عبدالعلي زاده، مشاور وزير کشور:

واگذاري زمين شهري کالبد شهرها را در هم ريخته است

0 دیدگاه ها
589
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۷:۰۹
349520180215
واگذاري زمين شهري کالبد شهرها را در هم ريخته است
دکتر عبدالعلي زاده، مشاور وزير کشور گفت: واگذاري زمين شهري کالبد شهرها را در هم ريخته است و همچنين گسترش افقي شهرها هزينه شهرسازي و شهرداري را بالا برده است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :
دکتر عبدالعلي زاده، مشاور وزير کشور: اداره شهر با فعاليت موثر شوراي مشورتي سياستگذاري(شمس) قزوين 1404 موفق تر خواهد بود.
 
 

 

 

 

وي به چالش هاي شهرهاي بزرگ ايران اشاره و بيان کرد:افزايش سطح شهر يکي از چالش‌هاي شهرهاي بزرگ ايران است.

 

اين مقام مسئول اضافه کرد: واگذاري زمين شهري کالبد شهرها را در هم ريخته است و همچنين گسترش افقي شهرها هزينه شهرسازي و شهرداري را بالا برده است.

 

وي ادامه داد: بافت فرسوده چالش جدي بر سر راه زندگي شهري است چراکه براي امنيت و زندگي شهروندان يک تهديد است و توسعه شهر علمي نبوده است.

 

وي بانک پذير نشدن شهرها را از ديگر چالش‌هاي شهرهاي بزرگ ايران دانست و گفت‌: دادن پروانه‌هاي تجاري و مسکوني بيش از نياز توجيه اقتصادي، شهر را برهم زده است و درآمد شهرداري و ديگر نهادهاي وابسته به ساخت و ساز شهري بحراني شده است.

 

مشاور وزير کشور افزود:مديريت يک‌سويه شهري از ديگر چالش هاي شهرهاي بزرگ ايران است و شهرداري و مردم رابطه معني دار ي با هم ندارند چراکه شهرداري مشارکت مردم را تنها پول آوردن مي داند.

 

وي گفت: شهرداري به مردم گزارش نمي دهد و شفاف نيست و مردم به شهرداري اعتماد ندارند و اين مهم چالش بزرگ براي شهرهاي بزرگ است.

 

اين مقام مسئول با بيان اينکه نداشتن راهبرد توسعه شهر يکي ديگر از چالش هاي شهرهاي بزرگ است، گفت: شهر قزوين خوشبختانه برنامه CDS دارد و در برنامه راهبردي بيان مي شود که شهر خانه شهروند و امنيتي در دست مدير شهري است و نخستين کار مدير تعريف روشن (راهبرد توسعه شهر) است.

 

مشاور وزير کشور با بيان اينکه شهرها انساني برنامه‌ريزي و مديريت نمي‌شود، گفت: راهبرد شهري مي‌گويد که چگونه شهر امروز به شهر فردا خواهد رسيد و ماموريت مدير و رابطه آن با شهروندان را تعريف مي‌کند.

 

وي راهبرد شهري را پاسدار هويت شهري دانست و گفت: اگر شهروندان قدم به قدم در ساختن شهر همراه مديريت شهري باشند به طور قطعي شهروندان از شهر نگهداري خواهند کرد.

 

اين مقام مسئول با بيان اينکه  شهر بايد زندگي مدني را توسعه دهد، گفت: شهروند بايد در شهر آرامش داشته باشد و شهر خانه شهروند و امانتي در دست مدير شهري است.

اخبار مشابه :
قزوین، شمس
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.