رئیس شورای پدافند غیرعامل استان قزوین:

مساله خروج نخبگان از کشور می‌تواند موضوع پدافند غیرعامل باشد

0 دیدگاه ها
1517
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
9420151102
مساله خروج نخبگان از کشور می‌تواند موضوع پدافند غیرعامل باشد
مساله خروج نخبگان از کشور می‌تواند موضوع پدافند غیرعامل باشد رئیس شورای پدافند غیرعامل استان قزوین گفت: در حال حاضر مساله فرار مغزها و خروج نخبگان از کشور می‌تواند موضوع پدافند غیرعامل باشد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :
رئیس شورای پدافند غیرعامل استان قزوین گفت: در حال حاضر مساله فرار مغزها و خروج نخبگان از کشور می‌تواند موضوع پدافند غیرعامل باشد.

پایگاه خبری- تحلیلی چهلستون:
مرتضی روزبه در همایش نقش پدافند غیرعامل در تهدیدات زیست محیطی که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: پدافند غیرعامل از ویژگی‌هایی برخوردار است که محدود به هیچ دوره زمانی خاصی نیست و همه مسائل به گونه ‌ی با این حوزه مرتبط هستند.

وی افزود: در حوزه دفاع، نهادهایی وجود دارند که مسئولیت مستقیم دارند که به تقویت این بخش می‌پردازند اما در حوزه پدافند غیرعامل  همه ارگان‌ها و اشخاص در جامعه نقش و سهم دارند.

استاندار قزوین با بیان اینکه پدافند غیرعامل زمان و مکان را نمی‌شناسد، تصریح کرد: پدافند غیرعامل محدویت موضوعی ندارد و کار بسیار سنگینی است که همه باید نسبت به آن از آگاهی لازم و مطلوبی برخودار باشند.

روزبه تصریح کرد: پدافند غیرعامل همه جامعه را در همه سطوح در بر می‌گیرد به گونه‌ای که موضوع فرار مغزها و خروج نخبگان از کشور می‌تواند در حوزه پدافند غیرعامل مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه  دشمن‌شناسی باید به شکل کارشناسی و بسیار دقیقی در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: مسائل امروز مسائل بسیار پیچیده‌ای است و حرکت دشمن در فضاهای جدید به صورت خیلی نرم اتفاق می‌افتد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: هفته پدافند غیرعامل هفته ارزیابی عملکرد است و حساسیت این موضوع بسیار آشکار است، بنابراین باید از سطحی‌نگری پرهیز کرده و با دقت مسائل این حوزه را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

وی بر آموزش مستمر در حوزه پدافند غیرعامل تاکید و اضافه کرد: در حال حاضر در تمامی دنیا توجه به موضوع پدافند غیرعامل به عنوان یک قاعده کلی پذیرفته شده است که در همین راستا همه مدیران باید با این حوزه به خوبی آشنایی داشته باشند.

روزبه اضافه کرد: امروزه دستگاهی نیست که با موضوع  پدافند غیرعامل مرتبط نباشد و نگاه پدافند غیرعامل در اجرای پروژه‌ها موضوعی بسیار با اهمیت و ضروری است که باید تلاش کرد تا نکات و حساسیت‌های آن موشکافی شود.
اخبار مشابه :
قزوین چهلستون پدافند نخبگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.