استاندار قزوین

قوانین به نفع سرمایه گذار تفسیر شود

0 دیدگاه ها
340
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹
357620191011
قوانین به نفع سرمایه گذار تفسیر شود
استاندار قزوین گفت:قوانین به نفع سرمایه گذار تعریف شود و حداکثر حمایت صورت گیرد تا کاری متوقف و معطل نشود .
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

هدایت الله جمالی پور در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهارداشت: امروز کشور شرایطی دارد که بخش خصوصی باید آن را درک کرده و با عمل به تعهدات خود یاری گر کشور باشد.

وی بیان کرد: باید سرمایه ها و ثروت بخش خصوصی و دولتی در خدمت مردم باشد البته لازم است جامعه به سمتی حرکت کند که بخش خصوصی مسیر همواری برای فعالیت داشته باشد.

 

استاندار قزوین تصریح کرد: اگر بخش خصوصی فرار مالیاتی داشته باشد یا مالیات ندهد چگونه میتواند انتظار همواری و حل مشکلات را داشته باشد لذا با اعتماد سازی دو طرفه باید به دنبال خدمت به کشور باشیم.
 
وی اظهارداشت: همه باید حقوق دولت را پرداخت کنند و اگر هر فردی نقش خود را انجام دهد کارها سامان پیدا می کند.  

جمالی پور بیان کرد: هر چند بدبینی به بخش خصوصی نداریم اما انتظار داریم امروز که دولت برای تامین هزینه های مالی خود مشکل دارد بخش خصوصی حق دولت را بدهد تا کارها روان شود.

وی گفت: البته اعتماد متقابل ایجاد شده و ما به شما اعتماد داریم و شما هم به دولت اعتماد کنید تا کارها متوقف نشود.  
استاندار قزوین یادآورشد: در دولت رویکرد ما این است که قوانین به نفع سرمایه گذار تعریف شود و حداکثر حمایت صورت گیرد تا کاری متوقف و معطل نشود و در شرایطی که فروش نفت متوقف شده همه باید مالیات خود را پرداخت کنند تا اداره کشور ممکن شود.

جمالی پور گفت: بسیار مهم است تصمیم درست و مصوبات روی کاغذ نماند زیرا این توهین است اگر در جمع به نتیجه رسیدیم و تصمیم گرفتیم اجرا نشود.

وی اضافه کرد: در این جلسات هر مخالفت و نقدی هست باید با جسارت مطرح شود حتی به دیدگاه و نظر ما ایراد بگیرید اما اگر مدیری مصوبه ای را پذیرفت باید اجرا کند در غیر این صورت باید از استان برود.

استاندار قزوین تصریح کرد: فرمانداری که مسافت طولانی را طی کرده و در جلسه شرکت کرده برای دولت هزینه داشته لذا همه باید به آن اهمیت دهیم و بدانیم اگر درست تصمیم نگیریم و یا شرکت نکنیم و نماینده اعزام کنیم به دیگران توهین شده است.

جمالی پور در ادامه گفت: هر مدیری که به دلیل منطقی قادر به شرکت در جلسات مهم نیست باید با دفتر استانداری هماهنگ کرده و اجازه بگیرد و اگر معاون برای شرکت می فرستد اختیار تصمیم گیری داشته باشد و اگر مدیری نیامد و تصمیم گرفته شد باید اجرا شود.  

استاندار قزوین افزود: مصوبات جلسات باید حداکثر در ۲۰ روز اجرایی شود و معطل ماندن آن منطقی نیست و مدیران پاسخگو خواهند بود.

وی اظهارداشت: مدیران لازم است با اطلاع وارد جلسات شوند، درست تصمیم بگیرند و بسرعت آنها را اجرا کنند و اگر جلسات جدی گرفته نشود وقت خود و استان را هدر داده ایم.

جمالی پور بیان کرد: قانون چارچوب کار ما را مشخص کرده و همه باید کمک کنیم بخش خصوصی قوی شود زیرا بسیاری از کارها که دولتی شده نتیجه نداده، دولت هرجا سرمایه آورده به هدر رفته، هر جا کارخانه توسط دولت ساخته و مدیریت کرده به تعطیلی انجامیده که نشان می دهد دولت توان همه کارها را ندارد.

استاندار قزوین اضافه کرد: تاکید رهبری اجرای اصل ۴۴ و واگذاری امور به بخش خصوصی است که این کار بزرگ با نقاط ضعف و قوتی که داشت اجرا شد و امروز هم نگاه ما باید حمایت از ورود بخش خصوصی در بیشتر کارها باشد.

جمالی پور با انتقاد منطقی از مشکلات ناشی از استقرار دفاتر شرکتها در تهران گفت: منطقی نیست دفاتر کارخانه های صنعتی مهم و بزرگ که در استان فعالیت می کنند در تهران باشد و مالیات و گردش مالی خود را به مرکز ببرند اما از استان انتظار وام و کمک و گره گشایی داشته باشند.

استاندار بیان کرد: وقتی قرار است مشکلات ناشی از محیط زیست و دهها پیامد دیگر کارخانه ها را مردم استان تحمل کنند باید از مالیات و سایر مزایای آن هم برخوردار شوند.

وی اظهارداشت: همه باید دلسوزانه در خدمت توسعه استان باشیم و با شفاف سازی و توجه به منافع ملی برای گره گشایی از مشکلات همت کنیم.

اخبار مشابه :
قزوین، استاندار
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.