20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی
11
اردیبهشت

۲۰ دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی

۲۰ دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی ، محبوبیت درب‌‌های بای‌‌فولد در انگلستان روز به روز بیشتر می‌‌گردد. ولی با وجود سایر درب‌‌های بسیار متنوع در بازار، تصمیم‌‌گیری در مورد انتخاب درب بیرونیِ جدید مشکل خواهد بود. خرید درب‌‌های بای‌‌فولد، در مقابل درب‌‌های فرانسوی یا درب‌‌های کشویی سنتی، سرمایه‌‌گذاری بسیار خوبی به شمار می‌‌رود، ولی در نهایت باید مشخص کنید که آیا این گونه درب‌‌ها برای مِلک شما و نیازهای شخصیِ شما مناسب هستند یا خیر.

با این حساب، آیا خرید درب‌‌های بای‌‌فولد ایده‌‌ی خوبی برای منزل شما به شمار می‌‌رود؟ اجازه دهید نگاهی بیندازیم به طیف گسترده‌‌ای از فواید این درب‌‌های کشوییِ تاشو.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱. می‌‌توانید فضای داخل و خارج از خانه را در هم ادغام کنید

یکی از بزرگ‌‌ترین مزیت‌‌های درب‌‌های بای‌‌فولدِ بیرونی این است که آن‌‌ها سدِّ بین باغچه و فضای داخل خانه‌‌ی شما را از بین می‌‌برند. در زمان بسته بودن، فضای وسیع شیشه‌‌ی این درب‌‌ها به شما امکان می‌‌دهد تا از منظره‌‌ی خارق‌‌العاده‌‌ی بیرون بهره‌‌مند شوید و در زمان باز بودن، دریچه‌‌ای بسیار بزرگ ایجاد می‌‌شود تا فضای داخل و بیرون به خوبی در هم ادغام شوند.

با برداشته شدن سدِّ بین خانه و باغچه‌‌ی شما، فعالیت‌‌هایی از قبیل گاردن پارتی، غذا خوردن در محوطه‌‌ی بیرون از خانه، درست کردن غذا روی باربکیو و هر گونه فعالیت تابستانی و بهاری دیگر افزایش پیدا می‌‌کند.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۲. درب‌‌های بای‌‌فولد به شما امکان می‌‌دهند از نور طبیعیِ بیشتری بهره‌‌مند گردید

نصب درب‌‌های شیشه‌‌ای روشی بسیار عالی برای ایجاد دریچه‌‌ای بسیار بزرگ است تا بتوانید از نور طبیعی بیشتری در منزل خود بهره‌‌مند گردید. نصب درب‌‌های بای‌‌فولد در فضاهای کوچک و تاریک نیز می‌‌تواند میزان روشنایی و حال و هوای منزلتان را به طور معجزه‌‌آسایی تغییر دهد.

به علاوه، با انتخاب درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی که چارچوب‌‌های بسیار باریکی دارند می‌‌توانید مقدار سایه‌‌ی ایجاد شده به وسیله‌‌ی چارچوب‌‌های درب را کاهش دهید.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۳. این درب‌‌ها فضای کمی را در قسمت ورودی اشغال می‌‌کنند

در زمان مقایسه‌‌ی درب‌‌های بای‌‌فولد یا فرانسوی، فضای اطراف درب موضوع مهمی است که باید در نظر گرفته شود. باز شدنِ کاملِ درب‌‌های فرانسوی، مستلزم وجود فضای زیادی در اطراف آن‌‌هاست.

در حالی که درب‌‌های بای‌‌فولد به صورت آکاردئونی به سمت عقب جمع می‌‌شوند تا در زمان باز شدن فضای خیلی کمی را اشغال کنند. نصب این درب‌‌ها در اتاق‌‌های نشیمن کوچک یا باغ‌‌های کوچک بسیار مفید خواهد بود.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۴. روش‌‌های مختلفی برای باز کردن این درب‌‌ها وجود دارد

درب‌‌های بای‌‌فولد را یا به صورت کامل می‌‌توانید باز کنید یا تنها قسمتی از آن را می‌‌توان باز نمود. به علاوه، به درخواست شما می‌‌توان یک درب دسترسی نیز در این درب‌‌ها تعبیه کرد. این امر بدین معناست که در صورتی که به دسترسی سریع و آسان نیاز پیدا کردید، کافیست یک پنل از این درب را باز کنید. همچنین، در مقایسه با درب‌‌های کشوییِ معمولی که تنها نیمی از درب باز می‌‌شود، باز نمودن درب‌‌های بای فولد را به چند روش می‌‌توان انجام داد.

