مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین

بارندگی و سیلاب در قزوین بدون تجربه تلخ سپری شد

0 دیدگاه ها
206
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳
353620190407
بارندگی و سیلاب در قزوین بدون تجربه تلخ سپری شد
مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت:با توجه به اقدامات صورت گرفته و پیگیری استاندار و معاونان، بارندگی و سیلاب در قزوین بدون تجربه تلخ سپری شد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

قدرت الله مهدیخانی در جلسه شورای اداری استان که در استانداری برگزار شد، افزود: بعد از دریافت اخطاریه سازمان مدیریت بحران و سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش 70 تا 90 میلی متر باران از 11 تا 13 فروردین ماه در قزوین بلافاصله شورای هماهنگی مدیریت بحران تشکیل شد و برنامه ریزی لازم برای مقابله با خسارات و کاهش تلفات صورت گرفت.
وی با بیان اینکه قزوین از استان های حادثه خیز کشور است، افزود:سال گذشته تنها سرمازدگی 18 هزار و 810 میلیارد ریال خسارت به استان وارد کرد و امسال بیشتر خسارات وارد شده به استان از جانب سیل است.
این مسئول اضافه کرد: برای جلوگیری از حوادث آتی نقشه پراکندگی حوادث در شهرستان ها برای فرمانداران ارسال می شود تا براساس آنها برنامه ریزی کرده و حوادث آینده را مدیریت کنند.
وی افزود:همچنین از فرمانداران درخواست می شود اگر اعتباری از مواد 10 و 12 مدیریت بحران به شهرستان ها ابلاغ شود آن را در حوزه پیش بینی و پیشگیری از حوادث طبق نقشه پراکندگی هزینه کنند.
مدیر کل مدیریت بحران خاطر نشان ساخت: چرخه مدیریت بحران در چهار مرحله پیش بینی، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی تعریف می شود و نمی توان بدون در نظر گرفتن یک مرحله به سراغ مرحله بعد رفت. 
مهدیخانی با اشاره به عملکرد مدیریت بحران در مرحله آمادگی، اضافه کرد: سال گذشته 12 هزار و 600 نفر طی 28 هزار نفر ساعت آموزش داده شدند که آخرین دوره آموزشی با موضوع مدیریت زلزله و سیل برگزار شد.
وی با اشاره به اقدامات مدیریت بحران برای مقابله با سیل اخیر، گفت: به محض دریافت اخطاریه سازمان مدیریت بحران و سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی سیل آسا 15 هزار پیامک هشدار و بالغ بر 30 اطلاعیه برای مدیران، بخشداران، شهرداران، ائمه جمعه و جماعات و ... ارسال شد که در نهایت از وقوع هرگونه تجربه تلخ در استان جلوگیری کرد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: بازدید از وضعیت رودخانه ها و نقاط حادثه خیز شهرستان ها به همراه فرمانداران، بازدید تخصصی اداره کل مدیریت بحران از مناطق حادثه خیز تاکستان و بویین زهرا، شناسایی مسیرهای تهدید برای شهرها و روستاها و بازدید از شهرستان های البرز، آوج، قزوین و آبیک از جمله اقدامات صورت گرفته در این مدت بوده است.
وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های مدیریت بحران استان شهر آبیک بود، اضافه کرد: بیش از 15 سال پل های رودخانه های این شهر لایه روبی نشده و از 17 دهنه پل تنها 6 دهنه باز بود که خوشبختانه با تجهیز امکانات جلوی هر گونه حادثه گرفته شد.
مهدیخانی اضافه کرد: تشکیل شورای اضطراری هماهنگی مدیریت بحران در استان و شهرستان ها، لغو مرخصی ها و آماده باش کلیه نیروها و تجهیرات، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، بازدید از دهنه پل ها و لایه روبی انهار و مسیل ها، تشکیل تیم فنی و مستند سازی از اقدامات صورت گرفته، آزادسازی مستحدثات واقع در مسیل،دستور به استقرار مدیران کل، فرمانداران، بخشداران و شهرداران در محل خدمت و ارسال گزارش مستمر از وضعیت عملیات اجرایی، پیش بینی فضاهای اسکان اضطراری و اعلام وضعیت زرد به تمامی بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی و اورژانس از جمله اقدامات دیگر مدیریت بحران بود.
وی اضافه کرد: با تمامی اقدامات صورت گرفته به هزار و 456 واحد مسکونی روستایی و هزار و 734 واحد دامداری و انبار روستایی خسارت وارد شد و سه نفر بر اثر ریزش کوه فوت کردند

اخبار مشابه :
قزوین، سیل
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.