هيئت‌هاي ورزشي راه درآمدزايي را پيدا كنند

0 دیدگاه ها
1503
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۸:۴۵
15320151102
هيئت‌هاي ورزشي راه درآمدزايي را پيدا كنند
نماينده مردم قزوين، البرز و آبيك در مجلس شوراي اسلامي گفت: هيئت‌هاي ورزشي نبايد منتظر كمك مالي آنچناني از اداره كل ورزش‌وجوانان باشند و بايد خود هيئت‌ها راه درآمدزايي را پيدا كنند. داود محمدي نماينده
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

نماينده مردم قزوين، البرز و آبيك در مجلس شوراي اسلامي گفت: هيئت‌هاي ورزشي نبايد منتظر كمك مالي آنچناني از اداره كل ورزش‌وجوانان باشند و بايد خود هيئت‌ها راه درآمدزايي را پيدا كنند.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: داود محمدي نماينده مردم قزوين، البرز و آبيك در مجلس شوراي اسلامي و عضو هيئت رئيسه فدراسيون كشتي ايران تصريح كرد: وضعيت مالي هيئت‌هاي ورزشي در استان‌ها متاثر از وضعيت بودجه كل كشور و سرانه ورزشي هر استان است.

محمدي ادامه داد: بودجه كشور از وضعيت خوبي برخوردار نيست و اكثر بودجه براي بخش جاري ادارات و كشور صرف مي‌شود به طوري كه حتي در بخش عمراني و صنعت نيز مقداري با كمبود بودجه روبرو هستيم.

نماينده مردم قزوين، البرز و آبيك در مجلس شوراي اسلامي افزود: بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال جاري در مجلس شوراي اسلامي ارتقاي خوبي داشته است ولي با اين وجود نيز بودجه اين وزارتخانه مبلغ قابل اعتنايي نيست.

وي با اشاره به اينكه بودجه وزارت ورزش و جوانان براي هزينه‌هاي جاري و عمراني در دستور كار قرار مي‌گيرد، ادامه داد: به همين دليل هيئت‌هاي ورزشي نمي‌توانند از ادارات ورزش و جوانان بودجه چنداني را دريافت كنند ولي در همين راستا جلساتي را با وزير ورزش و جوانان برگزار كرده‌ايم و نتيجه جلسات اعطاي بسته‌هاي حمايتي و كمك تجهيزاتي به هيئت‌هاي ورزشي بوده است.

محمدي با اشاره به اين نكته كه جمعيت ورزشي استان جمعيت بالايي است، توضيح داد: در شهر قزوين حدود 51 هيئت ورزشي وجود دارد كه به همين تناسب هم در شهرستان‌هاي استان هيئت ورزشي فعال داريم كه حتي در بعضي از هيئت‌ها حدود 100 تيم فعاليت دارند.

وي ادامه داد: براي چنين جمعيت بزرگ ورزشي با اين بودجه‌هاي اندك كاري نمي‌توان انجام داد و بايد چاره‌اي براي بي‌‌پولي هيئت‌هاي ورزشي كه يكي از اصلي‌ترين معضلات پيش روي هيئت‌ها براي طي كردن ورزش حرفه‌اي است، انديشيد.

اين مسئول اضافه كرد: در همين راستا كارهاي خوبي مثل راه‌اندازي باشگاه كاسپين صورت گرفته و با تاكيدي كه به مديركل ورزش و جوانان استان قزوين شده در آينده‌اي نزديك با راه‌اندازي باشگاه‌هاي صنعت و كشاورز بخش چشمگيري از اين مشكل حل خواهد شد.

نماينده مردم قزوين، البرز و آبيك در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه اين باشگاه‌ها مي‌توانند چندين هيئت را زير نظر خود بگيرند، افزود: تمام تلاش‌ها در استان براي راه‌اندازي مجدد اين باشگاه‌ها در نظر گرفته شده است تا بتوانيم با كمك گرفتن از بخش صنعت و كشاورزي مقداري از باري كه بر روي دوش هيئت‌ها سنگيني ميكند را برداريم.

محمدي با اشاره به اينكه بايد چاره‌اي اساسي براي مشكلات مالي هيئت‌ها انديشيد، اضافه كرد: مشكلات مالي هيئت‌ها را بايد ريشه‌اي حل كرد و تنها را ه حل شدن اساسي و ريشه‌اي هيئت‌ها استفاده از اسپانسرهاي قوي و مطمئن است كه براي چندين سال تعهد تيم داري در چند رشته ورزشي را داشته باشند.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون رشته ورزشی آبیک وزارت ورزش
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.