نماینده قزوین در آیین تجلیل از واحدهای صنفی نمونه :

مبارزه با کالای قاچاق راهکار حمایت از تولید داخلی و بازاریان است

0 دیدگاه ها
1563
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
20420151103
مبارزه با کالای قاچاق راهکار حمایت از تولید داخلی و بازاریان است
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با کالای قاچاق و راه اندازی بازارچه و فروشگاه های زنجیره ای بهترین راهکار رونق فضای کسب و کار و حمایت از تولید داخلی است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با کالای قاچاق و راه اندازی بازارچه و فروشگاه های زنجیره ای بهترین راهکار رونق فضای کسب و کار و حمایت از تولید داخلی است.
 
پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: به نقل از مهر، داود محمدی ظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از واحدهای صنفی نمونه استان که در سالن اجتماعات سازمان صنعت برگزار شد، اظهار داشت: اصناف از اثربخش ترین گروههای جامعه هستند که در جنگ، تحریم و مشکلات اقتصادی نقش بی نظیری داشتند و امروز باید در دوران پساتحریم هم به نقش این گروه بخوبی واقف باشیم.
محمدی بیان کرد: در شرایطی که ۴۲ درصد فارغ التحصیلان کشور بیکارند و نرخ بیکاری به ۱۲ درصد رسیده اصناف و کسبه با ایجاد ۷۰۰ هزار شغل فقط در سال گذشته در رفع بیکاری نقش مهمی ایفا کرده اند.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد صنفی دارای مجوز و ۷۰۰ هزار واحد بدون پروانه در کشور فعالیت می کنند.
وی افزود: با احتساب هر شغل ۱۰ میلیون تومان بیش از هفت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنوف انجام شده و در یک رقم واقعی می توان گفت اصناف حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور کمک کرده اند که این میزان قابل توجه است.
محمدی یادآورشد: در شرایطی که کل بودجه عمرانی استان قزوین ۲۷۰ میلیارد تومان است نقش کسبه در اقتصاد کاملا نمایان می شود که باید برای تقویت این جایگاه همت کنیم.
مجلس به بهبود فضای کسب و کار کمک می کند
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید رفع مشکلات کسبه و بازاریان مورد توجه جدی قرار گیرد و در این راستا چندین جلسه بامسئولان بیمه تامین اجتماعی و مالیات برگزار شده تا هماهنگی لازم بین درآمد و مالیات و ارزش افزوده ایجاد شود.
وی بیان کرد: در حمایت از صنوف باید در گام اول از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنیم تا تولیدکننده رغبت فعالیت داشته باشد و دلسرد نشود.
 
محمدی تصریح کرد: اصناف به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی کشور می توانند در اقتصاد و  اشتغال نقش آفرین باشند و مسئولان نیز باید از این ظرفیت برای حل مشکلات بخوبی استفاده کنند.
کولجی رئیس اتاق اصناف قزوین هم گفت: در استان قزوین بیش از ۳۴ هزار واحد صنفی و ۵۱ اتحادیه فعالیت می کنند که ۲۰ درصد واحدها تولیدی، ۳۴ درصد خدماتی و ۴۶ درصد توزیعی است.
اخبار مشابه :
قزوین چهلستون اصناف
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.