چرا حاج داود محمدی؟

0 دیدگاه ها
336
یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶:۳۷
359820200216
چرا حاج داود محمدی؟
داود محمدی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با سابقه 30 سال کار قضایی در عالی‌ترین سطوح کشور و سابقه ی دو دوره متوالی نمایندگی مردم این حوزه در مجلس شورای اسلامی، حالا برای سومین دور متوالی آمده است تا در پرونده‌ی پر ثمر زندگی، همچون گذشته، خدمت به مردم را ادامه دهد و گام هایش را محکم‌تر بردارد. محمدعلی اشتریان – فعال رسانه و مطبوعات
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

مهمترین رویداد سیاسی سال نود و هشت در راه است. انتخابات مجلس شورای اسلامی!

انتخابات مجلس یازدهم در حالی فرا می‌رسد که مشکلات متعدد به ویژه در عرصه‌های اقتصادی گریبان لایه‌های مختلف جامعه را گرفته و آستانه تحمل مردم را به قعر رسانده است. همه ما به خوبی می‌دانیم مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از ارکان سه‌گانه نظام نقشی بی‌بدیل در اداره کشور دارد. قوانینی که کشور می‌بایست بر اساس آنها اداره شود، کلمه به کلمه‌اش از مجلس  می‌روید. پس در چنین شرایطی، الزام وجود نمایندگانی که هم مردمی باشند و قانون را به خوبی بشناسند، صد چندان می‌شود چرا که نیک می‌دانیم اگر لازم است برای درمان و نجات بیماری دردمند پزشکی ماهر باشی، برای مجلس دردمند نیز وجود حقوقدانی خوش فکر و متخصص لازم است تا به خوبی قانون را بشناسد؛ آن را تحلیل کند و برای هر کلمه و جمله از قانون اندیشه‌ای دقیق داشته باشد و بهترین نسخه‌ها را بپیچد.

داود محمدی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با سابقه 30 سال کار قضایی در عالی‌ترین سطوح کشور و سابقه ی دو دوره متوالی نمایندگی مردم این حوزه در مجلس شورای اسلامی، حالا برای سومین دور متوالی آمده است تا در پرونده‌ی پر ثمر زندگی، همچون گذشته، خدمت به مردم را ادامه دهد و گام هایش را محکم‌تر بردارد. برای ایرانی بهتر. برای استانی زنده‌تر. برای شهرهایی توسعه یافته‌تر. برای روستاهایی آبادتر و برای مردمانی شادتر و آسوده خاطرتر.

حالا حاج داود سعی دارد به همت مردم برای سومین سال متوالی ردای خدمت را به تن کرده تا هنوز خادمی باشد برای مردمی که همواره رفیق با معرفت خود را به انتخاب‌های سیاسی ترجیح می‌دهند. مردمی که دغدغه‌هایشان زیاد نیست. دغدغه‌هایی به وسعت یک زندگی آرام در کنار خانواده. یک زندگی آرام در کنار خانواده داشته باشند و آسوده خاطر باشند از اینکه هنوز هم در این آشفته بازار دنیا کسی هست تا فریاد مظلومیت آنان را سر دهد و اجازه ندهد نا امیدی بر آنان فائق آید. حقوقدان معتدل قزوینی، بار دیگر آمده است تا گام هایی که به پشتوانه مردم شریف حوزه انتخابیه برداشته است را تکمیل کند. آمده است تا درمانی باشد بر دردهای نهفته در سینه مردم. نه تسکینی موقت با شعارهای خالی از عمل. داود محمدی تفاوت هایی دارد که او را از دیگران متمایز می کند. او از جنس ماست و با نگرانی هایمان آشنا. رفیق شادی‌ها و غم‌های مردم است. او با آن که قاضی است و حکم قضاوت در دیوان عالی را دارد ولی هرگز آدم‌ها را قضاوت نمی‌کند. او برایش فرقی ندارد که مراجعینش از کدام دسته‌ی سیاسی هستند زیرا که همیشه با تکیه بر رای مردم بالا آمده و حاصل انتخاب مردم است. او مستقل است تا مبادا وامدار شخص یا جریانی باشد چرا که معتقد است «وقتی درگیر جریانات سیاسی شوی، فرصت برای خدمت به مردم باقی نمی‌ماند و نمی‌توانی برای مردمی که به لحاظ سیاسی با تو همسو نیستند، خادم خوبی باشی.»

