94 جانباز شیمیایی قزوین، پایش سلامت می‌شوند

0 دیدگاه ها
1799
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۶:۲۸
11620151102
94  جانباز شیمیایی قزوین، پایش سلامت می‌شوند
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: از مجموع 500 جانباز شیمیایی استان قزوین، وضعیت سلامتی 94 نفر از جانبازان شیمیایی شدید و متوسط با اجرای طرح پایش سلامت تخصصی، بررسی می‌شود
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

 

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: از مجموع 500 جانباز شیمیایی استان قزوین، وضعیت سلامتی 94 نفر از جانبازان شیمیایی شدید و متوسط با اجرای طرح پایش سلامت تخصصی، بررسی می‌شود.

مسعود بخارایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: جانبازان شیمیایی ریه، پوست و چشم، جمعه، 8 آبان ماه سال جاری، در کلینیک تخصصی بیمارستان بوعلی سینا در 2 نوبت صبح و بعدازظهر پایش سلامت می‌شوند.

وی افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین، 94 نفر از جانبازان شیمیایی شدید و متوسط استان از 5 تا 70 درصد در این پایش سلامت حضور خواهند داشت.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: در پایش فوق، با حضور 3 متخصص ریه، پوست و چشم، جانبازان به صورت تخصصی معاینه و وضعیت سلامتی آن‌ها بررسی می‌شود.

وی مطلع شدن از وضعیت سلامتی، چکاب کامل و درمان جانبازان شیمیایی را از جمله اهداف اجرای طرح پایش سلامت تخصصی عنوان و اضافه کرد: اجرای طرح تحقیقاتی با موضوع تاثیر گازهای شیمیایی بر روی پوست جانبازان شیمیایی و اعطای افزایش درصد جانبازی از اهداف دیگر این طرح است.

بخارایی گفت: در این پایش، هر جانبازی که وضعیت مصدومیتش ناشی از گازهای شیمیایی، شدت پیدا کرده با تائید متخصصان، به آن‌ها افزایش درصد جانبازی اعطا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه قبل از اجرای طرح پایش سلامت، جانبازان شیمیایی باید نزد پزشک عمومی رفته تا فرم پایش سلامت برای آن‌ها پر شود، گفت: در این فرم اطلاعات سلامتی فردی، از جمله بیماری‌های مرتبط و غیرمربوط به مجروحیت و داروهایی که جانباز استفاده می‌کند، اخذ می‌شود تا با قرار دادن این فرم در پرونده جانبازان، اطلاعات کاملی از وضعیت سلامت عمومی فردی در اختیار متخصصان قرار بگیرد.

وی افزود: همچنین جانبازان شیمیایی باید تست ریه جدید انجام بدهند که در تسهیل انجام این تست، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، هماهنگی‌های لازم را با دکتر زحل، فوق متخصص ریه انجام داده تا آن‌ها نزد وی رفته و براحتی تست بدهند.

بخارایی با بیان اینکه انجام این پیش مقدمات موجب می‌شود تا پایش سلامت جانبازان شیمیایی در روز مقرر تسهیل یابد، افزود: جانبازان شیمیایی باید مدارک خود را تا سه‌شنبه، 5 آبان ماه سال جاری به بنیاد شهید وامور ایثارگران ارائه دهند تا پرونده‌ی آن‌ها برای انجام مراحل پایش سلامت تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه جانبازان شیمیایی استان قزوین هر ساله یک بار پایش سلامت تخصصی می‌شوند، گفت: این جانبازان می‌توانند برای پایش سلامت عمومی به هر پزشک عمومی طرف قرارداد بنیاد در هر بازه زمانی مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، استان قزوین نزدیک به 500 جانباز شیمیایی دارد که از این آمار، 70 نفر دچار مشکلات ریه، چشم و پوست متوسط تا شدید هستند.

 

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون بیمارستان بوعلی سینا جانبازان شیمیایی
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.