5 روش تمیز کردن پنجره پیش از زمستان
10
تیر

۵ روش تمیز کردن پنجره پیش از زمستان

۵ روش تمیز کردن پنجره پیش از زمستان  پنجره‌‌های آلوده و پر از گردوخاکی که ساعت ۵ حین غروب آفتاب به آن‌‌ها نگاه می‌‌کنید، می‌‌توانند دلیل قایم شدن شما زیر یک پتو باشد.

پنجره‌‌های خاک‌‌گرفته به طور قابل توجهی مقدار نور دریافتی خورشید در روزهای کوتاه زمستانی را کاهش می‌‌دهند. کمبود نور طبیعی می‌‌تواند حتی نورانی‌‌ترین روزها به خواب زمستانی فرو برد.

چه در طبقه‌‌ی هفتم یک ساختمان زندگی کنید و چه در خانه‌‌ای مستقل، مجبور نیستید دقیقه‌‌ای دیگر را صرف نگاه کردن به پنجره‌‌های غبارگرفته کنید. در ادامه ۵ روش وجود دارد که می‌‌توانید با کمک آن‌‌ها قسمت بیرونی و درونی پنجره‌‌های خود را قبل از رسیدن زمستان تمیز و درخشان کنید.

پاک‌‌کننده پنجره مغناطیسی

clean outside windows before winter 2تمیز کردن قسمت بیرونی پنجره‌‌هایی که حرکت نکرده و از هم باز نمی‌‌شوند کار آسانی نیست؛ خصوصا برای ساکنین آپارتمان‌‌ها. مگر آن‌‌که بخواهید خطر کرده و روی لبه‌‌ی پنجره بایستید.

یا می‌‌توانید از یک پاک‌‌کننده‌‌ی پنجره‌‌ی مغناطیسی استفاده کنید که نه باعث به خطر افتادن زندگی‌‌تان شده و نه به شما آسیب می‌‌رساند.

ابزراهای این‌‌چنینی، با استفاده از پارچه‌‌های تمیزکننده میکروفیبر هر دو طرف پنجره را به طور همزمان تمیز کرده و شما می‌‌توانید از هر محصول پاک‌‌کننده‌‌ای که می‌‌خواهید استفاده کنید.

حتی کسانی که وسایل این کار را نیز دارند مدعی هستند که زمان می‌‌برد تا به تعادل مطلوب برسند. برای مثال، اگر شیشه را با سرعت تمیز کنید امکان دارد آهن‌‌رباها را از یکدیگر جدا کنید.

از تی برای تمیز کردن پنجره‌‌ی خود استفاده کنید

clean outside windows before winter 3یک تی استاندارد می‌‌تواند قسمت خارجی پنجره را به آسانی تمیز کند.

از این دستورالعمل برای تمیز و درخشان کردن شیشه استفاده کنید:

 • یک واحد آب را با یک واحد سرکه در یک سطل کوچک با هم مخلوط کنید.
 • یک پارچه‌‌ی میکروفیبر یا تی را به محلول آغشته کرده و در نهایت آن را به دسته‌‌ی تی متصل کنید.
 • با این تی قسمت‌‌های خارجی پنجره را تمیز کنید.

وقتی محلول‌‌تان در حال تمام شدن بود، به مرحله‌‌ی بعدی بروید.

 • پاک‌‌کننده‌‌ی ضد خش پنجره را بر روی شیشه اسپری کرده و یا آن را به پارچه‌‌ی میکروفیبرتان زده و پنجره را با آن پاک کنید.
 • صبر کنید تا پنجره خشک شود.
 • یک روزنامه را بر روی پنجره‌‌ی خشک‌‌شده کشیده تا به آن درخشش خاصی ببخشید. اگر دستتان نمی‌‌رسد می‌‌توان این مرحله را نادیده بگیرید.

و از همه مهم‌‌تر این‌‌که، نترس نباشید. برای مثال، برای تمیز کردن شیشه‌‌ها هیچ‌‌وقت روی لبه‌‌ی آن نایستید و یا حتی آویزان نشوید.

کیت تمیزکننده‌‌ی پنجره مخصوص آپارتمان

clean outside windows before winter 4می‌‌توانید قسمت خارنجی پنجره را از داخل خانه با استفاده از دسته‌‌ها U شکل تلسکوپی تمیز کنید. برای انجام این کار به دو چیز احتیاج دارید: اسکاچ و اسفنج مدور به همراه دو پارچه‌‌ی تمیزکننده.

