قافله‌باشی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین:

هفته فرهنگی فرصتی برای بازگویی تاریخ هزار ساله قزوین است

0 دیدگاه ها
285
دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳
351020180827
هفته فرهنگی فرصتی برای بازگویی تاریخ هزار ساله قزوین است
قافله‌باشی، رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین گفت:هفته فرهنگی فرصت مغتنم برای بازگویی تاریخ یک هزار ساله قزوین است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

مهدیه قافله‌باشی در برنامه شب‌های فیروزه‌ای که به مناسبت هفته فرهنگی قزوین در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه برگزار شد،افزود:برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین امروز با پاسداشت یکی از علمای بزرگ استان قزوین که در قید حیات است، به نام آیت‌الله علی محمدی تاکندی آغاز شد و با برگزاری پنجمین دوسالانه خوشنویسی و اولین سمپوزیوم سرداران و چهره‌های مفاخر شهر قزوین به کار خود ادامه داد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین گفت:هفته فرهنگی قزوین فرصت مغتنم برای بازگویی تاریخ یک هزار ساله دیاری است که در حوزه‌های مختلف حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی افزود: هفته قزوین فرصتی است تا آنچه در گذشته داریم از جمله داشته‌های فرهنگی،هنری،علمی،بناهای بزرگ،باغات سنتی،ادیبان و عالمان، فرهیختگان،هنرمندان و شهدا که به همه آنها افتخار می‌کنیم یک بار دیگر بررسی و به همگان معرفی شود.

قافله‌باشی افزود:همچنین هفته فرهنگی قزوین بهانه خوبی است تا در خصوص ظرفیت‌های شهر قزوین صحبت کنیم و چشم‌انداز و مسیر آینده آن را ترسیم کنیم.

انسان‌محوری رویکرد مجموعه مدیریت شهری است

رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین  گفت: رعایت عدالت متوازن شهری، توجه به مناطق کم‌برخوردار و نواحی منفصل و متصل شهری و توجه به شور و نشاط اجتماعی از مهمترین برنامه‌های دوره پنجم شورای اسلامی شهر قزوین و شهرداری است.

قافله‌باشی افزود:مجموعه مدیریت شهری فقط نگاه عمرانی به شهر ندارد بلکه انسان‌محوری،رویکرد و گفتمان این مجموعه است و براساس آن تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: قزوین علاوه بر اینکه بیشترین آثار دیدنی ابنیه‌های بزرگ، مساجد و آب انبارها را دارد از طبیعت منحصر به فردی مانند الموت واثر تاریخی قلعه حسن صباغ برخوردار است.

این عضو شورا افزود: قزوین با طبیعت زیبا و دلنشین، آثار تاریخی و مفاخری که دارد هر کدام می‌تواند سرآغاز یک سفر رسمی گردشگران باشد.

قافله‌باشی بیان کرد: گردشگران از قزوین فقط عبور نکنند بلکه یک تا دو شب در این شهر بمانند و از جاذبه‌های دیدنی آن استفاده کنند و لذت ببرند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین افزود: مطئمن هستم اگر گردشگران یکبار به قزوین سفر کنند بار دیگر این شهر را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب خواهند کرد.

پایان پیام

اخبار مشابه :
قزوین، روز
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.