چگونه پنجره آلومینیومی را نصب کنیم؟
29
تیر

چگونه پنجره آلومینیومی را نصب کنیم؟

چگونه پنجره آلومینیومی را نصب کنیم؟ به هنگام نصب یک پنجره آلومینیومی، باید با موارد متعددی در زمینه نجاری، قالب گیری و نحوه اندازه گیری، شناسایی درزها و شکاف ها و نحوه پر کردن آنها، آشنایی داشته باشید. برای این کار، با مراحلی مواجه خواهید بود.

 مرحله ۱: پنجره را مورد بازبینی و بررسی قرار دهید. از اندازه و شکل درست و مناسب آن اطمینان حاصل کنید. آسیب های احتمالی نظیر شکاف ها، ترک ها و یا فریم های پیچ خورده را ارزیابی کنید. نقاط اتصال پنجره را به دقت بررسی کنید و از میزان امنیت آن اطمینان حاصل کنید. این اصلی ترین قسمت اتصال پنجره است.

مرحله ۲: اطمینان حاصل کنید که پنجره شما مربع است. برای اینکار، پنجره را بصورت x اندازه بگیرید. در صورت عدم تساوی ابعاد، پنجره یک مربع کامل نبوده و باید از نصب آن خودداری شود.

مرحله ۳: قاب پنجره را با یک دستمال نخی بخوبی تمیز کرده و از عملکرد صحیح قفل پنجره اطمینان حاصل کنید.

مرحله ۴: برای انسداد هر گونه شکاف موجود، از یک عایق سیلیکونی برای آب بندی استفاده کنید.

مرحله ۵: دفترچه راهنمای پنجره را مطالعه کنید. بررسی کنید که آیا به اسپری چسب نیاز دارد یا خیر؟ ازاسپری کردن چسب روی سطح شیشه خودداری کنید. در صورت لزوم، به اندازه ۳ اینچ در ۳ اینچ چسب را روی زوایای فوقانی قاب بمالید.

مرحله ۶: طاق جلوی پنجره را آماده کنید. این کار به انحراف مسیر جریان آب در مواقع بارندگی به سمت بیرون و جلوگیری از آسیب رسیدن به پنجره کمک می کند. پنجره روی یک صفحه فلزی ناهموار قرار گرفته که باندازه ۱/۲ تا ۳/۴ اینچ پهن تر از قاب پنجره بوده که معمولا از سه جهت به خروج و انحراف مسیر آب به بیرون کمک می کند. ابعاد طاق را مبتنی بر ابعاد مربع شکل قاب و توان عبور و خروج آب از مجاری طاق را بررسی کرده و توجه داشته باشید که هر یک از این ابعاد نباید به لحاظ طولی و عرضی از ۱.۱۶ و ۸/۸ اینچ تجاوز نماید.

مرحله ۸: پس از نصب طاق، باندازه ۳ اینچ از لبه طاق  و ۶ اینچ در امتداد آن را چسب مالیده و در صورت امکان از یک صفحه پلاستیکی تخلیه استفاده کنید.

مرحله ۹: پنجره خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که منافذ خروج آب در جهت بیرون قرار گرفته باشند.

مرحله ۱۰: پنجره را داخل صفحه شیار دار قرار دهید. کماکان قالب مربع شکل پنجره و شرایط شیارهای آب خروجی را بررسی کنید. ۳ تا ۷ اینچ از لبه های پنجره را در صفحات شیار دار قرار دهید. مجددا لبه های تحتانی را به جهت قرار گیری در زوایای درست و توان خروجی آب صفحه شیاردار را بررسی کنید. پس از حصول اطمینان از مناسب بودن وضعیت استقرار پنجره، بطور دقیق به درزگیری بپردازید.

مرحله ۱۱: پنجره خود را امتحان کنید تا مطمئن شوید که به شکلی درست باز و بسته خواهد شد. همچنین، از صحت و صغم کارکرد قفل پنجره قبل از اتمام ایمن سازی و جاسازی قاب، اطمینان حاصل کنید. سپس، پیچ و مهره ها را کاملا سفت و محکم نموده و تمامی ریز درزها و شکاف های موجود را با درزگیرنده پرنمائید.

۱۲: منافذ خروجی آب در صفحه شیاردار را از دو طرف باندازه ۱.۸ اینچ تراز کنید. لبه های قاب را کاملا آبندی کنید. در صورت نیاز، چسب را روی سطح بیرونی قاب مالیده و از اسپری چسب روی سطح شیشه خودداری کنید. منافذ خروجی آب را به جهت حصول اطمینان از عدم انسداد، چک نمائید. سپس یک قدم به عقب برداشته، و بعنوان ارزیابی نهائی، نگاهی اجمالی و دقیقتر به پنجره بیندازید.