این دسته بیش‌‌ترین کاربرد را در پنجره‌‌های کشویی داشته و بخش زیادی از گردوخاک نشسته بر روی پنجره‌‌های دوجداره را از بین می‌‌برد.

شاید بخواهید یک پارچه‌‌ی پلاستیکی را در نزدیکی لبه‌‌ی پنجره و زیر آن قرار دهید. فراموش نکنید که قسمت‌‌های آهنی پنجره را باید با جاروبرقی غبارروبی کنید. از یک پارچه‌‌ی میکروفیبر مرطوب برای از بین بردن گردوخاک، کثیفی، و موجودات مرده استفاده کنید. هنگام تمیز کردن از این نکات پیروی کنید:

 • لباسی کهنه را دور یک اسفنج مدور پیچیده و با آن پنجره را پاک کنید.
 • از بین بردن بخشی ازآلودگی با استفاده از این شیوه، از ایجاد گردوغبار حجمع شده بر روی شیشه پس از اسپری کردن جلوگیری می‌‌کند.
 • اسپری بیوکلین را چند بار به شیشه اسپری کنید.
 • این محصول با محیط زیست سازگار بوده و خیلی سریع‌‌تر از آب و سرکه، آلودگی‌‌های قدیمی و چربی را تمیز می‌‌کند. و بهتر از آن اینکه بدون اینکه خشی روی شیشه ایجاد کند به طور کامل خشک می‌‌شود.
 • با پارچه‌‌های تمیزی که دور اسفنج مدور کشیده‌‌اید پنجره را تمیز کنید.

راه آسان برای تمیز کردن توری پنجره‌‌

clean outside windows before winter 5توری‌‌های کثیف نیز می‌‌توانند نور طبیعی ورودی به خانه شما را کاهش دهند. می‌‌توانید آن‌‌ها را از چهارچوب درآورده و با آب تمیزشان کنید؛ این کار جزو بهترین روش‌‌هاست. فضا برای انجامش را ندارید؟ توری‌‌ها را بگذارید سر جای‌‌شان باقی بماند و به جای روش قبلی، این مراحل را طی کنید:

 • گردوغبار را با استفاده از پارچه‌‌ی میکروفیبر یا دستمال یک بار مصرف پاک کیند.
 • سطح توری را با کمک ضمیمه برس جاروبرقی تمیز کنید.
 • یک واحد آب را با یک واحد سرکه مخلوط کرده و به آرامی بر روی سطح بیرونی توری اسپری کنید.
 • برای جلوگیری از جمع شدن کثیفی‌‌ها بر روی توری پس از اپسری کردن، سطح آن را بلافاضله با پارچه تمیز کنید..

نکته: وان دارید؟ می‌‌توانید بعد از غبارروبی و جارو کردن توری‌‌ها، هر کدامشان را در وان قرار داده و با دوش تلفنی آن را بشورید.

از یک ربات برای تمیز کردن پنجره‌‌تان استفاده کنید

clean outside windows before winter 6آیا از تمیز کردن پنجره متنفرید؟ وین‌‌بات که توسط شرکت اکوواکس روباتیکس تولید شده، بهترین دستگاه برای این کار است.

این دستگاه در سال ۲۰۱۳ در ایالات متحده به صورت محدود شروع به کار کرد. با این وجود، وین‌‌بات ۸۵۰ پیشرفت چشم‌‌گیری داشته است. این محصول مجهز به یک موتور فن قوی با سرعت بالا بوده و با استفاده از قدرت مکش قوی‌‌اش، نتیجه‌‌ی موثرتری را در اختیار شما قرار می‌‌دهد. صدای ولیدی کم‌‌تری نیز دارد، بنابراین می‌‌توانید آن را با خیال راحت در منزل بدون آن‌‌که از صدایش اذیت شوید استفاده کنید.

نحوه‌‌ی کار آن به این صورت است:

 • غلاف و مهار ایمنی متصل به دستگاه را در داخل پنجره قرار دهید. با این کار ا افتادن دستگاه جلوگیری می‌‌دهند.
 • پد تمیزکننده را وصل کرده و محلول پاک‌‌کننده را به آن اسپری کنید. دستگاه دارای دو عدد جاروبرقی داخلی است.
 • دستگاه وین‌‌بات ۸۵۰ را روی پنجره قرار دهید. (بیرون یا درون)
 • دستگاه پیش از شروع کار، پنجره را اسکن می‌‌کند تا بهترین راه برای شروع را پیدا کند.
 • وقتی پنجره به طور کامل تمیز شد، دستگاه به موقعیت اولیه‌‌ی خود باز می‌‌گردد.