مساجد نقشی کلیدی در رشد و بالندگی معنوی جامعه دارند

0 دیدگاه ها
1499
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
12720151102
مساجد نقشی کلیدی در رشد و بالندگی معنوی جامعه دارند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با اشاره به نقش پراهمیت مساجد گفت: مساجد نقشی کلیدی در رشد و بالندگی معنوی جامعه دارند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با اشاره به نقش پراهمیت مساجد گفت: مساجد نقشی کلیدی در رشد و بالندگی معنوی جامعه دارند.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در مراسم معارفه رئیس مرکز رسیدگی به امورمساجد استان قزوین که امروز در شبستان امیرالمؤمنین (ع) مسجدالنبی برگزار شد، با تأکید بر این که همه نهادها و ارگان‌‌ها برای برپایی و اقامه نماز مسئولیت دارند، اظهار کرد: همه ارگان‌‌ها و نهادهایی که مسئولیتی در برپایی نماز برعهده دارند باید با محوریت مرکز رسیدگی به امور مساجد امر نماز را با جدیت تمام پی بگیرند.

وی با بیان این که کار مساجد باید از دو منظر با جدیت دنبال شود، افزود: ضروری است هم در بحث سخت‌افزاری و امکانات مورد نیاز از جمله سیستم‌‌های صوتی و گرمایشی و هم از منظر محتوای فعالیت‌های معنوی و فرهنگی و ارتقای کیفی برنامه‌های مربوط به نماز در دستور کار مسئول جدید مرکز قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با اشاره به اینکه خداوند متعال می‌فرماید نماز را اقامه کنید، خاطرنشان کرد: طبق فرموده رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) نماز ستون دین است،  اما آن ستون نیز همراه با ولایت فقیه قوام می‌یابد.

حجت الاسلام عابدینی خاطرنشان کرد: نماز باید ایستا و برپا باشد و پس از آن که برپا شد مشاهده و دیده می‌شود و در نهایت اثرگذار می‌شود که البته در احادیث اسرار بر این است که نماز، روزه، حج و زکات بدون ولایت ارزش وجودی ندارند.

وی با بیان این که قرآن و اهل بیت (ع) جدایی‌ناپذیر هستند، تصریح کرد: کسانی که قرآن را کنار می‌گذارند نمی‌توانند اهل بیتی باشند و کسانی هم که اهل بیت را کنار می‌گذارند نمی‌توانند قرآنی باشند و ضروری است هر دو مورد توجه قرار گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به جایگاه بزرگ و با ارزش ولایت فقیه افزود: خداوند متعال به پیامبر (ص) می‌فرماید، اگر آن عنصر اصلی که همان امامت و ولایت است در کنار قرآن قرار نگیرد به رسالت خود عمل نکرده و این مهم بیان کننده اهمیت موضوع است.

وی در این خصوص ادامه داد: زمانی که پیامبر اسلام (ص) رسالت خود را انجام داد و امام علی (ع) را به امامت برگزید، خداوند فرمود که من راضی شدم چراکه با این کار دینتان کامل شد.

به گزارش ایسنا؛ در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات حجت الاسلام صفی‌خانی، حجت الاسلام عباس اوتار خانی به عنوان رئیس رسیدگی به امور مساجد استان قزوین معرفی شد.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون مساجد برپایی نماز
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.