 1. ۵. حرکت آن‌‌ها به نرمی صورت می‌‌گیرد

درب‌‌های مدرنِ بای‌‌فولد از سیستم حرکتیِ بسیار خوبی برخوردارند. این سیستم به درب‌‌ امکان می‌‌دهد به نرمی و بدون گیر کردن یا اِعمال هر گونه فشاری حرکت کند و جمع شود تا درب باز شود.

درب‌‌های بای‌‌فولدِ باکیفیت، اغلب دارای ویژگی‌‌هایی برای تأمین امنیت کودکان هستند تا انگشتان کوچک آن‌‌ها در زمان باز شدن درب‌‌ها بین پنل‌‌ها گیر نکند. بنابراین انتخاب این درب‌‌ها برای خانواده‌‌هایی که کودکان کم سن و سال یا بزرگسالانی با ناتوانایی‌‌های حرکتی دارند، گزینه‌‌ای هوشمندانه محسوب می‌‌شود زیرا باز و بسته نمودن این درب‌‌ها فوق‌‌العاده راحت است.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۶. این درب‌‌ها را می‌‌توانید به سمت داخل یا خارج باز کنید

اگر اتاق شما بسیار کوچک است یا شکل نامتعارفی دارد در این صورت می‌‌توانید درب بای‌‌فولدی را انتخاب کنید که به جای اینکه از داخل باز شود، از سمت بیرون باز شود. این امر بدین معناست که این درب‌‌ها در زمان باز بودن، فضای داخل خانه را به هیچ وجه اشغال نمی‌‌کنند.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۷. در رفت و آمد سهولت وجود دارد

افراد زیادی بر این باورند که باز و بسته نمودن درب‌‌های بای‌‌فولد در زمانی که نیاز به دسترسی سریع دارید می‌‌تواند کاری وقت‌‌گیر باشد.

با این حال در صورت درخواست، یک درب دسترسی در درب شما تعبیه می‌‌گردد و دیگر جای هیچ‌‌گونه نگرانی نخواهد بود.

درب‌‌های دسترسی، در چارچوب درب بای‌‌فولد ساخته می‌‌شوند و کار آن‌‌ها درست مانند درب‌‌های مدرن است و دستگیره‌‌ی اهرمی معمولی دارند. با این حال، زمانی که بخواهید کلِّ درب بای‌‌فولد را باز کنید، این درب را نیز می‌‌توان حرکت داده و جمع نمود.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۸. می‌‌توانید ظاهری مدرن و شیک خلق کنید

هیچ چیز با ظاهر بسیار مدرن و شیک درب‌‌های بای‌‌فولد برابری نمی‌‌کند. در درجه‌‌ی اول، قابلیت ایجاد دریچه‌‌ای عریض که بتوانید منظره‌‌ی بیرون را به صورت یکپارچه تماشا کنید، مزیت بزرگی به شمار می‌‌آید. علاوه بر این، درب‌‌های بای‌‌فولد ظاهری شیک و ساده دارند که این شیک بودن و سادگی، در خانه‌‌های مدرن بسیار رایج است.

نصب درب‌‌های بای‌‌فولد روشی عالی برای مدرن‌‌سازیِ املاک قدیمی به شمار می‌‌آید و این در حالی است که ظاهر امروزیِ خانه‌‌های مدرن‌‌تر، تنها با درب‌‌های بای‌‌فولد زیباتر می‌‌گردد.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۹. می‌‌توانید درب‌‌های آلومینیوم را سفارشی کنید تا طبق سَبک خاص خودتان ساخته شوند

درب‌‌های بای‌‌فولدِ آلومینیومی، سَبک‌‌های بسیار مختلفی برای انتخاب دارند، سبک‌‌هایی بیش از آنچه چارچوب‌‌های دربِ کشویی یا فرانسویِ uPVC یا چوبی در اختیارتان قرار می‌‌دهند. آلومینیوم همیشه در نهایت با پوششی از پودر پوشانده می‌‌شود. این امر استحکام این درب‌‌ها را بالا می‌‌برد و آن‌‌ها را درنهایت به درب‌‌هایی شیک و مدرن تبدیل می‌‌کند.

