آیا پنجره دوجداره ارزش خرید دارد
10
شهریور

آیا پنجره دوجداره ارزش خرید دارد؟

آیا پنجره دوجداره ارزش خرید دارد؟  با افزایش شدید هزینه‌های برق، پنجره های دو جداره بیش از پیش محبوب شده‌اند. همانطور که از نام آنها‌‌ پیداست، این پنجره ها دو لایه ای هستند و به عایق بندی خانه کمک می کنند. ویژگی منحصر به فرد پنجره های دوجداره این است که کمک میکنند تا خانه در تابستان خنک تر و در زمستان گرم تر باشد. با این حال این سوال مطرح است که آیا پنجره های دو جداره ارزش خرید دارند؟ پاسخ حتمی و قطعی به این سوال مثبت است. اگرچه برای خرید این نوع پنجره ممکن است چند صد هزار تومان بیشتر هزینه کنید، اما قطعا ارزشش را دارد.
قیمت بیشتر پنجره های دوجداره به این دلیل است که در آنها از دو شیشه، به جای یک شیشه و با فاصله بسیار کم از یکدیگر استفاده شده است. این فضا با خلا و یا گاز بی اثری مثل آرگون پر شده است که در هر دو حالت به خاصیت عایق بندی این پنجره ها کمک می کند. بنابراین با وجود پنجره های دوجداره، در طولانی مدت، در مصرف انرژی و درنتیجه هزینه ها صرفه جویی می شود.

این صرفه جویی فقط مختص به پول شما نیست

ما معتقدیم اگر روش سرمایه گذاری شما به یک جریان پراهمیت کمک کند، ارزش بیشتری دارد. به عنوان یک صاحب‌خانه مسئول، باید تاثیرات زیست محیطی هر تصمیمی که می‌گیرید را در نظر بگیرید. پنجره های دوجداره دوست دار محیط زیست هستند، چراکه انرژی مصرفی هر ساختمان را کاهش می دهند. آنها نه تنها راحتی شما را در همه فصول فراهم می کنند بلکه به شما کمک می کنند تا وجدان راحت تری داشته باشید چراکه مطمئن هستید آسیبی به محیط زیست وارد نکردید.
بنابراین پنجره های دوجداره نه تنها در صرفه جویی هزینه ها، بلکه در حفظ کره زمین نیز نقش مثبت دارند.

چرا پنجره تک جداره کافی نیست؟

پنجره قسمت مهمی از خانه است. چه یک ساختمان تجاری باشد چه مسکونی، اتاق بدون پنجره خوشایند نیست. پنجره های شیشه ای نور طبیعی را برای فضای داخلی فراهم می‌کنند. با این حال، نور تنها چیزی نیست که از طریق شیشه وارد یا خارج می‌شود. گرما، از خارج به راحتی از طریق یک پنجره شیشه ای معمولی نفوذ می کند. این پنجره ها در زمستان حدود ۴۰ درصد از گرمای خانه را هدر می دهند درحالیکه در تابستان بیش از ۸۰ درصد از گرمای خورشید را وارد خانه می کنند.
حتی اگر لوازم گرمایشی و سرمایشی خوب و مناسبی در منزل داشته باشید، باز هم این جریان گرمای ناخواسته ایده آل نیست. از آنجایی که در تابستان گرمای بیشتری وارد فضای داخلی می شود، سیستم خنک کننده شما باید بیشتر کار کند و از آنجایی که در زمستان گرما به راحتی هدر می رود مجبورید دمای وسیله گرمایشی را بالاتر ببرید.
پنجره دو جداره راه حل همه این مشکلات است. آنها به منظور عایق بندی طراحی شده اند تا انتقال حرارت در طول سال کمتر باشد. به عبارت ساده تر، در زمستان گرمای کمتری هدر می رود و در تابستان گرمای خورشید، کمتر وارد خانه تان می شود.
به این ترتیب هزینه قبوض لوازم گرمایشی و سرمایشی شما نیز کاهش می‌یابد. در نتیجه بعد از چند سال، متوجه خواهید شد که بیشتر از هزینه ای که برای داشتن پنجره های دو جداره صرف کردید، پس انداز کرده اید.

