مقایسه پنجره های دو جداره قدیمی با جدید
21
مرداد

مقایسه پنجره های دو جداره قدیمی با جدید؟

مقایسه پنجره های دو جداره قدیمی با جدید ؟  آیا زمان بروز رسانیست؟  اگر خانه شما مجهز به پنجره‌های دوجداره است، عالی است، شما در حال حاضر از مزایای زیاد آنها بهره می برید.

بااین‌حال، سؤالی که باید از خود بپرسید این است: “آیا پنجره دوجداره من به حد کافی خوب است؟”

جواب این سوال در اصل به زمانی که پنجره‌های خود را نصب کردید مرتبط است. پنجره دوجداره قدیمی بهتر هستند یا پنجره های جدید؟ اجازه دهید تا تفاوت‌ها را توضیح دهیم.

دوجداره قدیم در مقابل جدید: آیا زمان به‌روزرسانی است؟

اگر مزایای زیبایی‌شناسی حاصل از نصب پنجره جدید در خانه‌تان را کنار بگزاریم (بعداً به آن خواهیم پرداخت)، پنجره‌هایی که درست نصب می‌شوند می‌توانند تأثیر به سزایی در راحتی شما و خانواده شما داشته باشند.

ناگفته پیداست اگر پنجره‌های شما اجازه می‌دهند که سوز داخل شود و هوای سرد داخل خانه جریان پیدا کند، پس آن‌ها برای این منظور مناسب نیستند. اگر این مشکل وجود داشته باشد، مطمئناً زمان به‌روزرسانی فرارسیده است.

یک خانه معمولی حدوداً ۱۰٪ گرما را از طریق درها و پنجره‌ها از دست می‌دهد. این مقدار زیاد به نظر می‌رسد، به‌خصوص زمانی که مجبور هستید پول بیشتری برای گرم نگه‌داشتن منزل خود بپردازید. برخی نشانه‌های واضح و آشکار وجود دارد که زمان آن فرارسیده است تا پنجره‌های موجود خود را جایگزین کنید. اگر یک یا چند مورد از موارد زیر وجود داشته باشد، پس ممکن است زمان به‌روزرسانی فرارسیده باشد.

نشت آب از طریق قاب

چه کسی می‌خواهد از پنجره‌های خود و داخل اتاق‌های نشیمن، اتاق‌خواب، حمام و آشپزخانه خود آب نشت کند؟ البته که هیچ‌کس!

اگر آب از قالب پنجره شما نشت می‌کند، این احتمال وجود دارد که درزگیر آن خراب شده باشد. با خراب شدن آن، سیستم تخلیه نیز ممکن است به مشکل بخورد.

هیچ‌کدام از این حالت ها ایده آل نیست، و زمان آن رسیده است تا بر روی دوجداره جدید سرمایه‌گذاری کنید.

چگالش بین صفحات

آزاردهنده است، این‌طور نیست؟ ایجاد چگالش بر روی پنجره شما نه‌تنها جالب به نظر نمی‌آید، بلکه نشان‌دهنده نشتی بین دو صفحه شیشه‌ای است. به بیان ساده، حفره گازی بین صفحات پنجره درزگیری نشده و باید به دنبال جایگزین دائمی برای پنجره‌های خود باشید.

شکستگی شیشه

این یکی کاملاً مشخص است. شما با اتومبیلی که پنجره‌های آن ترک‌خورده رانندگی نمی‌کنید، پس چطور می توانید چنین چیزی را در خانه خود قبول کنید؟ انتخاب دوجداره قدیم در برابر جدید واقعاً به این موضوع بستگی ندارد. اگر یک ترک در پنجره شما وجود دارد، قطعا زمان تعویض آن‌ رسیده است.

انتقال سرما

همان‌گونه که قبلاً در این بلاگ اشاره شد، جریان سرما به سمت خانه شما نه‌تنها آزاردهنده است، بلکه می‌تواند هزینه‌بردار باشد.

محتمل‌ترین دلیل این است که درزگیرها خراب شده باشند، و به سرما اجازه ورود دهند. به‌خصوص در زمستان، این مسئله خوشایند نیست و دو جداره‌های شرکت چهلستون می‌توانند به رفع این وضعیت کمک کنند.

دوجداره قدیم در برابر جدید

ما به دنبال اخبار ترسناک نیستیم. پنجره‌های دو جداره زیادی وجود دارد که سال‌ها قبل نصب‌شده‌اند و هنوز برای اهداف خود مناسب هستند.

میانگین طولِ عمر دوجداره ۲۰ سال است و  با توجه به محل پنجره، کیفیت نصب، مواد و دما می‌تواند بین ۱۰-۳۵ سال تغییر کند.

فرآیند پس‌انداز از طریق نصب پنجره دوجداره جدید، یک‌شبه رخ نمی‌دهد. البته که نصب پنجره جدید هزینه‌هایی دارد و اگرچه از طریق ذخیره انرژی و گرما، پول پس‌انداز می‌شود، ولی ممکن است چندین سال طول بکشد تا این پس‌انداز با هزینه اولیه برابری کند. البته پس از آن‌که پس‌انداز پول از هزینه اولیه پیشی گرفت، پرداخت هزینه کمتر برای گرمایش جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

راه‌حل‌هایی به‌عنوان “رفع سریع” وجود دارند و برخی نیز می‌توانند مفید باشند. بااین‌حال، آن‌ها دقیقاً همین هستند و منفعت استفاده از آن‌ها بلندمدت نیست.

برای مثال، پنجره‌ بخار گرفته معمولاً نتیجه نشت گازی است که بین صفحات پنجره قرار دارد. زمانی که این اتفاق می‌افتد، هوا می‌تواند وارد فضای خالی‌شده و چگالش اتفاق می‌افتد.

درصورتی‌که به‌اندازه کافی خوش‌شانس باشید که از یک منظره زیبا از پنجره خود لذت ببرید، این اصلاً ایده آل نیست. یا حتی اگر شما فقط می‌خواهید از پنجره خود به‌وضوح بیرون را ببینید، این درخواست زیادی نیست، هست؟

کیت‌های آب‌بندی مجدد وجود دارد که می‌توانید خریداری کنید. بااین‌حال، آن‌ها نسبتاً گران هستند و نتایج طولانی‌مدت را به همراه نمی‌آورند. آن‌ها ممکن است در ابتدا آن چگالش ناخواسته را پاک کنند، اما این اتفاق در مدت چند ماه برمی‌گردد. نگویید که ما به شما هشدار ندادیم!

علاوه بر افزایش راحتی، صرفه‌جویی در قبوض، کاهش چگالش، آلودگی صوتی کمتر و امنیت بیشتر، نصب پنجره‌های دوجداره جدید نیز می‌تواند به ارزش منزل شما بیفزاید.

پنجره‌ها و درهای جدید می‌توانند زیبایی‌شناسی یک ملک را تقویت کنند‌، و اگر در آینده به دنبال فروش آن هستید، می‌خواهید خانه خود را تا حد ممکن جذاب کنید. پنجره‌های تازه نصب‌شده مکانی عالی برای شروع هستند.