پیام کربلا در بداهه نویسی هنرمندان خوشنویس قزوین

1 دیدگاه ها
2590
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۶:۳۱
11720151102
پیام کربلا در بداهه نویسی هنرمندان خوشنویس قزوین
واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری قزوین به مناسبت اربعین حسینی، ویژه برنامه بداهه نویسی با حضور هنرمندان خوشنویس استان در این مرکز برگزار خواهد کرد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری قزوین به مناسبت اربعین حسینی، ویژه برنامه بداهه نویسی با حضور هنرمندان خوشنویس استان در این مرکز برگزار خواهد کرد.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: سید قاسم سید قوامی معاون فرهنگی حوزه هنری استان قزوین اظهار کرد: " بداهه نویسی اربعین" با حضور هنرمندان خوشنویس و با موضوع خطبه‌ها، سخنان و احادیث امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

وی "کلام" را مهمترین ابزار ارتباطی بشر دانست که خداوند به واسطه ی آن (کلام وحی) یعنی قرآن کریم انسان را مخاطب قرار داده است.

معاون فرهنگی حوزه هنری استان قزوین خاطرنشان کرد: در کنار سیره و سنت ائمه اطهار(ع) همواره کلام نورانی ایشان ریسمانی است که جویندگان حقیقت، بدان تمسک می‌جویند. واقعه عظیم کربلا در متن خود پیام بزرگی برای بشریت در طول تاریخ دارد، پیامی که حقانیت آن تا امروز به اثبات رسیده و رهنمای طالبان حقیقت است.

وی افزود: حریت و آزادگی، احیاء امر به معروف و نهی از منکر و قیام بر حاکم ستمگر درس‌های بزرگ قیام حسینی است که بارقه‌ی آن پس از چهارده قرن در نهضت خمینی(ره) جلوه گر شد. به همین سبب برنامه‌هایی چون؛ بداهه نویسی کلام معصومین توسط خوشنویسان کوششی برای صیقل جان و اصلاح جامعه است.

به گزارش ایسنا، این برنامه به سرپرستی استاد "سید حیدر موسوی" برگزار خواهد شد و از میان آثار ارائه شده، آثار برتر انتخاب و جوایزی اهداء خواهد شد.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون اربعین قیام حسینی نهضت خمینی (ره) خوش نویسان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

1 پاسخ بهپیام کربلا در بداهه نویسی هنرمندان خوشنویس قزوین

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.