27
خرداد

نرده شیشه ای چیست؟

نرده شیشه ای چیست؟

نرده ی شیشه ای چیست؟

پایه-فیکس-پوینت

نرده شیشه ای حفاظی است شیشه ای که در ساختمان های مدرن و معماری های به روز و مدرن به جای استفاده از نرده های آهنی و یا نرده های چوبی و یا حتی نرده های سنگی از شیشه جهت حفاظ شیشه ای یا جانپناه شیشه ای استفاده میگردد. این حفاظ های شیشه ای با نام جان پناه شیشه ای ، هندریل شیشه ای و یا عموما با نام نرده شیشه ای شناخته می شوند.

در نرده های شیشه ای یا هندریل شیشه ای از ترکیب شیشه های لمینیت غیر ریزنده و شیشه های سکوریت استفاده میگردد .

نرده های شیشه ای یا هندریل شیشه ای و یا جانپناه شیشه ای با توجه به رعایت نوع شیشه که همان شیشه لمینیت غیر ریزنده است از پایه و یراق الات مختلف جهت نصب نرده های شیشه ای استفاده می گردد که به انواع یراق آلات و بست های نصب اشاره می شود.

اولین نوع نرده های شیشه ای و یا هندریل شیشه ای استفاده از پایه های نرده آلومینیومی به نام کامپونت می باشد. پایه های نرده کامپونت با استفاده از پایه آلومینیوم های سخت به ارتفاع ۱۰ سانتی متر و عرض ۱۵ و ۳۰ سانتی متری بر روی محل نصب و شیشه داخل این پایه ها نصب میگردد.

پایه-کامپوننتنوع دوم یراق الات نصب نرده شیشه ای پایه های اسپیگوت بوده که این پایه ها از نظر جنس انواع مختلف و در رنگ بندی های مختلف نیز موجود می باشد.

 

پایه-اسپیگوت-هندریلنوع سوم پایه های هندریل شیشه ای و یراق الات نصب پایه های فیکس پوینت بوده که این نوع پایه ها بیشتر درراه پله ها استفاده میگردد پس پایه و یا یراق الات استفاده شده در نرده هندریل شیشه ای در سه نوع کامپونت ، اسپیگوت و فیکس پوینت قابل اجرا بوده که عمدا به درخواست مشتری انتخاب میگردد.

پایه-فیکس-پوینت-نرده-شیشه-ایدرهرسه نوع پایه های نرده شیشه ای از زیبایی و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد که توضیحات کامل تری در این رابطه داده خواهد شد. در نرده های شیشه ای که در جلوی بالکن ها، جلوی پنجره ها ، دور استخر، تراس ها، روف گاردن و پشت بام و رمپ های پارکینگ و در بسیاری از مکان های دیگر قابل اجرا می باشد.

نرده های شیشه یا هندریل های شیشه ای از استحکام بالایی برخوردار بوده و بدون هر گونه نگرانی در مکان های بسیار حساس قابل اجرا میباشد .

نرده های شیشه با توجه به استفاده از شیشه های غیر ریزنده یا لمینیت در زمان خرد شدن شیشه به دلیل چسب و یا طلق به کار رفته بین دو شیشه شیشه در جای خود باقی مانده و خطر سقوط افراد را غیر ممکن مینماید.

در نرده های هندریل شیشه بدلیل استفاده از شیشه و اینک یراق الات عمدا پس از نصب از نمای ساختمان دیده نمی شود و فقط شیشه قابل نمایش بوده از نظر زیبایی و استحکام به نوبه خود عملکرد بسیار خوبی دارد .

نرده های هندریل شیشه ای اکنون در بسیاری از نماهای ساختمانی و مکان هایی که نیاز به حفاظ یا نرده دارد بسیار پرمصرف می باشد.

جانپناه-شیشه-اینرده های هندریل شیشه ای استفاده شده به مرور زمان هیچ نیازی به رنگ کاری مجدد و پوسیدگی نداشته و بسیار در نظافت و تمیزکاری این نرده ها ساده تر از نرده های قدیمی اهنی ، چوبی و سنگی میباشد.

