نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری:

واقعه عاشورا یک دانشگاه، مکتب و بینش است

0 دیدگاه ها
1510
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
9620151102
واقعه عاشورا یک دانشگاه، مکتب و بینش است
امام جمعه شهرستان تاکستان با اشاره به اینکه واقعه عاشورا یک رویداد یک‌روزه نیست گفت: عاشورا یک دانشگاه، مکتب و بینش است که باید به آن توجه ویژه کرد. پایگاه خبری- تحلیلی چهلستون: در دانشگاه عاشور...
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

امام جمعه شهرستان تاکستان با اشاره به اینکه واقعه عاشورا یک رویداد یک‌روزه نیست گفت: عاشورا یک دانشگاه، مکتب و بینش است که باید به آن توجه ویژه کرد.
پایگاه خبری- تحلیلی چهلستون: در دانشگاه عاشورا بالاترین درس‌های ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی، حمایت از دین و امامت، وفاداری، شجاعت، شکیبایی، پایبندی به آداب و اصول اسلامی و مبارزه با خودپرستی و خودکامگی با خون نگارش یافته و فضیلت‌های والای الهی و انسانی به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: عاشورا مظلومانه‌ترین و جانگدازترین تراژدی تاریخ است و دراین واقعه جانسوز، فضیلت‌ها را سر بریدند، عدالت و امامت را بر نیزه کردند و همه ارزش‌های والای الهی و انسانی را به مسلخ بردند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: با نیزه نیرنگ و دنائت، پیکر مجروح حقیقت را دریدند و با شمشیر ستم، تجسم تقوا و راستی را در قربانگاه خونین کربلا، مظلومانه به خاک و خون کشیدند و عزاداری و گریستن بر مظلومیت‌های قهرمانان دشت نینوا در حقیقت گرامیداشت ارزش‌های والای این حرکت بزرگ و اهداف نهضت عظیم سیدالشهدا(ع) است.

آیت الله علی اسلامی ادامه داد: این مرثیه، مرثیه همه فضیلت‌های تاریخ، مرثیه همه مظلومیت‌های ناسروده، مظلومیت همه مظلومان گمنام و مظلومیت همه حقایق است.

وی اضافه کرد: اگر به انگیزه و اهداف امام حسین (ع) نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که دوران معاویه و یزید چه اتفاقی افتاد که موجب شد تا امام حسین (ع) قیام کند، فساد در دوران معاویه و به خصوص یزید آشکار و حاکم شده بود.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: حدود الهی تعطیل شده بود و شراب خواری رواج یافته بود، حاکمان بیت المال را از آنِ خویش می‌دانستند و بیت المال دست عده خاصی بود و به اصطلاح اختلاس‌های میلیاردی در جامعه بود به طوری که امام وادار به قیام شد.

امام جمعه تاکستان گفت: امام حسین (ع) کاری کرد که در دنیا هنوز صدای اسلام و اذان شنیده می‌شود و پس از شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران وفادارش تا امروز چه بسیار مجالس عزاداری برگزار شده است و این مجالس محل بیان احکام و مسائل مربوط به اسلام است یعنی اگر امام حسین (ع) نبود امروز لبیک یا حسین (ع) نبود.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون عاشورا امام حسین تاریخ
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.