در هنگام خرید پنجره های UPVC به چه چیزهایی توجه کنیم؟
15
بهمن

در هنگام خرید پنجره های UPVC به چه چیزهایی توجه کنیم؟

در هنگام خرید پنجره های UPVC به چه چیزهایی توجه کنیم؟  خرید پنجره‌های دو‌جداره لزوما کار سختی نیست، ولی قبل از اینکه اقدام به خرید کنید باید نکاتی را بدانید.

تیم ما در این زمینه به شما کمک می‌کند و با کمال میل نکات تخصصی در زمینه‌ی خرید پنجره‌های UPVC را در اختیارتان می‌گذارد.

در ادامه نه‌تا از مهم‌ترین ترفند‌های خرید را می‌توانید مشاهده کنید.

 بهره‌وری انرژی 

اولین و مهم‌ترین نکته، از بهره‌وری انرژی پنجره‌ی UPVC مطمئن شوید. همه‌ی پنجره‌ها مشخصه‌ای به نام «درجه‌ی انرژی پنجره» یا “WER” دارند. این پارامتر از A تا G درجه‌بندی می‌شود و نرخ انرژی پنجره را مشخص می‌کند. A++ بالاترین درجه و G پایین‌ترین آن است. در ایران، حداقل درجه‌ی استاندارد پنجره که در سالن‌های اجتماعات و جلسات استفاده می‌شود و نورگیری قابل قبولی دارد، درجه‌ی C است.

پنجره‌های A++ از همه گران‌ترند، ولی به عقیده‌ی ما پنجره‌های UPVC درجه‌ی B هم بسیار مناسب‌اند و همان‌کار را می‌کنند.

متوسط قیمت هر نوع پنجره‌ای را می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید تا بهتر بتوانید برای خرید تصمیم بگیرید.

پنجره‌های اصل و باکیفیت، حاوی برچسب کوچکی درون فریمشان هستند پس حتما به این نکته هم توجه کنید.

پنجره‌هایی که بهره‌وری انرژی خوبی ندارند، در بلند مدت باعث افزایش هزینه‌های گرمایشی شما می‌شوند، پس از همان ابتدا دنبال جنسی باکیفیت باشید تا در هزینه‌های آینده‌ی خود صرفه‌جویی کنید.

امنیت

برویم سراغ دلیل اصلی خریدن پنجره‌ها. آن‌ها نور خورشید را در تمام ساختمان پخش می‌کنند. پنجره‌ها به ساختمان‌ها و اتاق‌ها زندگی می‌بخشند، و بهره‌وری انرژی هم یکی از دو جنبه‌ی مهم خریدن پنجره است. جنبه‌ی مهم دیگر امنیت آن است.  مشابه عامل بهره‌وری انرژی، همه‌ی پنجره‌ها باید از لحاظ امنیتی هم استاندارد‌های مشخصی داشته باشند.‌ نسبت به اینکه پنجره‌ها در کجای ساختمان قرار می‌گیرند، استاندارد‌های متفاوتی وجود دارد. بر‌اساس یک مبنای ساده، پنجره‌های طبقه‌ی همکف و زیرزمین باید دارای استاندارد PAS 24 باشند. یک نکته‌ی امنیتی مهم که خیلی‌ها به آن توجه نمی‌کنند، این است که پنجره‌ها از داخل لعاب‌دار شده باشند. پنجره‌هایی که از بیرون لعاب‌دار شده باشند، کار سارقین را برای بیرون آوردن مهره‌ها راحت‌تر می‌کنند.

همه‌ی پنجره‌های UPVC باید از آهن ضد زنگ درجه‌ی ۳۰۴ درست شده باشند و دارای دسته و لولا باشند.

مهارت سازنده

کیفیت سازندگان پنجره‌های دوجداره در چهلستون بی‌نظیر است. ما به ساخته‌های خود افتخار می‌کنیم و همین باعث شده تا خیلی قدرتمند، در جایگاه باتجربه‌ترین کمپانی ساخت پنجره‌های دوجداره در ایران شناخته شویم.

وجود سازندگان و کارکنان ماهر جزو ابتدایی‌ترین اصول کاری ماست. ما چیزی جز باکیفیت‌ترین مواد اولیه را در پنجره‌های خود استفاده نمی‌کنیم که این مواد هم از کشور‌های پیشروی صنعت اروپایی می‌آیند.

