صفری، شهردار قزوین:

گردشگری یکی از موضوعات اساسی در توسعه پایدار شهرها است

0 دیدگاه ها
225
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰
353820190407
گردشگری یکی از موضوعات اساسی در توسعه پایدار شهرها است
علی صفری،شهردار قزوین گفت:گردشگری یکی از موضوعات اساسی در توسعه پایدار شهرها است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

علی صفری افزود: گردشگری می تواند به اقتصاد پویای شهرها و ایجاد شغل، توسعه تجارت استانی و ملی، احیای زیرساخت های شهری، حفظ میراث ملموس و ناملموس فرهنگی و حتی رونق و برخورداری اجتماعی هرچه بیشتر  مناطق کمتر برخوردار شهری کمک کند.

وي يادآورشد:امروزه در تمام دنیا  به ازای هر 10 شغل یک شغل در حوزه گردشگری است و این، اهمیت و لزوم فعالیت در این حوزه را به ویژه در حفظ میراث ناملموس نشان می‌دهد.

دكتر صفری ادامه داد: كشور ایران و استان قزوين هم به جهت سابقه کهن تاریخی و جاذبه های طبیعی می تواند در این حوزه خصوصا جذب گردشگر نقش ایفا کرده و در راستاي با ایجاد و رشد اقتصاد فعال و اشتغال پایدار شهری گام بردارد.

وی اظهار داشت: جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی در واقع پیش زمینه ای برای میراث ناملموس فرهنگی است و می تواند  به تجارب فرهنگی و شناخت جوامع از آداب و سنن و همچنین تغییر نگرش مردم نسبت به فرهنگ ها کمک کند.

شهردار قزوین افزود: مدیریت شهری در همین راستا جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی را در سطحی بالا و برای تحقق سیاست های تقویت صنعت گردشگری اجرا می کند.

صفری با اشاره به رشد ظرفیت هاي گردشگری قزوین در سال جاری گفت: گردشگری علاوه بر توسعه اقتصادی به تبادل فرهنگ ها، صلح و دوستی اقوام نیز کمک می کند.

این مقام مسوول،تقویت زیرساخت های گردشگری را یکی از برنامه های مجموعه مدیریت شهری عنوان کرد.

دكتر صفري در پايان از شهروندان قزویني  برای همکاری در اجرای اولين پیاده راه قزوین در سبزه ميدان  که با رویکرد پیاده محوری انجام شده تقدیر كرد.

شایان ذکر  است،برنامه های دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی از شبکه سراسری شما و استانی قزوین با مشارکت صدا و سیمای مرکز قزوین به طور زنده پخش می شود.

پایان پیام.

اخبار مشابه :
صفری، شهردار
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.