنوع رنگ زیادی در رنگ‌‌آمیزی و انتخاب ابزار فلزی (مانند دستگیره) وجود دارد. پنجره‌‌های چوبی می‌‌توانند حس لوکس بودن به ساختمان شما ببخشند و جذابیت آن را افزایش دهند.

5 نکته قابل توجه در انتخاب جنس پنجرهپنجره‌‌های فایبرگلاس

پنجره‌‌های فایبرگلاس نسبت به نمونه‌‌های چوبی خود نیاز به تعمیر و نگه داری کمتری دارند و در عین حال ظاهر باکیفیتی مشابه چوب رنگ شده دارند.

اگر به استحکام و دوام نیاز دارید، پنجره‌‌های فایبر گلاس گزینه مناسبی هستند. آنها برای مقاومت در برابر گرمای شدید و دمای زیر صفر ساخته شده اند.

پنجره‌‌های فایبرگلاس برندهای خوب از رنگی با ماندگاری طولانی و پوشش پودری استفاده می‌‌کنند. این پنجره‌‌ها از قوی‌‌ترین و با دوام‌‌ترین پنجره‌‌های موجود هستند و همچنین اجازه می‌‌دهند نور بیشتری به فضا وارد شود.

پنجره فایبر گلاس راه‌‌حلی عالی برای کسانی است که به دنبال ایجاد تعادل میان جذابیت ظاهری، کیفیت، دوام و بهره‌‌وری انرژی هستند. آسیب دیدن کمتر نسبت به سایر پنجره‌‌های کامپوزیتی در حین نصب، امتیاز دیگری پنجره‌‌های فایبرگلاس، است.

5 نکته قابل توجه در انتخاب جنس پنجرهپنجره‌‌های وینیل (UPVC)

 پنجره‌‌های “UPVC” گزینه‌‌ای مقرون‌‌به‌‌صرفه و کاربردی برای هر فضایی هستند. نیازی به رنگ‌‌آمیزی، زدن ضد‌‌زنگ یا صیقل دادن مجدد ندارند. به همین علت نگهداری پنجره های “UPVC” نسبتاً آسان است.

اگر به‌‌ دنبال صرفه‌‌جویی در هزینه‌‌های انرژی هستید، پنجره‌‌های “UPVC”در بین انواع پنجره‌‌ها از نظر اقتصادی بسیار کارآمد هستند. قاب پنجره‌‌های وینیل مانند چوب عایق خوبی هستند. همچنین به آنها عایق فوم اضافه شده که می‌‌تواند به کاهش اتلاف گرما کمک کند.

پنجره‌‌های وینیل انتخابی عالی برای محیط‌‌های شلوغ و جلوگیری از عبور سر و صدا هستند. قاب‌‌ها، با دوام‌‌اند و مقاومت فوق العاده‌‌ای در برابر ضربه دارند.

پنجره‌‌های “UPVC” گزینه‌‌ای مقرون به صرفه برای بهسازی ساختمان شما هستند.

5 نکته قابل توجه در انتخاب جنس پنجره۵ نکته قابل توجه در انتخاب جنس پنجره

اکنون که برخی از نقاط قوت هر جنس را می‌‌دانید، هنگام تصمیم‌‌گیری درمورد گزینه مناسب برای فضا یا پروژه‌‌تان، باید چند عامل کلیدی را در نظر بگیرید.

  1. ظاهر: به دنبال چه ظاهری در فضای خود هستید؟ پنجره‌‌های چوبی از نظر طراحی متنوع هستند و رنگ‌‌های متنوعی دارند. همچنین مرغوبیت زیادی دارند و می‌‌توانند حس لوکس بودن را به خانه بدهند. پنجره های فایبرگلاس و وینیل فریم‌‌های دو رنگ دارند که دارای فضای داخلی سفید با رنگ‌‌های متنوع در بخش بیرونی است.
  2. نگهداری: آیا شما از انجام کارهای خانه لذت می‌‌برید یا ترجیح می‌‌دهید زمان کمتری را صرف نگهداری و تعمیر کنید؟ مراقبت از پنجره‌‌های وینیل و فایبرگلاس راحت است. این جنس‌‌ها در انواع آب‌‌و‌‌هوا به خوبی تاب می‌‌آورند. اما پنجره‌‌های‌‌ چوبی به نگه داری بیشتری نیاز ‌‌دارند.
  3. قیمت: پنجره‌‌های وینیل قیمت رقابتی و ماندگاری طولانی دارند. پنجره‌‌های فایبرگلاس معمولاً گرانتر از محصولات وینیل هستند. قیمت پنجره‌‌های چوبی متفاوت است اما اغلب گرانتر از وینیل یا فایبرگلاس است.
  4. دوام: پنجره‌‌های فایبرگلاس احتمالا قوی‌‌ترین گزینه موجود است. این پنجره‌‌ها به مقاومت در برابر حرارت شدید و دوام بالا مشهور هستند. پنجره‌‌های وینیل را می‌‌توان با ارسی های بهم‌‌ پیوسته تقویت کرد. پنجره های چوبی برخی شرکت ها دارای گارانتی مادام العمر محدود هستند.
  5. بهره‌‌وری انرژی: پنجره های UPVC از کم مصرف‌‌ترین محصولات هستند. محفظه‌‌های هوای داخل وینیل اتلاف گرما و انتقال صدا را کاهش می‌‌دهد. پنجره‌‌های فایبرگلاس و چوبی نیز از نظر میزان مصرف انرژی بسیار بهینه هستند. شرکت ها شیشه‌‌های متنوعی برای انواع پنجره‌‌ها ارائه می‌‌دهد که به افزایش بهره‌‌وری انرژی کمک می‌‌کنند.

بهترین جنس برای قاب پنجره چیست؟

پنجره‌‌های چوبی، فایبرگلاس و وینیل با توجه به منطقه مورد استفاده بر انواع دیگر برتری پیدا می‌‌کنند. تصمیم نهایی در مورد اینکه کدام گزینه برای فضای شما مناسب است ترکیبی از ترجیحات شخصی و عوامل محیطی است. اگر برای تصمیم‌‌گیری به کمک بیشتری نیاز دارید یا آماده برداشتن گام بعدی هستید، مشاورین چهلستون می‌‌توانند به شما در یافتن جنس و انتخاب ایده‌‌آلتان کمک کند.