مردم قزوین همیشه در توصیف حاج داود می‌گویند:« او بسیار عجیب است. آنان معتقدند کمتر ممکن است فردی باشد تا هم در ورزش و هم در فرهنگ و ادبیات و هم در قضاوت و مدیریت و صد البته در قانونگذاری تبحر داشته باشد.» تمام این ویژگی ها از حاج داود چهره‌ای کاریزماتیک می‌سازد و مهر او را بیشتر به دل مردم می‌اندازد. بیش از سه دهه است که با رای کامل به عنوان رییس هیئت تنیس روی میز استان قزوین انتخاب می‌شود. عضو هیئت رییسه فدراسیون است و محبوب دل ورزشکاران نامدار.

چهار سال متوالی‌ست که همچون وزرا با رای اکثریت نمایندگان مجلس در راس مهم‌ترین کمیسیون یعنی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی قرار دارد تا بر طرز کار قوا نظارت کند. طرح‌هایش در مجلس شورای اسلامی اساسی و زیربناییست و متفاوت.

او حواسش به همه هست! از کارگران ساختمانی و صنعتی تا رانندگان و کارمندان و اساتید و پرستاران و معلمان و... همه او را دوست دارند زیرا از جنس آنهاست. از خود خودشان! انتشار چندین جلد کتاب شعر نشان می‌دهد او با ادبیات و فرهنگ نیز به طور ویژه‌ای عجین است. بیشتر اشعارش هم مثل نطق‌های آتشین او که مجلس را به لرزه در می‌آورد، آغشته به درد مردم است. برای مثال، او در بیتی می‌گوید:« عید آمد و رخت و کفش نو می‌باید/ سوهان نداری دل و جان می‌ساید/ طفلک پی تسکین پدر می‌گوید/ شلوار برادرم به من می‌آید.»

نه مدیران ضعیف او را نا امید می‌کنند نه مدیران قوی او را بی‌تفاوت از کار. او نگاه همه‌جانبه دارد. کلمات منفی هیچگاه برایش معنی ندارند. با آن که مسئولیتش قانون گذاریست و نظارت، در کنار اجرای این دو وظیفه به بهترین نحو، همچون مدیری اجرایی از صبح علی الطلوع تا پاسی از شب کار می‌کند تا کار مردم زمین نماند. کارکنان وزارتخانه‌ها از نگهبانان جلوی درب تا شخص وزرا او را به مراجعات مکرر و پیگیری هایش به خوبی می‌شناسند.

قاضی مهربان و معتدل شهر ما، مرد قانون است و خط قرمزش مردم. مردی که خستگی‌ناپذیری‌هایش آدم را به وجد می آورد. مردی که برایش میان ساعت هفت و هفت و یک دقیقه تفاوت بسیاری وجود دارد. چه یک دقیقه‌هایی که امضایش پای نامه‌های مردم راهگشای مشکلات مهمی بوده است. نطق‌هایش را که گوش بدهید، خواهید دید که برای ثانیه به ثانیه‌اش فکر می‌کند تا در بهره‌گیری از کلمات و زمان دقت کافی را داشته باشد و دردهای واقعی مردم را در نهایت دقت و با حفظ شأن آنان به گوش همگان برساند. او نماینده ای صبور است که در تمام این هشت سال، تن به خواسته های سیاسیون نداد و ترجیح داد در کمال معرفت در کنار مردم باشد و بدین ترتیب خاری شد در چشم منفعت طلبانی که همیشه درد توده‌ی مردم حتی اولویت آخرشان هم نبود.

حاج داود برای موفقیتش جامعه را دو قطبی نمی‌کند و برخلاف بسیاری که هدفشان اینگونه دو قطبی‌سازی‌هاست، یک پارچگی جامعه برایش حائز اهمیت است. او برای خیلی‌ها همچون برادر و برای بسیاری پدری مهربان است. او مصداق بارز یک نماینده انقلابی است. انقلابی به معنای واقعی کلمه. همه‌ی مردم از جوانان امروزی تا بزرگان دینی و مذهبی استان به او اعتمادی وصف ناپذیر دارند.

