مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

مهم‌ترين کار فرهنگي، تقويت تشکل‌هاي مردمي است

0 دیدگاه ها
1473
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۸:۱۴
14520151102
مهم‌ترين کار فرهنگي، تقويت تشکل‌هاي مردمي است
مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت: مهم‌ترين کار فرهنگي، تشکيل و تقويت تشکل‌هاي مردمي در جامعه است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت: مهم‌ترين کار فرهنگي، تشکيل و تقويت تشکل‌هاي مردمي در جامعه است.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: جلسه نقد و بررسي و شناسايي نقاط ضعف و قوت برنامه‌هاي فرهنگ‌سازي کاهش ريختن زباله و عدم استفاده از ظروف يکبار مصرف با حضور مديران انجمن‌هاي زيست محيطي فعال در ايام محرم در سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين برگزار شد.

سعيد وزيري‌نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در این جلسه اظهار کرد: تشکل‌هاي مردمي يکي از سرمايه‌هاي خوب اجتماعي هستند که مي‌توان از ظرفيت بالاي آن‌ها جهت اداره بهتر شهر بهره‌مند شد.

وي با تقدير و تشکر از تشکل‌هاي زيست محيطي قزوين در اجراي برنامه فرهنگ‌سازي کاهش ريختن زباله و عدم استفاده از ظروف يکبار مصرف، تصريح کرد: مي‌توان از ظرفيت تشکل‌هاي مردمي نظير تشکل‌هاي زيست محيطي با کمترين هزينه و بالاترين  بهره‌وري استفاده کرد، بنابراین بايد در راستاي شناسايي، تقويت و ارتقاي کمي و کيفي فعاليت تشکل‌هاي مردم نهاد قدم‌هاي اساسي‌تري برداشته شود.

وزيري‌نژاد بر لزوم حمايت از تشکل‌هاي مردم نهاد تاکيد و اضافه کرد: البته حمایت‌ها بايد به صورتي باشد که اين تشکل‌ها در مسير درست و اهداف مجموعه شهرداري قزوين فعاليت کنند.

به گزارش ایسنا، مديران انجمن‌هاي زيست محيطي فعال به بيان پيشنهاد استفاده از ظرفيت ابزارهاي تبليغاتي سطح شهر براي فرهنگ‌سازي موضوعات زيست محيطي در ايام سال، استفاده از ظرفيت صدا و سيماي مرکز استان، استقرار نمايندگان در انجمن‌هاي زيست محيطي در ايستگاه‌هاي صلواتي جهت فرهنگسازي، کاهش ايستگاه‌هاي صلواتي در سطح شهر، تشويق هيئت‌های مذهبي جهت استفاده از ظروف يکبار مصرف گياهي، تشويق شهروندان به نذر جمع‌آوري زباله و تدوين برنامه‌هاي فرهنگي پيرامون اين موضوع، تدوين برنامه مشخص جهت جلوگيري از ذبح گوسفندان در خيابان، تشويق هيئات مذهبي و مردم جهت انجام نذورات به صورت خشک پرداختند.

به گزارش ایسنا، در اين جلسه همچنین مديران انجمن‌هاي زيست محيطي فعال ضمن بيان پيشنهادات و راهکاري خود مبني بر فرهنگ‌سازي نريختن زباله و عدم استفاده از ظروف يکبار مصرف خواستار تدوين برنامه‌هاي مشخص در اسرع وقت در جلسات آینده جهت فرهنگ‌سازي در اجتماعات مذهبي و اجتماعي نظير اربعين حسيني، نيمه شعبان، سيزده بدر و چهارشنبه سوري شدند.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون شهرداری محیط زیست
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.