انصاری، رئیس کل دادگستری استان قزوین:

هيئت منصفه مطبوعات مانع از تشكيل پرونده قضايي شود

0 دیدگاه ها
1350
جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
22720151106
هيئت منصفه مطبوعات مانع از تشكيل پرونده قضايي شود
رئیس کل دادگستری استان قزوین با تأكيد بر لزوم رويكرد پيشگيري نقش هيئت منصفه مطبوعات را فراتر از پرونده قضايي دانست و خواستار تلاش اين هيئت براي پيشگيري از تخلف در رسانه ها و تشكيل پرونده قضايي براي اصحاب رسانه شد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، جمال انصاری در مراسم معارفه اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان قزوین، بیان داشت: لازم است از اعضای هیئت منصفه مطبوعات که در گذشته همراه ما بودند تشکر و قدردانی داشته و از اعضا جدید نیز که این مسئولیت را پذیرفته اند، تقدیر و تشکر داشته باشیم. وی ادامه داد: شاکله رسیدگی به پرونده مطبوعاتی در قانون با هیئت منصفه تعریف شده تا به دور از تشریفات رسیدگی باشد.

 رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: در جرائم مختلف نوع رسیدگی به پرونده ها به دور از مشارکت و دادرسی بوده ولی قانون شیوه رسیدگی به جرائم مطبوعاتی را بدین گونه تعیین و ترسیم کرده است و شاید این نگاه بدان دلیل باشد که رسالت های خطیری بر دوش مطبوعات است که باید در جامعه ایفاء کند.وی افزود: این نگاه قانون موجب شده تا ما از ترکیبی در دادگاه مطبوعات بهره ببریم که تحت عنوان هیئت منصفه حضور داشته باشند.

 وی تصریح کرد: مرور کارمان در گذشته نشان میدهد که مطبوعات اگر هم فراز و نشیب هایی داشته اند، ولی نباید به این فراز و نشیب ها به دید منفی نگاه کرد چراکه رسالت حرفه ای مطبوعات آدابی دارد و فعالان این عرصه سعی می کنند که این آداب را رعایت کنند ولی ممکن است اندک آدابی نیز به صورت سهوی رعایت نشود.

وی تصریح کرد: البته رسایی صدا در مطبوعات باید به شکل نوشتاری و مطبوعاتی اش شنیده شود چراکه همه ما به خوبی می دانیم که رسالت مطبوعات تنویری است و در این میان به مولفه های دینی و اسلامی و ارزش ها و اعتقادات توجه شود.

 انصاری اعلام کرد: رسانه ها لازم است تحلیل های به موقع، صحیح و مناسب داشته باشند ولی از خط قرمزهای دینی و نظام در هر شکلی عدول نکنند.

 وی توضیح داد: امروز اگر از تلاش هیئت منصفه گذشته تقدیر می کنیم نه بدان جهت است که هیئت منصفه گذشته با پرونده های متعددی روبرو بوده است بلکه نگاه ما به هیئت منصفه مطبوعات مصون سازی است تا در حوزه مطبوعات به پیشگری از تخلف یا جرائم کمک کند. رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهارداشت:  در ماه های آینده در کشور با یکی از اشکال متفاوت امورات حاکمیتی و اجتماعی یعنی انتخابات روبرو هستیم که در این راستا انتظارات مطبوعات از ما و ما از مطبوعات متفاوت است.

 انصاری گفت: علیرغم اینکه هر فردی ممکن است دارای نگاه سیاسی خاصی باشد ولی انتظار ما از هیئت منصفه مطبوعات این است که فارغ از این دیدگاه ها و تأثیرگذاری آن بر تصمیمشان، در هیئت منصفه مطبوعات حاضر شوند.وی یادآورشد: امیدواریم در دوره جدید هیئت منصفه مطبوعات شاهد شکوفایی در فعالیت این هیئت باشیم و قطع یقین این شکوفایی موکول به داشتن پرونده نیست چراکه تشکیل پرونده علیرغم محاسنش با مضراتی نیز همراه است.

اخبار مشابه :
انصاری، رئیس کل دادگستری استان قزوین
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.