مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین

655طرح اشتغال روستایی در قزوین تسهیلات دریافت کردند

0 دیدگاه ها
147
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵
351820181216
655طرح اشتغال روستایی در قزوین تسهیلات دریافت کردند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: 958 طرح اشتغال روستایی به بانک های عامل معرفی شد که از این تعداد 655 پرونده موفق به دریافت تسهیلات شدند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

به گزارش چهلستون و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، مسعود بابایی در بیست و ششمین کارگروه تخصصی اشتغال استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: اعتبار تخصیصی در حوزه اشتغال روستایی استان 930 میلیارد ریال بوده که 2.5 برابر آن، طرح های اشتغال به مبلغ 2 هزار و 570 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شد.
وی اضافه کرد: 655 طرح معرفی شده یک هزار و 350 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی 2 هزار و 882 نفر دریافت کردند.
بابایی ادامه داد: قزوین رتبه بسیار خوبی در جذب اعتبارات اشتغال روستایی دارد و باید در بخش تسهیلات اشتغال فراگیر نیز بهتر عمل شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در حوزه اشتغال فراگیر نیز یک هزار و 217 میلیارد ریال اعتبار به استان تخصیص یافته بود که 69 طرح به بانک ها معرفی شد.
بابایی ادامه داد:از این میزان 24 طرح به رقم 161 میلیارد و 250 میلیون ریال موفق به دریافت تسهیلات شدند.
وی با اشاره به مشکلات بخش اشتغال فراگیر افزود: چک های برگشتی و معوقات بانکی موانع بازدارنده برای دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر هستند که موجب شده قزوین در رتبه های میانی رنکینگ کشوری قرار گیرد.
این مسئول با اشاره به وضعیت سایر طرح های اشتغالزایی استان، اضافه کرد: تفاهم نامه اشتغالزایی بنیاد علوی 400 میلیارد ریال بوده که 400 طرح معرفی شد و 73 طرح از این محل به مبلغ 330 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
بابایی ادامه داد: تفاهم نامه بنیاد برکت به رقم 100 میلیارد ریال بوده است که 45 طرح معرفی شد و 14 میلیارد ریال تسهیلات در این خصوص پرداخت شد.
وی با اشاره به بانک های پیشرو در پرداخت تسهیلات افزود: در مجموع بانک های کشاورزی، پست بانک و توسعه تعاون بیشترین پرداخت را در استان داشته اند که باید از زحمات آنها نیز در این زمینه قدردانی کرد.
این مسئول اضافه کرد: با تمامی تلاش های صورت گرفته تاکنون 14 هزار و 190 فرصت شغلی در استان به وجود آمده که برابر 72 درصد تعهد اشتغال استان در سال جاری است.
استان قزوین در سال جاری ایجاد حدود 18 هزار فرصت شغلی را تعهد کرده است

اخبار مشابه :
استغال، قزوین
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.