سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری قزوین؛

مکان فعلی بازار پرنده فروشان سلامت مردم را به خطر می اندازد

0 دیدگاه ها
290
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶
352920190117
مکان فعلی بازار پرنده فروشان سلامت مردم را به خطر می اندازد
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین موضوع سلامت مردم را مهم ترین اولویت کار دستگاه های اجرایی دانست و گفت: انتقال بازار پرندگان قزوین برای جلوگیری از بیماری های دام و طیور باید در اسرع وقت انجام پذیرد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

منوچهر حبیبی روز چهارشنبه در جلسه ستاد قرارگاه زیستی و بیوتروریسم که با موضوع حوزه سلامت و انتقال بازار پرندگان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: استان به دلیل ظرفیت های موجود در زمینه تولید مرغ و تخم مرغ، مستعد انتقال بیماری آنفولانزا است و اگر کارهای پیشگیرانه در این زمینه صورت نگیرد، کنترل و مقابله با بیماری های مسری پرندگان اجتناب ناپذیر خواهد بود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان قزوین از قطب های مهم تولید مرغ و تخم مرغ در کشور است، بروز هرگونه بیماری های حاد پرندگان مانند آنفولانزا در سطح کشور تاثیراتی خواهد داشت.
حبیبی با بیان اینکه در موضوع سلامت همه دستگاه ها باید پای کار باشند، یادآور شد: در موضوع انتقال بازار پرندگان قزوین باید بررسی کرد که آیا فعالیت 110 مغازه پرنده فروشی در این بازار مهمتر از سلامت مردم است؟
معاون اقتصادی استاندار قزوین، انتقال بازار پرندگان قزوین را برای پیشگیری از وقوع هر نوع بیماری از جمله آنفولانزا مهم و حیاتی دانست و تاکید کرد: در این راستا وجود هر نوع مانع و مشکل باید توسط کارگروه ها و کمیته های مرتبط از سر راه برداشته شود.
این مسئول اضافه کرد: انتقال بازار پرنده فروشان برای ما یک اولویت است، البته برای انتقال به مکان جدید و برای کمک به کسبه این بازار و ایجاد انگیزه در این افراد به آن ها تسهیلات نیز پرداخت خواهد شد.

معاون استاندار خاطرنشان ساخت: با عملیاتی شدن این انتقال و اطلاع رسانی آن موجب خواهد شد تا مردم از مکان این بازار مطلع شوند و همین امر به رونق کار کسبه کمک خواهد کرد.


حبیبی در پایان تاکید کرد: متاسفانه کار انتقال بازار پرندگان قزوین از سال 86 همچنان بدون تعیین تکلیف رها شده است اما با توجه به مکان در نظر گرفته شده، باید در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن شاهد این جا به جایی باشیم.

اخبار مشابه :
قزوین، پرندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.