finding cheap replacement windows
07
خرداد

کم کردن هزینه‌ها در زمان تعویض پنجره

کم کردن هزینه‌ها در زمان تعویض پنجره شاید صاحبان خانه از پس هزینه‌ی دو تا سه پنجره بربیایند، اما تعویض کل پنجره‌های خانه ضربه مهلکی به حساب بانکی شما می‌زند. طبیعتاً یک راه برای کم کردن هزینه‌ها، پیدا کردن پنجره‌های ارزان است. اما روشهای دیگری هم برای کم کردن هزینه‌های کلی در تعویض پنجره‌ها وجود دارد که می‌تواند شامل خرید پنجره‌های ارزانتر یا راه‌حل‌هایی در رابطه با پنجره‌های گرانتر و درجه یک باشد.

نصب پنجره‌های مناسب و ارزان قیمت

ساختمان‌سازهای حرفه ای در بسیاری از موارد به دنبال پنجره مناسب و کم هزینه هستند، زیرا این امر سود کار آنها را افزایش می‌دهد. اگر اولویت شما صرفه‌جویی در هزینه است، می توانید همان کار را انجام دهید.

توجه به اصطلاحاتی که برای پنجره‌های تعویضی بکار می‌رود، هنگام خرید مهم هستند. پنجره با درجه‌ی کیفی “معماری” معمولاً پنجره درجه یک و گران‌تری است. در مقابل، پنجره های تعویضی و همینطور بسیاری از موارد دیگر که برای بازسازی منازل مانند کف، درب‌ها و کابینت‌ها بکار می‌روند و تحت عنوان “درجه‌ی کیفی “سازنده یا پیمانکار” قرار می‌گیرند، معمولاً ارزانتر هستند.

پنجرهایی با درجه‌ی کیفی “سازنده” یا “پیمانکاری” به کالایی اساسی اتلاق می‌شود که نیاز‌های حداقلی را برآورده می‌سازند و از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. اگر پنجره‌‌ای با درجه‌ی کیفی “سازنده”، ساخت تولیدکنندگان بزرگی باشد، پنجره کاملاً مناسبی است که می‌تواند سالها برای شما کار کند. پنجره‌هایی با درجه‌ی کیفی “سازنده یا پیمانکاری”، معمولاً در انواع مختلف وجود دارند که خیلی رایج هستند، مانند پنجره‌های ثابت، پنجره‌های یک لنگه، دولنگه، کشویی و پنجره‌های لولادار. این پنجره‌ها می‌توانند وادارهای بین شیشه‌ای و صفحات پنجره‌ای داشته باشند که اختیاری است. برچسب‌های کاهنده بازتابش روی شیشه برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و گاز آرگون یا کریپتون که در داخل محفظه پنجره است، معمولاً استاندارد هستند.

پیدا کردن این نوع پنجره‌ها گاهی اوقات دشوار است، زیرا ممکن است اسامی مختلفی داشته باشند. شاید لازم باشد در مورد خط تولیدی که پیمانکاران بیشتر اوقات از آن استفاده می‌‌کنند، از کارمند شرکت ساختمان‌سازی پرس و جو کنید. گاهی اوقات برچسب محصولات مشخص می‌کند که کدام پنجره مدنظر پیمانکاران است.

از خرید لوازم اضافی و غیرضروری که باعث افزایش قیمت می‌شوند خودداری کنید

مانند صنایع دیگر، شرکت‌های تولید کننده پنجره نیز متعلقات و لوازم جانبی را تولید می‌کنند که می‌تواند کیفیت پنجره را بالا ببرد. شرکت‌ها خرید این لوازم را پیشنهاد می‌دهند، اما الزامی نیستند و شاید اصلاً نیازی به آنها نباشد. بررسی کنید و ببینید که این لوازم جانبی چقدر برای شما اهمیت دارند:

  • سایبان‌های پنجره
  • شیشه‌ی لمینت بیرونی، شیشه‌ی بسیار محکمی که در برابر شکستن مقاومت بالایی دارد.
  • خرید و نصب دورکوب توسط شرکت
  • ابزارآلات تهیه شده از سوی شرکت
  • توری ادغام شده (وادار و جرز)
  • برای قیمت پایین‌تر چانه بزنید

تمام شرکت‌ها، حتی نمایندگی‌های مجاز در مورد قیمت‌ها چانه می‌زنند. صنعت پنجره‌های تعویضی یکی از بخشهای بیزینسی بازسازی منازل است که غالباً چانه‌زنی قیمت در آن متداول است.

رقابت بر سر پول شما شدید است. شرکت‌های محلی پنجره‌ی تعویضی که کارآمد و صادق هستند، از اولین تماس فروش تا آخرین لحظه‌ای که شماره‌ی کارت اعتباری خود را می‌خوانید، کسب و کار قدرتمندی هستند که فضای سازش را برقرار می‌کنند. این شرکت‌ها، پنجره‌های تعویضی را بطور عمده با قیمت عمده فروشی می‌خرند و پنجره‌ها را همراه با ملزومات نصب، به مصرف کنندگان می‌فروشند. اگرچه باید به راحتی درمورد قیمت پیشنهادی خود یا برخی موارد دیگر صحبت کنید، اما به یاد داشته باشید که هر شرکتی نقطه پایانی برای مذاکرات دارد. مذاکره خیابانی دو طرفه است.

