شیشه های دوجداره چگونه کار می کنند؟
22
شهریور

شیشه های دوجداره چگونه کار می کنند؟

شیشه های دوجداره چگونه کار می کنند؟ ، زندگی در خانه راحت و دنج یکی از عوامل شادی ما انسان هاست. اگرچه عوامل زیادی باید دست به دست دهند تا یک خانه را به مکانی راحت و دلچسب تبدیل کنند، اما دمای محیط از مهمترین آنهاست. مهم نیست چه قدر مبلمان و دکوراسیون شما عالی باشد، اگر خانه شما خیلی سرد یا گرم باشد احتمالاً احساس راحتی نخواهید داشت. هرچند با لوازم گرمایشی قوی می‌توانید خانه تان را در زمستان به خوبی گرم کنید، اما مقدار زیادی از این گرما به راحتی از طریق در و پنجره‌ ها هدر می‌رود. این مشکل به راحتی با شیشه های دوجداره حل می شود. پنجره های دوجداره با افزایش عایق بندی خانه، گرمای داخل خانه را حفظ می کنند. فواید پنجره دوجداره به همین مورد محدود نمی شود. شیشه های دو جداره عایق خوبی برای سر و صدا هستند، همچنین امنیت خانه را افزایش و باعث افزایش ارزش ملک شما می شوند. احتمالاً درباره مزایای شیشه های دو جداره شنیده اید اما در ادامه درباره نحوه عمل آنها صحبت خواهیم کرد.

شیشه دوجداره چیست؟

قبل از هرچیز باید بدانیم پنجره دوجداره چیست. یک پنجره دو جداره از دو صفحه شیشه ای متصل به هم تشکیل شده است. فضای بین دو شیشه با خلا یا یک گاز بی اثر پر می شود. دو شیشه توسط یک فاصله دهنده از هم جدا می‌شوند که گاز بی اثر یا خلا را نیز در داخل شکاف نگه می دارد و به عنوان لعاب عایق بندی شناخته می شود.

پنجره دوجداره چگونه مانع اتلاف انرژی می شود

توانایی بسیار خوب عایق بندی شیشه های دو جداره از فضای کم بین شیشه های آن ناشی می شود. هنگامی که هوای حدفاصل بین دو شیشه با مکش خارج می شود و فضای خالی به عنوان خلا باقی می ماند، هوایی برای انتقال گرما از صفحه شیشه ای داخلی به صفحه خارجی وجود ندارد. فضا را می توان با گاز بی اثری مانند آرگون نیز پر کرد. رسانایی گرمایی این گازها نسبت به هوا کمتر است. به این ترتیب گرمای بسیار کمی از صفحه داخلی به صفحه خارجی منتقل می شود. این روش باعث کاهش ۷۰ درصدی اتلاف گرما می شود.
یک پنجره تک جداره مستقیماً با هوای گرم داخل خانه و هوای سرد خارج از آن، همزمان در تماس است. شیشه، گرما را از خانه به محیط بیرون هدایت می‌کند. هوای خنک کناری قسمت داخلی صفحه در حالی که هوای گرمتر زیر صفحه بالا می رود، جای آن را می گیرد. این حرکت، باعث ایجاد رانش هوا در داخل خانه می شود. اما در پنجره های دو جداره، صفحه داخلی در تماس مستقیم با صفحه بیرونی سردتر نیست.

چگونه میعان را کاهش می دهد

هوای داخل خانه به خاطر عواملی مانند دوش حمام و حتی هوایی که طی بازدم بیرون می دهیم، مرطوب می شود. از آنجایی که پنجره ها، گرما را به محیط خارجی منتقل می کنند، خودشان سردتر شده و وقتی رطوبت موجود در هوای داخلی روی سطح آنها متراکم شود، قطره های آب تشکیل می شوند که به وضوح روی سطح پنجره ها قابل مشاهده اند. از آنجایی که در پنجره های دوجداره، صفحه داخلی تقریبا به اندازه هوای داخل خانه گرم است، رطوبت روی آن جمع نمی شود و در نتیجه از مشکلات متعددی که در اثر میعان ایجاد می‌شود جلوگیری شده و دیگر نیازی به مقابله با قاب های پوسیده یا کپک نخواهد بود.

کاهش سر و صدا

اگرچه پنجره‌های دو جداره در اصل برای کاهش اتلاف گرما تولید شده‌اند اما فواید دیگری نیز دارند. یکی از آنها، کاهش سر و صدا است. هرچند افرادی که در محله های ساکت زندگی می کنند نیازی به آن ندارند اما اگر در نزدیکی یک فرودگاه یا کارگاه زندگی می کنید و یا همسایگان پر سر و صدایی دارید، پنجره های دوجداره به کمک شما می آیند. لایه دوجداره شیشه و فضای داخلی خالی از هوای بین آنها، عایق بهتری در برابر سر و صدا نسبت به پنجره‌های تک جداره ایجاد می کند. صدا نوعی از انرژی و از امواج صوتی است. شیشه های پنجره مقداری از انرژی را جذب کرده و در نتیجه صدای کمتری منتقل می شود. هرچه تعداد لایه های شیشه بیشتر باشد، صدا بیشتر جذب می شود. برای عایق بندی صوتی بهتر، می توانید شیشه های ضخیم تر یا شیشه های صوتی را انتخاب کنید.

افزایش امنیت

شکی نیست که سارقان و سایر مجرمان، از راه پنجره راحت تر می‌توانند وارد خانه شوند. تنها وسیله ای که برای این کار لازم دارند یک قطعه سنگ است. اگرچه پنجره دو جداره، خانه شما را به یک قلعه غیر قابل نفوذ تبدیل نمی کند، اما شکستن آن دشوارتر است. همچنین شکستن صفحه شیشه ای مضاعف، سر و صدای بیشتری ایجاد می کند. ضمنا پنجره های دو جداره به گونه ای ساخته شده اند که به سختی از بیرون باز می شوند. بعلاوه با قفل های جدیدی که از امنیت بالایی برخوردار هستند، می توان امنیت درها و پنجره ها را بیشتر هم کرد. همه این عوامل باهم، باعث می شوند تا امنیت خانه شما بیشتر شده، در نتیجه شب ها با خیال راحت بخوابید و بدون نگرانی به سفر روید.

افزایش ارزش املاک

همانطور که ملاحظه کردید، با نصب پنجره دو جداره نه تنها خانه شما به فضایی دلچسب تر تبدیل می شود بلکه ایمن تر شده و عاری از هرگونه سر و صدای مزاحم خواهد بود. همه این موارد می تواند برای خریداران ملک شما جذاب باشد. در نتیجه آنها حاضرند مبلغ بیشتری برای ملک شما بپردازند. امروزه تکنسین های واجد شرایط و باتجربه ای وجود دارند که می توانند پنجره های دوجداره را در هر خانه ای حتی خانه های قدیمی نصب کنند بدون اینکه ظاهر خانه تغییر محسوسی کند.

با توجه به موارد بالا می توان درک کرد چرا پنجره دوجداره انتخاب بسیار خوبی است. با شیشه های دوجداره، می توانید از زمستان های گرم تر، خانه ای امن تر و آرامش بیشتر لذت ببرید. با این حال، مهم است که یک فرد ماهر آنها را برای شما نصب کند. برای دسترسی به تکنسین های واجد شرایط و سایر خدمات با بهترین قیمت، با ما در تماس باشید.