رئیس سازمان مدیریت بحران

هفت هزار کیلومتر از رودهای کشور ساماندهی شده است

0 دیدگاه ها
369
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۰:۴۹
356620190904
هفت هزار کیلومتر از رودهای کشور ساماندهی شده است
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: از ۱۴۷ هزار کیلومتر رودخانه موجود در کشور که ۷۰ هزار کیلومتر آن در مراکز جمعیتی قرار دارد، هفت هزار کیلومتر ساماندهی شده است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

 

اسماعیل نجار  در نخستین همایش ملی مدیریت بحران کشور که به میزبانی قزوین ،اظهار داشت:متاسفانه یکی از مراکز پر خطر سیلاب اخیر بستر و حریم رودخانه ها بود که ما را با مشکلات زیادی نیز روبه‌رو ساخت.

وی تصریح کرد: امروز با تصرفات و ساخت و سازهای غیر مجازی که در حریم رودخانه ها صورت گرفته بسیاری از شهرهای کشور از جمله تهران را با هفت حوزه آبریز در معرض سیلاب قرار داده است.
 این مسئول با اشاره به اینکه آموزش در اولویت کار مدیریت بحران کشور قرار دارد،گفت: آموزش در ۲ بخش مدیران اجرایی و مردمی بخش مهمی از اولویت های ما را فرا گرفته است که البته بخشی از آموزش به مردم بر عهده رسانه ها قرار دارد.
نجار ادامه داد: قانون جدیدی که از سوی مجلس تصویب شده وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را نیز مکلف کرده تا در حوزه بحران دروس اجباری را برای دانش‌آموزان دانشجویان بگذارند.
 به گفته وی، در حوزه مدیریتی نیز طرح غدیر ۲ را با حضور مدیران تمام استانها اجرا شده و مدیران شهرستانی ۲۶ استان نیز آموزش‌های لازم را دیده اند.
 نجار با اشاره به بودجه ۲۵۰ هزار میلیارد ریالی در حوزه مدیریت بحران، اظهار داشت: ۵ درصد از اعتبارات کشور به این حوزه تخصیص یافته که ۳ درصد آن برای پیشگیری و پیش‌بینی و ۲ درصد در حوزه مقابله است اما اعتقاد داریم که اعتبارات در حوزه پیشگیری باید بیشتر باشد.

اخبار مشابه :
رئیس سازمان مدیریت بحران، قزوین
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.