با انتشار نامه‌ای صورت گرفت؛

نگرانی کارگران ایران چوب از عملکرد کارفرما

0 دیدگاه ها
1467
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۶:۱۷
24320151111
نگرانی کارگران ایران چوب از عملکرد کارفرما
عملکرد مدیریت کارخانه «ایران چوب» قزوین در زمین نحوه محاسبه مزد، عقد قراردادهای یک ماهه کار باعث نگرانی کارگران این واحد صنعتی شده است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

جمعی از کارگران کارخانه ایران چوب قزوین با ارسال نامه‌ای به تشکیلات خانه کارگر استان قزوین نوشتند: از زمان ورود مدیریت جدید کارخانه ایران چوب وضعیت تولید و شغلی کارگران این واحد تولید کننده انواع روکش وتخته چندلایی و نئوپان با مشکل مواجه شده است.

نویسندگان این نامه همچنین با یاد آوری مشکلاتی که باعث شده است تا این واحد صنعتی به بهانه غیر اقتصادی بودن توان پرداخت به موقع حقوق کارگران را نداشته باشد، افزوده‌اند: در حال حاضر  وضعیت شغلی کارگران این کارخانه بسیار نامناسب و بحرانی است و در صورت بی‌توجهی به مشکلات باید به زودی شاهد تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران باشیم.

به گفته کارگران، شرایط فوق تهدیدی برای امنیت شغلی حدود ۷۰کارگری است که در کارخانه کار می‌کنند. به همین دلیل طی  ماهای گذشته کارگران «ایران چوب» چندین بار هم به بصورت کتبی وشفاهی مشکلات ناشی از پرداخت نشدن به موقع حقوق، عقد قرار داد‌های یک ماهه، مرخصی‌های اجباری بدون حقوق وکاهش قابل توجه تولیدات این کارخانه را به اطلاع مسئولان مربوطه استان قزوین همانند اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی رسانده‌اند، که تاکنون بی‌فایده بوده است.

کارگران «ایران چوب» در این نامه درباره مطالبات مزدی خود می‌گویند با وجود آنکه این کارخانه از ابتدای سال جاری در زمینه فروش محصولات خود هیچ مشکلی نداشته اما کارگران هر ماه حقوق خود را با تاخیر دریافت کرده‌اند.

همچنین کارگران در بخش پایانی سخنان خود درباره نحوه محاسبه دستمزدآبان ماه خود اظهار  داشتند؛ کارفرما در این ماه قصد دارد برای محاسبه دستمزد کارگران در ایامی که کارگران را به مرخصی اجباری فرستاده است از روزهای مرخصی آنان کسر کند. کارگرانی که مرخصی ندارندکسر کار می‌خورند.

با این حال ما کارگران ایران چوب با توجه به وضعیت اقتصادی کشور  واینکه شرایط فوق تهدیدی بر امنیت شغلی تعداد زیادی از کارگران شده است  ما نیز احساس خطر کرده و خواستار پی گیری مسئولان هستیم.

 

 

 
اخبار مشابه :
ایران چوب قزوین
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.