معاون اقتصادى استاندار قزوین:

مدیران دستگاه ها ظرفیت های سرمایه گذاری را بروز رسانی کنند

0 دیدگاه ها
616
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۰:۱۶
345120171004
مدیران دستگاه ها ظرفیت های سرمایه گذاری را بروز رسانی کنند
معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: باید مدیران دستگاه های اجرایی اهتمام ویژه ای نسبت به بهره گیری از ظرفیت های استان داشته باشند و با روزآمد کردن اطلاعات خود زمینه ارائه آنها را به سرمایه گذاران خارجی و سفارت خانه ها فراهم آورند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

منوچهر حبیبی در ستاد سرمایه گذاری استان بیان کرد :باید مدیران دستگاه های اجرایی اهتمام ویژه ای نسبت به بهره گیری از ظرفیت های استان داشته باشند و با روزآمد کردن اطلاعات خود زمینه ارائه آنها را به سرمایه گذاران خارجی و سفارت خانه ها فراهم آورند.

وی گفت: حوزه سرمایه گذاری استان به 2 بخش داخلی و خارجی تقسیم شده و جذب سرمایه گذاری خارجی به اداره امور اقتصاد و دارایی و جذب سرمایه گذاری داخلی به مرکز جذب سرمایه گذاری استان محول شده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین ادامه داد: تاکنون مجوز بهره برداری از 2 هزار مگاوات انرژی خورشیدی و بادی در استان برای سرمایه گذاران صادر شده است.

حبیبی افزود: ظرفیت تولید انرژی های نو در استان چهار هزار مگاوات است که تاکنون به سرمایه گذاران برای بهره برداری از این مقدار مجوز داده شده است.

وی اضافه کرد: بهره برداری از انرژی های نو در استان قزوین در ابتدا متولی خاصی نداشت اما در راستای حمایت از سرمایه گذاری در این بخش شرکت توزیع نیروی برق را متولی آن کردیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: به برخی از سرمایه گذاران انرژی های نو در استان مجوز و زمین اعطا شده که به دلیل نداشتن اهلیت و توانایی در خصوص بهره برداری از آنها هنوز اقدام نکرده اند و باید برای بازپس گیری مجوزها از افراد فاقد اهلیت وارد عمل شد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: به زودی یک طرح بزرگ انرژی بادی در منطقه سیاه پوش بخش طارم سفلی به بهره برداری می رسد که نقش بسیار مهمی در تامین برق کشور و رونق اقتصادی منطقه ایفا می کند. 

حبیبی همچنین گفت: قزوین ظرفیت های بالایی در حوزه صنعتی، گردشگری و انرژی های نو دارد و هرچند مطالعات اولیه در خصوص شناسایی آنها انجام شده ولی کفایت نمی کند.

حبیبی در پایان گفت: در سال گذشته برای استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری استان و حل مشکلات واحدهای تولیدی با بنیاد برکت و مستضعفان وارد تعامل و مذاکره شدیم و در این راستا واحدهای تولیدی دارای مشکل برای حمایت به این بنیادها معرفی شدند.

اخبار مشابه :
قزوین، اقتصادی
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.