پنجره های دو جداره کیفیت هوای داخلی را حفظ می کنند

وقتی از پنجره صحبت می شود، معمولاً همه فقط به گرما و نور فکر می کنند، اما این ها تنها چیزهایی نیستند که از طریق پنجره به خانه شما وارد می‌شوند. گاهی پنجره می توانند عامل میعان در خانه باشد. وقتی سطح شیشه پنجره نسبت به دمای خانه سردتر باشد، میعان اتفاق می افتد. رطوبت هوای داخلی روی سطح خنک پنجره نشسته، متراکم و چگال تر می شود و به شکل قطره در می‌آید. در ابتدا این مسئله ممکن است مهم به نظر نرسد، اما با گذشت زمان، این رطوبت می تواند باعث ایجاد کپک شود که نه تنها قاب‌های پنجره را خراب می‌کند بلکه بر کیفیت هوای داخلی نیز تأثیر می‌گذارد، همان هوایی که شما تنفس می کنید و امکان دارد روی سلامت شما با ایجاد انواع آلرژی و یا عفونت ها، اثر سوء بگذارد. در پنجره های دو جداره دمای صفحه داخلی هرگز سردتر از دمای اتاق نیست. بنابراین هیچ مشکلی در رابطه با میعان وجود نخواهد داشت. اگر فکر می کنید سلامتی مهمترین سرمایه شماست، پس پنجره های دوجداره انتخابی ارزشمند برای شما است.

تأثیر مثبت بر ارزش ملاک

جهان در حال حرکت به سمت فرهنگ سازگار با محیط زیست است. خانه های سازگار با محیط زیست در آینده پرطرفدارتر خواهند بود. این بدان معناست که اگر قصد دارید در حال حاضر یا هر زمان دیگری در آینده ملک خود را بفروشید، شیشه های دوجداره به فروش بهتر ملک شما کمک می کنند. پنجره های دو جداره به ارزش خانه شما می افزایند و به احتمال زیاد قیمت های پیشنهادی بهتری برای ملک خود دریافت خواهید کرد.
ناگفته نماند که در صورت نصب حرفه ای، پنجره ها و درهای دو جداره از لحاظ زیبایی از ظاهر ساده شیشه های ساده قدیمی، بهتر به نظر می رسند.
همانطور که قبلا گفتیم، هر نوع سرمایه گذاری که در آینده محبوب باشد، قطعاً سرمایه گذاری ارزشمندی است. بنابراین حتی اگر قصد ندارید ملک خود را برای طولانی مدت نگاه دارید، باز هم ارزش پول شما محفوظ است.

هیچ چیز از حریم خصوصی و امنیت مهم‌تر نیست

آیا واقعاً می توانید روی حریم خصوصی قیمت بگذارید؟ علاوه بر دمای مناسب محیط داخلی، حریم خصوصی و امنیت دو عاملی است که باعث می شود یک خانه، خانه باشد. شیشه دوجداره از ورود صداهای مزاحم به درون خانه شما جلوگیری می کند. حتی اگر خانه تان در شلوغ ترین خیابان شهر باشد، صداهای ناخواسته مزاحمتان نخواهد شد. همچنین اگر در ساکت ترین منطقه زندگی می کنید، هیچ کس برای سر و صدا از شما شکایت نخواهد کرد. به همین دلیل است که در اماکن کاری پنجره های دو جداره ترجیح دارد، مزاحمت کمتر و کارایی بیشتر.
ناگفته نماند، شیشه دو جداره ضخیم تر، محکم تر و شکستن آن تقریباً غیرممکن است. این یک مزیت بزرگ از نظر امنیتی است.
با این وجود، باید بدانید که همه پنجره های دو جداره یکسان نیستند. فقط یک متخصص می تواند به شما کمک کند تا با توجه به نیاز خود، از بازده حرارتی ایده آل یک پنجره مطلع شوید.
بنابراین، برای انتخاب شیشه دوجداره به هیچ کس جز افراد متخصص در این حیطه، تکیه نکنید.