با وجود صدها رنگ از پوشش‌‌های پودری، از جمله پوشش طرحِ چوب برای ظاهری قدیمی‌‌تر، به راحتی می‌‌توانید درب‌‌های بای‌‌فولد خود را سفارشی کنید تا با سبک مِلک شما سازگار گردد. همچنین می‌‌توانید برای چارچوب بیرونیِ درب، یک رنگ و برای چارچوب داخلی آن رنگ دیگری را انتخاب کنید تا با دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگ گردد.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۰. می‌‌توانید از امنیتی عالی بهره‌‌مند شوید

مکانیزم قفل درب‌‌های بای‌‌فولد، در نقطه‌‌های مختلفِ ریلی که روی آن حرکت می‌‌کنند پخش شده است. این امر بدین معناست که این درب‌‌ها می‌‌توانند بسیار ایمن‌‌تر از درب‌‌های فرانسوی یا درب‌‌های کشوییِ قدیمی، که فقط در یک نقطه قفل می‌‌شوند باشند. اگر در زمان مقایسه‌‌ی درب‌‌های فرانسوی، کشویی و بای‌‌فولد، امنیت برایتان اهمیت دارد در این صورت این موضوع را به خاطر داشته باشید.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۱. می‌‌توانید دیوارهای شیشه‌‌ایِ عظیمی خلق کنید

اگر دیوار بزرگی، مانع از تماشای منظره‌‌ی باغچه‌‌ی حیات پشت خانه‌‌تان است در این صورت شاید فکر کنید درب‌‌های بای‌‌فولد برای ایجاد یک دیوار شیشه‌‌ایِ بزرگ و باشکوه ایده‌‌ی خوبی باشد. شما می‌‌توانید دریچه‌‌ای کاملا جدید ایجاد کنید یا می‌‌توانید دریچه‌‌ی موجود در دیوارتان را گسترش دهید و یک درب بای‌‌فولد در آن نصب کنید تا بتوانید از تماشای منظره‌‌ی باغچه‌‌ی خود لذت ببرید. اندازه‌‌ی هر پنل و تعداد پنل‌‌های موجود در هر درب بای‌‌فولد بسیار متغیر است. بنابراین امکان ایجاد دیوارهای شیشه‌‌ایِ وسیع وجود دارد تا بتوانید منظره‌‌ی بیرون را تماشا کنید.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۲. این درب‌‌ها حسِّ جادار بودن را القا می‌‌کنند

آیا ارزش دارد که برای اتاق‌‌های کوچک نیز درب بای‌‌فولد بخرید؟ پاسخ، قطعا مثبت است.

درب‌‌های بای‌‌فولد، حتی در فضاهای کوچک نیز می‌‌توانند حسِّ جادار بودن را القا کنند زیرا چارچوب‌‌های باریک و شیشه‌‌های بزرگ باعث می‌‌شوند به فراتر از انتهای اتاق و به محوطه‌‌ی بیرون چشم بدوزیم. این درب‌‌ها نسبت به درب‌‌های فرانسوی، که چارچوب‌‌های پهن‌‌تری دارند، حس جادار بودن را بیشتر القا می‌‌کنند.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۳. این درب‌‌ها می‌‌توانند چارچوب‌‌های بسیار باریکی داشته باشند

در صورت انتخاب درب‌‌های آلومینیومی، می‌‌توان مقدار شیشه در هر پنل را به حداکثر رساند. این امر به این خاطر است که آلومینیوم ماده‌‌ای بسیار مقاوم است و بنابراین می‌‌توان شیشه‌‌های بسیار سنگین و بزرگ را داخل چارچوب‌‌های آلومینیومی قرار داد.

چارچوب‌‌های باریک‌‌تر یعنی ورود نور بیشتر به داخل خانه و بهتر دیدن مناظر بیرون. به علاوه، هر چه چارچوب کوچکتر باشد، درب شما ساده‌‌تر و مدرن‌‌تر به نظر خواهد رسید.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۴. با نصب این درب‌‌ها در داخل خانه، فضای بزرگ‌‌تری خلق کنید

آیا نصب درب‌‌های بای‌‌فولد در محوطه‌‌ی داخل منزل نیز ایده‌‌ی خوبی است؟ قطعا بله. نصب این درب‌‌ها روشی بسیار عالی برای ایجاد فضایی باز در خانه است. می‌‌توانید از این درب‌‌ها به منظور جدا نمودن دو اتاق – به عنوان مثال، آشپزخانه و اتاق نشیمن – استفاده کنید و در صورت لزوم این درب‌‌ها را فورا به طور کامل باز کنید.

صدابندی و عایق‌‌بندیِ این درب‌‌ها بسیار بهتر از جداکننده‌‌های اتاق است و اگر بخواهید این مکان‌‌ها را به فضاهایی کاملا مستقل تبدیل کنید در این صورت می‌‌توانید از پرده‌‌های کرکره استفاده کنید.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۵. در صورت نصب در داخل خانه، نورگیری خانه بهبود می‌‌یابد

در صورت نصب درب‌‌های بای‌‌فولد در داخل خانه، می‌‌توان میزان نور دریافتی در مکان‌‌هایی که کمی تاریک هستند را افزایش داد.