داود محمدی هیچگاه رضایت به تخریب دیگران ندارد و اعتقادش به «تعز من تشاء و تزل من تشاء» عمیق است و راسخ. چه کسی می‌داند؟ شاید همین اعتقادات است که او را عزیز دل مردم می‌کند و به او چنان قدرتی می‌دهد که او را خستگی‌ناپذیر می‌کند. او با آن که در اوج بی پولی دولت وکیل مردم است، ولی پیگیری های پر ثمرش اجازه نمی دهد تا مردمان خطه‌ی مینودری این کم و کاستی ها را آن گونه که هست بچشند. از  اقدامات زیرساختی و عمرانی کوچک در روستاهای دور افتاده تا امور اساسی همچون آمدن نعمت گاز لوله کشی به بیش از یکصد روستای استان و اختصاص بیش از شصت میلیون متر مکعب آب با کیفیت از سد طالقان به استان که بیش از 14 شهر و 194 روستای استان را بهره مند می‌کند،

پروژه‌هایی است در سطح ملی که همگی با نام و چهره‌ی داود محمدی در هم آمیخته است. او همیشه نگرانی‌هایی دارد که شاید هیچ یک از ما هرگز به ذهنمان هم خطور نکرده باشد. فضای فرسوده و ناکافی درمانی حاکم بر استان، او را بر آن کرد تا بارها مقامات عالی وزارت بهداشت و درمان از جمله شخص وزیر را به استان بیاورد و برای بازدید به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها ببرد. پیگیری‌هایش بیمارستان 700 تخت خوابی را به استان آورد. بیمارستانی که تنها چهار استان از آن برخوردارند و قزوین یکی از آنهاست. او از 14000 بیمار سرطانی که سالانه 1700 تن هم بر آن افزوده می‌شود غافل نشد و رادیوتراپی را به استان آورد. با پیگیری‌هایش صنعت از پا‌فتاده ی استان را رونق داد. ایجاد شهرک صنعتی با نزدیک به 50 واحد صنعتی و ایجاد بیش از 12هزار و 500 شغل مستقیم تنها بخش بسیار کوچکی از نتایج این پیگیری‌هاست. بیکاری جوانان و تحصیل کردگان خواب را از او می‌گیرد و امیدش را برای پیگیری‌های بیشتر دو چندان می‌کند. مرتبا واحدهای صنعتی را سرکشی می‌کند و با حمایتشان مانع تعطیلی و از پا افتادنشان می‌شود تا مبادا در این شرایط قمر در عقرب کشور آب در دل صنعتگران البرز و آبیک و قزوین تکان بخورد. هرچند به تنهایی کار کردن دشوار است ولی او اعتقادی به این حرف ها ندارد. برایش اهمیتی ندارد رییس جمهور یا استاندار از کدام جناح است. از آن دسته سیاسیونی نیست که اگر از قیافه مسئولی خوشش نیاید کار را زمین بگذارد. داود محمدی در یک کلام عاشق مردم است و همیشه خود را خادم مردم خطاب می کند؛ او عاشق مردمیست که آن ها هم عاشق اویند. عشق مردم به او وسعتی به درازای یک استان دارد. از دل شهر قزوین تا ساختمان‌های بلند مسکن مهر که برایشان تلاش‌ها کرده است و خانه‌های کاهگلی روستاهای دور دست که آب و برق و گاز را به دستشان رسانده است او را می‌ستایند. کارآمدی حاج داود تا آن اندازه به مردم ثابت شده که حتی مردم دیگر حوزه‌‍های انتخابیه هم برای انجام کارهایشان به دفترش مراجعه می‌کنند. مراجعاتی که هیچگاه بی پاسخ نمی‌ماند. تلفنش در دفتر تلفن های مردم ذخیره شده است. از جوانی که در تلفن همراهش در کنار نام حاج داود قلبی سرخ قرار داده تا پیرمردی روستایی که در دفتر تلفن کوچکش نام او را درشت تر نوشته است تا وقت هایی که مشکلات بر طاقتشان می تازند بر او پناه ببرند تا مرهمی باشد بر آلام و دردهایشان. حالا حاج داود راسخ تر از همیشه آمد است؛ حالا حاج داود بر آن شده است تا گام هایش را تکمیل تر کند. حالا وقت آن رسیده تا ما هم برای وکیلمان قدمی برداریم. قدمی به وسعت یک برگه رای در صندوق های سرنوشت ساز انتخابات. قدمی برای ایستادگی در برابر مشکلات. برای همدلی با هم و برای موفقیت رفیقی که هیچوقت در رفاقت برای ما مردم قزوین، البرز و آبیک، پا پس نکشید. پس به پا خیز رفیق!

اخبار مشابه :
قزوین، محمدی
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.