کبیری، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:

ساختار بازار و نظام تجاری در استان قزوین مدیریت می شود

0 دیدگاه ها
1733
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
21120151103
ساختار بازار و نظام تجاری در استان قزوین مدیریت می شود
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در جلسه بررسی ساختار بازار و نظام تجاری استان قزوین گفت : نظام تجاری و ساختار بازار در استان مدیریت می شود.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: علی اکبر کبیری در این جلسه با اشاره به مشکلات موجود در نظام تجاری و رشد بی رویه و مدیریت نشده واحدهای صنفی استان گفت : این مشکلات می تواند علاوه بر کاهش بهره وری در واحد های صنفی باعث افزایش هزینه های مبادله و عدم رعایت حقوق مصرف کنندگان شود.وی افزود: عدم توجه به ساختار تجاری استان در آینده نزدیک می تواند  مسئله اصلاح ، شفاف سازی و روان سازی نظام توزیع که یکی از سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله) می باشد را باچالش روبرو کند .
کبیری اظهار داشت: متاسفانه طی سالهای اخیر پاساژها ی بزرگ و دارای واحد های صنفی کوچک و انفرادی و متشکل از یک مجموعه چند طبقه را شاهد می باشیم که در واقع موجب افزایش  بی رویه صنوف کوچک و ناکار آمد در سطح شهر  شده است.معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین  گفت: درصد سرویس دهی  در واحد های صنفی   کشور های توسعه یافته به طور متوسط  هر واحد  150 الی 180 مشتری می باشد ، ولی در ایران یک واحد صنفی فقط می تواند به 25 نفر سرویس ارائه نماید.
 وی  یکی از  راهکارهای  کاهش این  مشکلات  را ساماندهی ،  مدیریت ایجاد و توسعه کاربری تجاری در سطح شهر دانست و افزود: توسعه کار بری تجاری در شهر باید متناسب با ظرفیت و نیاز های روز باشد. کبیری خاطر نشان کرد:  در حال حاضر رشد بی رویه واحد های صنفی کوچک در سطح استان به یکی از دغدغه های ما در حال حاضر تبدیل شده و باید با ایجاد شهرک های فروشگاهی و فروشگاههای زنجیره ای بزرگ  ضمن تنوع در عرضه کالا  و نیاز سنجی های مردم را مد نظر قرار داده و مشکلات موجود را کم کنیم.
وی با اشاره به وجود بیش از 35 هزار واحد صنفی در سطح استان قزوین تصریح کرد : پراکندگی و تعدد واحد های صنفی کوچک در سطح استان باعث می شود تا مردم در زمان تهیه و خرید یک کالا با مشکلاتی زیادی از جمله ترافیک و... روبرو شوند.وی در پایان از اعضای حاضر در جلسه درخواست کرد تا با حضور پیگیر در این جلسلات ، مشکلات و موانع را برطرف نموده تا  با توجه به ضرورت توسعه فروشگاههای زنجیره ای و فروشگاهای بزرگ چند منظوره در طرح های جامع تفضیلی ، زمینه احداث فروشگاههای بزرگ متناسب با جمعیت، ترافیک و دسترسی آسان مردم در سطح استان مهیا شود.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون صنعت و معدن واحد صنفی
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.