21
تیر

پایه اسپیگات نرده شیشه ای

نرده هندریل شیشه ای در نقش جانپناه

 

glass railing spigot
پایه اسپیگات

توضیحی در مورد پایه های اسپیگوت یا اسپیگات (Spigot handrails) که قبلا گفته شده است شامل متریال استفاده شده از جنس پایه اسپیگات استیل ، پایه اسپیگون آهن ی ، پایه اسپیگوت از جنس چدن و آلومینیومی و ذکر این نکته که هر کدام از این متریال های استفاده شده در پایه های اسپیگات نرده های شیشه ای بصورت رنگ بندی با رنگ های کوره ای قابل اجرا میباشد ولی در محل های پر رطوبت بهتر است از پایه های استیل استفاده شود.

پایه اسپیگات شرکت چهلستون
پایه اسپیگات شرکت چهلستون

درباره سایز و ارتفاع پایه های اسپیگوت (پایه اسپیگات) هندریل شیشه ای باید گفت پایه های اسپیگوت نرده هندریل شیشه ای از ارتفاع ۲۰ سانتی متر تا ارتفاع ۱۱۰ سانتی متر در بازار با قیمت های نرده شیشه ای موجود و قابل اجرا میباشد ولی توضیح اصلی در مورد پایه های اسپیگات یا اسپیگوت نرده هندریل شیشه اینکه پایه ها کلا در دو نوع شیشه ای معمولی و شیشه سوراخ کاری شده قابل اجرا میباشد.

Spigot Size chehelsoton.com
پایه اسپیگات

 

Spigot chehelsoton 1
پایه نرده شیشه ای
Spigot chehelsoton 2
پایه نرده شیشه ای
Spigot chehelsoton 3
پایه نرده شیشه ای

در پایه های اسپیگوت معمولی برای نرده های شیشه ای،  شیشه بدون هر گونه سوراخ کاری داخل پایه اسپیگوت قرار گرفته و از یکطرف توسط پیچ آلنی به استخوانی پلاستیکی فشار اورده و شیشه را در جای خود محکم نگه می دارد ولی در پایه های اسپیگوت اسپیگات هندریل با سوراخ کاری شیشه پایه اسپیگوت یک پایه دو تیکه بوده که برای اتصال دو تیکه پایه اسپیگوت نرده به یکدیگرنیاز بوده در شیشه سوراخی با قطر ۲۰ میلیمتر ایجاد میشود تا بتوان دو لایه پایه اسپیگوت نرده هندریل شیشه ای را به یکدیگر اتصال داد در پایه های اسپیگوت بدون نیاز به سوراخکاری شیشه این پایه یکپارچه بوده و فقط داخل آن ۲ عدد پلاستیک فشرده در جلو پشت شیشه توسط یک پیچ با فشار شیشه را بین خود نکه میدارد ولی پایه اسپیگوت نرده هندریل شیشه ای به شیشه سوراخکاری شده دو تیکه به همدیگر نصب میشود و پیچ آلنی پایه اسپیگوت در محل سوراخکاری شیشه رد شده و دو قسمت پایه اسپیگوت به یکدیگر متصل شده و باعث استحکام شیشه میشود.

Spigot Stainless still chehelsoton.com
پایه استیل اسپیگات

پایه های نرده شیشه ای در مدل اسپیگات یا اسپیگوت نرده هندریل شیشه ای با توجه به نوع جنس آهنی ، چدنی، آلومینیومی و استیل از نظر قیمتی متفاوت بوده و قیمت تمام شده نرده هندریل شیشه ای را در نوسان قرار میدهد. برای برآورد قیمت ، دریافت پیش فاکتور، اطلاع از حدود قیمت و حتی قیمت متر مربع انواع نرده شیشه ای می توانید با کارشناسان شرکت پنجره دوجداره چهلستون در تماس باشید.

پایه های اسپیگات در ابتدای ورود به بازار نرده شیشه ای ایران، فقط از نوع استیل ۳۰۴ و یا ۳۰۶ بوده که در طی زمان بسیار کوتاهی برای کاهش قیمت نرده هندریل شیشه ای تولید پایه های اسپیگوت با انواع جنس های آهنی ، پایه چدنی و پایه آلومینیومی نرده شیشه ای در برنامه کار قرار گرفت ولی کماکان پایه های استیل چه بصورت رنگ استیل مات و یا پایه اسپیگات استیل براق با شش رنگ کوره ای میتوان رنگ بندی مختلف نیز ایجاد نمود.

پایه اسپیگات شرکت چهلستون
پایه اسپیگات شرکت چهلستون

پایه های اسپیگوت استیل نرده هندریل شیشه ای با توجه به مقاومت بالا در برابر رطوبت کاربرد بیشتری نسبت به الباقی پایه های نرده هندریل شیشه ای دارد . ولی معماران محترم جهت نصب پایه های اسپیگات در نمای ساختمان ها ، جانپناه های شیشه ای و نرده پله ها همچنان می توانند از بین رنگ های مختلف پایه اسپیگات برای طرح خود سیستمی را انتخاب نمایند.

نرده شیشه ای چیست
نرده-شیشه-ای-چیست

طریقه نصب پایه های هندریل اسپیگوت یا پایه اسپیگات نرده شیشه ای :

در کف پایه از تسمه ای مربعی شکل از نوع استیل به زیر پایه متصل شده که در ابتدا چهار گوشه این تسمه سوراخکاری شده و محل نصب پیچ و رول بولت به کف میباشد که اکنون پایه های جدید هندریل شیشه ای استیل با ۶ محل سوراخ کاری کمک زیادی به بالا بردن استحکام پایه در محل خود نموده است.

Spigot chehelsoton.com details.png
پایه مشکی اسپیگات

در هر نوع از پایه های اسپیگوت (اسپیگات) نرده هندریل شیشه ای ضخامت پایه بسیار مهم میباشد به صورت مثال در پایه هایی که از ورق استیل یا آهنی استفاده میشود ضخامت ورق پایه ها بسیار مهم میباشد در پایه های اسپیگوت نرده هندریل شیشه ا ی که به صورت ریخته گری انجام میشود نوع جنس جهت شکنندگی بسیار مهم بوده بصورتیکه در پایه های نرده هندریل ریخته گری اگر جنس مورد نظر از مواد اصلی نباشد امکان شکست پایه های اسپیگوت بسیار بالا میباشد. در زمان نصب پایه های اسپیگوت نرده هندریل شیشه ای استفاده از پیچ و یا رول بولت هایی که در برابر رطوبت دچار زنگزدگی نشود بسیار حایزاهمیت میباشد. در زمان نصب پایه های اسپیگوت نرده هندریل شیشه ای باید به تنظیم فاصله پایه ها نسبت به ابعاد شیشه بسیار دقت نمود تا از نظر زیبایی نرده هندریل شیشه از زیبایی آن کاسته نشود.