نرده های شیشه ای یا هندریل شیشه ای در هر ارتفاعی باعث جلوگیری از دید شما در مکان مورد نظر نشده و منظره بیرون از پشت شیشه ها کامل مشخص بوده و مانند نرده های قدیمی مانع دید نمی شود. نرده های هندریل شیشه ای در جلوی پنجره امکان استفاده از مناظر را کامل برای کاربرایجاد مینماید. در نرده های هندریل شیشه ای با استفاده از ارتفاع های مختلف و یکپارچه بدون شیشه امکان سقوط لوازم کوچک را نیز از بین برده و بسیار مستحکم بوده و در نرده های شیشه ای از نفوذ مستقیم باد در مکان هایی مثل بالکن ها و یا دور استخرها جلوگیری مینماید.

نرده ها ی هندریل شیشه ای را میتوان با رنگ بندی یراق الات و در رنگ بندی نوع شیشه نیز بسیار متنوع بوده و نسبت به محل نصب میتوان از شیشه های غیر لغزنده و یا لمینیت مختلف استفاده نمود. البته در نرده های هندریل شیشه از یراق الات و یا پایه های مختلف و متفرقه استفاده می شود که مورد تایید از نظر استحکام نبوده و بهتر است ازاین نوع پایه و یراق الات در نصب نرده های هندریل شیشه ای استفاده نشود که به طور مثال میتوان از پایه ای شیشه به دیوار اهنی از نظر ابعاد بسیار کوچک بوده و در ظاهر شیشه را در خود نگه داشنه در صورتیکه این پایه های نرده شیشه ای استحکام لازم جهت جانپناه را ندارد یا اینکه در بعضی از موارد دیده شده از قاب های دور تا دور اهنی یا الومینیومی و حتی چوبی استفاده شده و داخل ان شیشه نصب گردد که این نوع نرده های هندریل شیشه ای از نظر استحکام خوب بوده ولی از نظر زیبایی کاربردی ندارد و تمامی زیبایی نرده های هندریل شیشه ای از یکپارچه بودن ان میباشد.

پایه-استیل-نرده-شیشه-ای

 پس بهترین یراق الات جهت نصب نرده های هندریل شیشه ای همان پایه های کامپونت ، اسپیگوت و فیکس پوینت می باشد.

نرده های هندریل شیشه را باید به نوع ساختار شیشه که حتما باید از نوع لمینیت غیر ریزنده بوده و استفاده از پایه های کامپونت –اسپیگوت و فیکس پوینت و مهمتر از همه اینکه در نصب نرده های هندریل شیشه ای حتما باید توسط عوامل نصب متخصص استفاده گردد تا در نهایت نرده هندریل شیشه ای با استحکام و زیبایی بالا داشته باشیم.باید نصب نرده های هندریل شیشه ای را بسیار جدی گرفت تا از هر گونه خطرات جانی و مالی جلوگیری نماید.

در زیر توضیحات کاملتری درباره استفاده از انواع نرده های هندریل شیشه ای پرداخت شده تا مصرف کننده انتخاب بهتری نسبت به نرده های هندریل شیشه ای داشته باشد و نیز در مورد قیمت تمام شده نرده های هندریل شیشه ای نیز توضیحات کاملی داده شده و تفاوت نوع نصب و قیمت نرده های کامپونت و فیکس پوینت و اسپیگوت لحاظ شده است .

توضیحات درباره مسایل فنی- اجرا- ضوابط شهرداری و آتش نشانی نیز لحاظ شده است

به گوشه ای از مزایای نرده هندریل شیشه ای میپردازیم

  • استحکام بالای نرده های شیشه ای هندریل شیشه با استفاده از شیشه های لمینیت غیر ریزنده
  • مقاوم بالا نرده های شیشه ای در برابر حرارت گرما و سرما
  • نظافت آسان و نگهداری راحت جانپناه شیشه ای
  • ضد زنگ و ضد اب بودن نرده های شیشه ای
  • نصب سریع و بدون هر گونه تخریب هندریل شیشه ای
  • رنگ بندی مختلف در انتخاب پایه و شیشه های نرده شیشه ای
  • عدم تغییر فرم و رنگ نرده های هندریل شیشه ای
  • نمای شفاف به دور از هر گونه مزاحمت در دید در نرده های شیشه ای