صفری، شهردار قزوین:

نهادینه‌سازی دانایی‌محوری مهم‌ترین هدف تشکیل کارگروه شمس است

0 دیدگاه ها
655
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ۲۰:۱۹
349820180215
نهادینه‌سازی دانایی‌محوری مهم‌ترین هدف تشکیل کارگروه شمس است
علی صفری، شهردار قزوین گفت: نهادینه‌سازی دانایی‌محوری در اجرای پروژه‌های شهری مهم‌ترین هدف تشکیل کارگروه شمس است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

صفری در آیین آغاز به کار کارگروه مشورتی شورای سیاست‌گذاری قزوین ۱۴۰۴ افزود: شهرها به‌عنوان کانون تمدن‌های بشری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و انبوه مشکلات جمعیتی، اقتصادی و کالبدی وظیفه مدیریت شهری شهرها را بیش‌ازپیش کرده است.

وی با اشاره به اینکه شهرها اجتماع بزرگی از بناها، مصنوعات، انسان‌ها، رخدادها و خاطره‌هاست، عنوان کرد: هرچه شهرها بزرگ‌تر می‌شود، مشکلات نیز بیشتر می‌شود که مشکلات و پیچیدگی‌های شهرها با بهره‌مندی از چشم‌اندازهای نظری می‌تواند کاهش یاید.

صفری با بیان اینکه بدون تردید یکی از مؤلفه‌های متأثر شهر، نظام مدیریت شهری است و مدیران به تنهایی نمی‌توانند پاسخگو باشند، اظهار کرد: باید تصمیمات مدیریتی مدبرانه گرفته و جامعه ما از دولت‌محور به جامعه‌محور تبدیل شود.

وی با تأکید بر ضرورت مدیریت محلات توسط شهروندان و بهره‌گیری از سازمان‌های مردم نهاد گفت: در این صورت می‌توان خدمات بهتر و مطلوب‌تری را به شهروندان ارائه داد.

شهردار قزوین با بیان اینکه شهرها در رقابت اقتصادی فزاینده قرار دارند، عنوان کرد: گسست‌های اجتماعی در حال افزایش است و اکنون با چالش عدالت و برابری در توسعه شهرها روبرو هستیم.

صفری با اشاره به اینکه اکنون کمبود منابع مالی پایدار در شهرها گریبان‌گیر شهرداری‌ها شده است، گفت: شهرداری‌ها مجبورند برای تأمین منابع مالی تراکم بفروشند که ناشی از فقدان قوانین مالیاتی و عوارض شهری است که درآمد پایدار برای شهرها ایجاد نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اگر راهکارهای قانونی که تصویب آن وظیفه دولت‌هاست، پیش روی شهرداری‌ها قرار گیرد، این نهاد دیگر مجبور به تراکم‌فروشی نخواهد بود.

شهردار قزوین با بیان اینکه باید مشارکت مردم در مدیریت شهرها جلب شود تا بتوان درآمدهای پایدار ایجاد کرد، گفت: اگر پروژه‌ها با مشارکت و اعمال‌نظر شهروندان و نخبگان اجرا شود دیگر شاهد پروژه‌های نیمه‌تمام و شکست‌خورده نخواهیم بود.

صفری افزود: بهره‌مندی از اصول مشارکتی و استفاده از خرد، کارآمدی و دانش نخبگان و صاحب‌نظران بدون در نظر گرفتن سلایق سیاسی و اجتماعی با تشکیل اتاق فکری پویا از مهم‌ترین اهداف تشکیل شورای مشورتی سیاست‌گذاری قزوین ۱۴۰۴ است.

وی با بیان اینکه تشکیل کارگروه شمس یک اقدام تبلیغاتی نیست، گفت: این کارگروه نهاد مؤثری در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌های شهری است و با تشکیل آن به دنبال نهادینه‌سازی دانایی‌محوری در اجرای پروژه‌های شهری هستیم.

شهردار قزوین اظهار امیدواری کرد: حاصل نظرات نخبگان و علاقه‌مندان به آینده قزوین، چراغ راه مدیریت شهری باشد.

صفری با بیان اینکه تمام تلاش شهرداری پیگیری مطالبات به منظور ارتقای زندگی شهروندان است، گفت: امید است با حمایت دلسوزان و نخبگان، مدیریت شهری به مدیریت مردم بر مردم تبدیل شود.

اخبار مشابه :
قزوین، شمس
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.