فرض کنید یک سمت خانه‌‌ی شما نورگیریِ بسیار خوبی دارد در حالی که سمت دیگر غرق در تاریکی است. در این صورت با نصب نمودن درب‌‌های بای‌‌فولد بین این دو فضا، قسمت تاریک‌‌تر، از طریق شیشه‌‌ی موجود در این درب‌‌ها، در طول روز از نور بیشتری برخوردار خواهد شد.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۶. فضای کاری را افزایش می‌‌دهند

همان‌‌طور که نصب درب‌‌های بای‌‌فولد در داخل خانه باعث ایجاد فضا می‌‌گردد، در ادارات نیز با نصب آن‌‌ها می‌‌توان فضایی باز خلق نمود. در شرکت‌‌هایی که به فضایی برای برگزاری جلسات، مکانی برای هیئت مدیره یا به دفاتری مجزا نیاز است، درب‌‌های بای‌‌فولد ،در مقایسه با جداکننده‌‌های اتاق، انتخابی عالی به شمار می‌‌رود چرا که این درب‌‌ها ضدصدا هستند.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۷. رسیدگی و مراقبت از این درب‌‌‌‌ها کار ساده‌‌ای است

انتخاب درب‌‌های بای‌‌فولدِ آلومینیومی به نفع شماست چون نیاز چندانی به رسیدگی و مراقبت ندارند. هر پنل، از یک چارچوب بیرونی و یک قطعه شیشه تشکیل می‌‌شود و برای تمیز نگه داشتن آن‌‌ها کافیست هر از گاهی با یک پارچه‌‌ی خیس آن‌‌ها را حسابی تمیز کنید.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۸. مصرف انرژی بهینه می شود

آیا استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد برای کسانی که نگران محیط زیست هستند، ایده‌‌ی خوبی است؟ از نظر برخی افراد، داشتن پنل‌‌های شیشه‌‌ای بزرگ باعث هدر رفتن مقدار زیادی گرما می‌‌شود. ولی در صورت استفاده از درب‌‌های آلومینیومیِ باکیفیت، نیازی نیست نگران باشید.

درب‌‌های بای‌‌فولدِی که برخی شرکت ها عرضه می‌‌کنند دارای تکنولوژیِ کاملا پیشرفته‌‌ی thermal break هستند تا هدر رفتن گرما از چارچوب‌‌های درب را به حداقل برسانند. همچنین در این درب‌‌ها به منظور افزایش راندمانِ حرارتی، از شیشه‌‌های دو‌‌جداره یا سه‌‌جداره‌‌ی بسیار باکیفیت استفاده می‌‌گردد.

 1. 20 دلیل برای استفاده از درب‌‌های بای‌‌فولد آلومینیومی۱۹. درب‌‌های بای‌‌فولدِ باکیفیت، ده‌‌ها سال دوام دارند

درست است که درب‌‌های بای‌‌فولدِ آلومینیومی ممکن است از درب‌‌های فرانسوی یا کشویی گران‌‌تر باشند ولی، چون آلومینیوم ذاتا ماده‌‌ای بسیار مقاوم است و می‌‌تواند تا ۴۵ سال دوام بیاورد، بنابراین ارزش سرمایه‌‌گذاری را دارد.

 1. ۲۰. با خرید این درب‌‌ها ارزش مِلک خود را بالا ببرید

درب‌‌های بای‌‌فولدِ باکیفیت، خیلی ارزان نیستند، ولی با ارزشی که به خانه‌‌ی شما می‌‌دهند باعث می‌‌شوند که ارزش سرمایه‌‌گذاری را داشته باشند. به عقیده‌‌ی بسیاری از مردم، یکی از بزرگ‌‌ترین معایب درب‌‌های کشوییِ تاشو، قیمت آن‌‌هاست ولی این درب‌‌ها در دراز مدت برای مِلک شما سودآور خواهند بود.

بهترین درب‌‌های بای‌‌فولد، دارای چارچوب‌‌های آلومینیومی هستند و بنابراین ده‌‌ها سال ماندگاری دارند و احتیاج به مراقبت و رسیدگی کمی دارند. به همین خاطر نسبت به درب‌‌های کشویی یا فرانسویِ uPVC یا چوبی، گزینه‌‌ی بهتری برای سرمایه‌‌گذاری محسوب می‌‌شوند. به علاوه، چون با این درب‌‌ها می‌‌توان املاک قدیمی‌‌تر را نوسازی و مدرن نمود، بنابراین می‌‌توانند ارزش مِلک شما را بالا ببرند.

در زمان مقایسه‌‌ی قیمت درب‌‌های فرانسوی، کشویی و درب‌‌های بای‌‌فولد به خاطر داشته باشید که ظاهر مدرن و تطبیق‌‌پذیریِ درب‌‌های بای‌‌فولد، احتمالا بیشترین ارزش را برای املاک شما به ارمغان می‌‌آورند.