کیفیت دوجداره‌ها

باید بدانید که فاصله‌ی بین لایه‌ها (Spacer) از چه درست شده‌است. این لایه‌ها باریکه‌های داخل پنجره هستند که در گوشه‌ی آن وجود دارند.  برای این لایه ما جنس‌های لاستیکی، پلاستیکی و ترکیبی را پیشنهاد می‌کنیم.

اگر بخواهید فاصله‌ی بین دو‌جدار را با گاز آرگون پر کنید، مطمئن شوید که مهر و موم‌ها به خوبی سوار شده‌اند. مهر و موم‌های شل، علاوه بر اینکه در هنگام نصب به پنجره آسیب می‌رسانند، می‌توانند باعث نشتی هم شوند.

برای قطر پنجره، ۲۸ میلی‌متر به عنوان بهترین ضخامت برای عملکرد آن در نظر گرفته می‌شود. با‌این حال، بسته به ساختمان و محیط آن ضخامت ۲۰ و ۲۴ میلی‌متر هم می‌تواند به همان اندازه مؤثر باشد.

به مقاله‌ی «مزایای پنجره‌های دوجداره» هم نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که هنگام خرید پنجره، دقیقا باید دنبال چه چیزی باشید.

کیفیت قاب پنجره‌

مهم‌ترین نکته در رابطه با کیفیت قاب پنجره‌ها، این است که مهر و موم‌ها از داخل سوار شده‌باشند. ما قبلا به این اشاره کرده بودیم ولی واقعا لازم است. اتصال‌های جوش داده شده(Welded joints)، از ایجاد فضای خالی در جریان تعامل پنجره با عوامل محیطی جلوگیری می‌کنند. اتصال‌های مکانیکی (Mechanical joints) در گذر زمان می‌توانند باعث ایجاد فضای خالی، نشت آب و آبنشست در پنجره شوند. احتمال وقوع این اتفاق در اتصال‌های جوش داده شده کمتر است.

مهره‌های لاستیکی اطراف شیشه، می‌توانند کش بیایند، بعد از مدتی دوباره به اندازه‌ی قبلی برگردند و به این صورت منجر به ایجاد فضای‌های خالی ناخواسته شوند. از عدم وجود چنین فضاهایی در همان ابتدای کار مطمئن شوید.

شیک بودن پنجره

پنجره‌های دوجداره‌ی چهلستون به بهترین شکل ممکن ساخته می‌شوند. شما فقط باید طبق سلیقه‌ی خود هر کدام را که می‌خواهید انتخاب کنید. آن‌ها نه تنها شیک هستند، بلکه نمونه‌های جدید ساخته شده‌ی UPVC نسبت به نسخه‌های قدیمی با‌کیفیت‌تر ساخته می‌شوند.

با انعطاف‌پذیری که کار ما دارد، می‌توانید پنجره‌های سبک قدیمی و سنتی هم داشته باشید در حالی که در کیفیت آن‌ها هیچ تغییری ایجاد نشود.

درست است! استایل پنجره اهمیت زیادی دارد، مطمئن شوید که تا جایی که می‌شود جذاب باشند.

انتخاب رنگ

رنگ سفید بدون شک محبوب‌ترین رنگ برای پنجره‌های دوجداره‌ امروزی محسوب می‌شود. این رنگ خیلی هم عالی به نظر می‌رسد! با این حال بعضی در این دسته قرار نمی‌گیرند و می‌خواهند کمی متفاوت باشند. اگر این چنین است عاشق تنوع انتخابی موجود در چهلستون می‌شوید. ما حتی می‌توانیم رنگ دلخواهتان را شخصی‌سازی کنیم، فقط باید به ما بگویید!

ضمانت

ما در کار خود آنقدر اعتماد به نفس داریم که همه‌ی کار‌هایمان را با ضمانتی چند ساله ارائه می‌دهیم. این سیاست ضمانت در همه‌ی شرکت‌ها وجود ندارد، شاید به خاطر این است که آن‌ها به اندازه‌ی ما به کارشان مطمئن نیستند!

فقط با برند‌های مطمئن کار کنید!

ما اینجاییم که به شما در انتخاب پنجره‌تان کمک کنیم. ما به صورت رایگان مشاوره‌هایمان را در اختیارتان می‌گذاریم و تا جایی که می‌شود کارتان را راحت می‌کنیم. ما با سالها تجربه، به بیش از هزاران مشتری خدمت رسانی کرده‌ایم.