مدیرکل پدافند غیرعامل:

عملیات انتقال بازار پرندگان شهر قزوین موفق نبوده است

0 دیدگاه ها
531
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۲۲
352820190117
عملیات انتقال بازار پرندگان شهر قزوین موفق نبوده است
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین گفت: عملیات انتقال بازار پرندگان قزوین با وجود اقدامات و مکان یابی های انجام شده، تاکنون موفق نبوده است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

محمد افشار در جلسه ستاد قرارگاه پدافند زیستی و بیوتروریسم استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: عملیات انتقال بازار پرندگان قزوین با توجه به تبعات زیست محیطی آن از جمله شیوع بیماری آنفلوآنزا متاسفانه از سال 86 بر زمین مانده و با وجود مکان یابی های انجام شده، تاکنون اجرا نشده است.
وی گفت: بیماری آنفلوانزا در گذشته خسارت های فراوانی را به استان تحمیل کرده است که از نمونه های آن معدوم سازی پنج و نیم میلیون قطعه مرغ در سال 96 بود.
افشار با بیان اینکه امسال نسبت به سال گذشته شاهد کاهش بی سابقه بیماری آنفلوآنزا در سطح استان بودیم، تصریح کرد: سال گذشته برای جلوگیری از شیوع بیماری در بازار پرنده فروشان قزوین، 11 مکان مورد شناسایی قرار گرفت که در نهایت یک مورد از آن در 2 راهی همدان به تایید نهایی رسید.
وی با بیان اینکه سال گذشته برای انتقال این بازار سه تصمیم مهم در شورای پدافند غیرعامل استان گرفته شد، ادامه داد: تشکیل تیم های ممیزی با همکاری دامپزشکی، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی برای کنترل مرغداری ها، انجام واکسیناسیون و در نهایت جا به جایی بازار بود که در 2 بخش نخست برنامه های از پیش تعیین با موفقیت انجام شدند. 
افشار یادآور شد: در بخش انتقال بازار پرندگان با وجود برگزاری 53 جلسه، انجام مکاتبات و دادن امتیازهای مهم به مالکان در کمیسیون ماده 10 متاسفانه تاکنون موفق به انجام این کار ساده نشده ایم و باید با حل برخی مشکلات موجود بین اتحادیه پرنده فروشان و مالکان، برای این جابه جایی اقدام کرد.
به گفته وی، رفع مشکل برخی کارگاه های موجود در محل جدید بازار پرندگان و حل و فصل قیمت گذاری این محل برای مستاجرانی که توانایی خرید ندارند از جمله مسایلی هستند که باید با کار کارشناسی برای حل آنها در اسرع وقت اقدام شود.

اخبار مشابه :
قزوین، پرندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.