رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین:

امسال نمایشگاه پاییزه و بهاره در قزوین برگزار نمی‌شود

0 دیدگاه ها
1659
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۱۸:۱۳
20620151103
امسال نمایشگاه پاییزه و بهاره در قزوین برگزار نمی‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین از عدم برگزاری نمایشگاه پاییزه و بهاره لوازم‌التحریر و پوشاک در این استان خبر داد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین از عدم برگزاری نمایشگاه پاییزه و بهاره لوازم‌التحریر و پوشاک در این استان خبر داد.
پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: علی پرزحمت در همایش تقدیر از واحدهای صنفی پیشکسوت و نمونه استان قزوین  با اشاره به لزوم ارتقای کمی و کیفی اقدامات فعالان صنف‌های گوناگون در استان اظهار کرد: رفع موانع و مشکلات پیش روی حوزه کسب و کار، یکی از اموری است که می‌تواند رشد اصناف را در استان به دنبال داشته باشد.

این مسئول بیان کرد: راه‌اندازی نمایشگاه‌های مختلف از اقلام مصرفی در برخی فصل‌های سال، موجب جذب عموم مردم به این عرصه‌ها و خروج از بازار شده که به دلیل کاهش حجم فعالیت اقتصادی و فروش بازاریان در ایام برجسته سال مانند مهرماه، یکی از دغدغه‌های فعالان بازار و مسئولان اصناف است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین عنوان کرد: از دیگر آسیب‌ها و مشکلات برخی از اصناف، وجود جنس قاچاق در بازار است که علاوه بر کاهش میزان فروش بازاریان و اصناف قانون‌مند، کاهش فعالیت‌های صنعتی و تولیدی را نیز به دنبال دارد.

پرزحمت ادامه داد: حوزه پوشاک، یکی از عرصه‌های مورد توجه افرادی است که با وارد کردن جنس قاچاق به دنبال منفعت‌طلبی و کسب سودهای بادآورده هستند.
وی خاطرنشان کرد: شناسایی کالای قاچاق در بازار، از اهمیت و جایگاه برجسته‌ای برخوردار است که برای تحقق این امر از ابتدای آبان‌ماه سال‌جاری تلاش می‌شود با صدور کد شناسایی از محصولات تولید داخل در حوزه پوشاک، حمایت لازم انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین مطرح کرد: در سال‌جاری بر خلاف سال‌های گذشته با هدف حمایت هرچه بیشتر از اصناف و بازاریان، نمایشگاه‌ پاییزه در حوزه پوشاک و لوازم‌التحریر در استان قزوین برگزار نمی‌شود؛ انتظار می‌رود با این اقدام، علاوه بر ارتقای توان مادی اصناف و فعالان اقتصادی بازار، زمینه اشتغال تعدادی از جوانان فراهم شود.

این مسئول یادآور شد: در صورت مشاهده همکاری و عملکرد مناسب از سوی اصناف پوشاک و لوازم‌التحریر، برنامه‌ریزی برای عدم راه‌اندازی نمایشگاه در ابتدای فصل بهار نیز انجام می‌شود تا فعالان این عرصه در جایگاه مطلوب‌تری قرار گیرند.

وی افزود: در حال حاضر اتاق اصناف، همکاری و اقدامات گسترده‌ای را با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین انجام داده و لازم است بازاریان مانند گذشته که برای عبور از دشواری‌های جنگ تحمیلی و تحریم، در راستای اهداف نظام اسلامی و کاهش مشکلات مردم اقدام کردند، اکنون نیز با در نظر گرفتن شرایط ویژه پساتحریم، اقدامات لازم را انجام دهند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: اکنون حدود 20 درصد از اصناف استان قزوین به تولید کالا توجه دارند که باید برای ارتقای توان اقتصادی استان، این شاخص بهبود یابد.

پرزحمت ابراز کرد: فعالان اصناف در استان قزوین نیاز دارند مکانی را در اختیار داشته باشند تا فعالیت‌های صنعتی و تولیدی خود را رشد دهند؛ در این خصوص لازم است شهرک‌های صنعتی توانمند با محوریت تولید اقلام مصرفی بازار، احداث و راه‌اندازی شود و پس از آن شهرک‌های تخصصی اصناف در دستور کار قرار گیرد.

وی تأکید کرد: برخی مناطق استان قزوین نیازمند احداث بازارچه‌های تولیدی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند که انتظار می‌رود با همکاری مسئولان استان در آینده‌ای نزدیک محقق شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین عنوان کرد: مسئولان اصناف استان باید با هدف بهبود اقتصادی استان، راه‌اندازی تشکل‌های تخصصی را دستور کار قرار دهند تا ضمن توجه به میزان و چگونگی اقلام صادراتی و وارداتی، عرصه لازم را برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نیز فراهم کنند.
اخبار مشابه :
قزوین چهلستون صنعت و معدن اصناف
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.