لوازم پنجره را ارزانتر بخرید

پنجره‌های محکم چوبی به عنوان گزینه‌ی برتر در نظر گرفته می‌شوند. اما قاب‌های فایبرگلاس قیمت کمتری دارند و از این بین، قیمت قاب‌های وینیلی از همه کمتر است. واقعیت این است که شما نمی‌توانید تفاوت را تشخیص دهید، مخصوصاً اگر بخواهید پنجره‌های داخلی خانه خود را رنگ کنید. بنابراین از خود بپرسید که چقدر برای پنجره‌های محکم چوبی ارزش قائلید؟ آخرین باری که شخصی از منزل شما بازدید کرده و پنجره‌ها را نگاه کرده تا ببیند از چه ساخته شده‌اند کی بوده؟

از سبک‌های رایج استفاده کنید

سبک‌ها و اشکال معمولی باعث کاهش قیمت پنجره‌ها می‌شوند. منحنی‌ها، شش ضلعی‌ها، دایره‌ها، طاق‌نماها و کمان‌ها، همه اشکالی جالب اما غیرمعمولی هستند که بی‌درنگ باعث افزایش قیمت پنجره‌ها می‌شوند. ارزان ترین پنجره‌ها، پنجره های دو لنگه، تک لنگه، کشویی، پنجره‌ ثابت و لولادار هستند.

توجه: انواع مختلف نصب پنجره، بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. نصب پنجره که دور تا دور آن لبه‌دار است، مستلزم برداشتن و تعویض دورکوب خارجی است که هزینه آن را افزایش می‌دهد. پنجره‌های بدون لبه‌ را می‌توان در داخل بازشوی موجود قرار داد و از کناره‌های پنجره جدید متصل کرد که معمولاً هزینه‌های برداشتن بعضی از قسمت‌ها و تعویض پنجره را کاهش می‌دهد.

به یاد داشته باشید که نمایندگی‌های مجاز معمولا فقط یک مارک را بفروش می‌رسانند

نمایندگی‌های مجاز که یک مارک پنجره را بفروش می‌رسانند، گران‌ترین گزینه نیستند. هرچند باید به خاطر داشته باشید که نمایندگی‌های مجاز که فقط یک مارک را می‌فروشند، رقابت را محدود می‌کنند و رقابت می‌تواند به شما در یافتن قیمت‌های مناسب‌تر کمک کند. نمایندگی مجاز فروش پنجره می‌تواند مزایای بسیار خوبی را به همراه داشته باشد. بسیاری از آنها مدتهاست در تجارت مشغول به کار هستند که در صورت نیاز به ضمانت، می تواند یک مزیت باشد. اما اگر به یک نمایندگی مجاز با نام تجاری متمرکز مراجعه کنید، گزینه‌های خود را محدود کرده‌اید.

با خیال راحت از نمایندگی‌های مجاز تک مارک خرید کنید. اما به سایر فروشگاه‌هایی که چند مارک را می‌فروشند هم سر بزنید.

حداقل سه مظنّه بدست آورید تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید

روش قدیمی اطلاع از حداقل سه مظنّه، منطق ساده‌ای دارد: وقتی سه قیمت به شما پیشنهاد می‌شود، یکی از آنها همیشه کمترین رقم خواهد بود. لازم نیست کار سخت و وقت‌گیری باشد. با سه شرکت پنجره تعویضی برنامه ریزی کنید که به خانه شما بیایند. این کار را سه شب پشت سر هم انجام دهید و به آنها بگویید که سه پیشنهاد دارید و از این کار واهمه‌ای نداشته باشید. شاید این کار آنها را تشویق کند تا بهترین قیمت ممکن را به شما پیشنهاد دهند. پس از اینکه تمام پیشنهادات را شنیدید، اختلاف قیمت‌ها را تخمین می‌زنید: یکی از پیشنهادات پایین‌ترین، دیگری بالاترین و سومی بین آن دو خواهد بود. اگر بتوان شرکتها را تا حدودی از نظر شهرت مقایسه کرد، فوراً می‌فهمید که بهترین گزینه قیمت پیشنهادی کدام است.

با این حال چرا باید در این مرحله متوقف شد؟ اگر وقت کافی دارید و مایل به جستجوی بیشتری هستید، پنج تا هشت مظنّه‌ی دیگر را بررسی کنید. هرچه پیشنهادات بیشتری داشته باشید، در آخر به قیمت بهتری خواهید رسید.

از آنجا که شرکت‌های تولید کننده‌ی پنجره، در خصوص پیشنهادات خود فکر می‌کنند، برخی دیگر از پیشنهادات دریافتی را به آنها بگویید. هیچ یک از این کارها نیازی به چالش و پشتکار ندارد. بیشتر فروشندگان پنجره تعویضی می‌دانند که امکان دارد پیشنهادات دیگری دریافت کرده باشید.