مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین:

آوج قابلیت تبدیل شدن به قطب توریسم درمانی کشور را دارد

0 دیدگاه ها
155
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۹
354320190505
آوج قابلیت تبدیل شدن به قطب توریسم درمانی کشور را دارد
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین گفت:شهرستان آوج با وجود آب های گرم معدنی و درمانی و جاذبه های تاریخی، قابلیت تبدیل شدن به قطب توریسم درمانی کشور را دارد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

مرتضی علیخانی در نشست سند توسعه شهرستان آوج که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: همه دستگاه ها اجرایی باید طرح های اولویت دار این شهرستان را تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسانند تا این شهرستان بتواند با قابلیت های خاص خود به یکی از قطب های گردشگری ایران تبدیل شود. 
وی افزود: رسیدگی به مشکلات و کاستی های شهرستان آوج بسیار ضعیف است و باید مدیران دستگاه های اجرایی با علم به این موضوع با جدیت و تلاش بیشتری برای رفع مشکلات و کاستی های شهرستان اقدام کنند.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین گفت:شهرستان آوج از نظر داشتن معادن غنی و خاص ظرفیت بسیار بالایی دارد و باید دستگاه های اجرایی با توجه به این ویژگی ها، جذب سرمایه گذار را برای آوج در اولویت قرار دهند.
علیخانی با اشاره به آمار بالای اشتغالزایی در برخی از روستاهای شهرستان مانند اردلان خاطر نشان کرد:این روستا با وجود جمعیت بالا، میزان بیکاری بسیار پایینی داشته و کارگاه های خانگی آن به برند خوبی در کشور های همسایه تبدیل شده اند بنابراین باید سایر روستاها نیز با الگوگیری از آن برای مقابله با بیکاری اقدام کنند.
وی با بیان اینکه بخش عمده ای از کشاورزی این شهرستان به صورت دیم انجام می شود، گفت: این نوع کشاورزی میزان قابل توجهی از حبوبات را وارد بازار می کند ولی می توان با مطالعه دقیق و استفاده از فناوری های روز میزان تولید را افزایش داد.
این مقام مسئول اظهار داشت:با توجه به کوهستانی بودن این شهرستان همواره لزوم رسیدگی به جاده های شهرستان وجود دارد و اداره راه و شهرسازی استان باید با نگاه ویژه ای برای ترمیم روکش های آسفالت آوج وارد عمل شود.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین گفت: شهرستان آوج می تواند با وجود شهر آبگرم و خانه های بوم گردی به یکی از قطب های گردشگری درمانی در کشور تبدیل شده و نقش موثری در رونق اقتصادی استان ایفا نماید.
وی افزود:شهرستان آوج جزو معدود شهرستان های کشور است که بالای 95 درصد روستاهای آن از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و به زودی به 100 درصد ارتقا خواهند یافت.
علیخانی همچنین با اشاره به طبیعت خوب و میزان نورگیری سالانه این شهرستان گفت:باید رونق صنعت برق خورشیدی در شهرستان و روستاهای آوج بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا برای کاهش نرخ بیکاری 10.7 دهم درصدی شهرستان با این اشتغال خانگی و کم هزینه اقدام شود.
وی خاطر نشان کرد:با توجه به قرارگیری شهرستان در مسیر مرزهای غربی و کشور عراق باید امکانات لازم برای برپایی موکب های پذیرایی از زائران حسینی در ایام اربعین در اولویت شهرستان قرار گیرد تا در کنار بهره های معنوی از زائران حسینی نیز به خوبی پذیرایی شود.

اخبار مشابه :
قزوین ،آوج
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.